برنامه ریزی برای ساماندهی ۴۰۰۰ معتاد متجاهر در کرجایسنا/ البرز معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرج گفت: در حال حاضر حدود ۴ هزار معتاد متجاهر در شهر کرج وجود دارد که بیشتر آنها مربوط به شهر کرج هستند.

به گزارش ایسنا، غلامرضا رضوانی روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت در پنجاهمین جلسه رسمی شورای شهر کرج با اشاره به برخی اقدامات انجام شده برای ساماندهی معتادان متجاهر در کلانشهر کرج، اظهار کرد: با تصویب شورای ششم سالن شهید فخری زاده برای ساماندهی این افراد در اختیار استانداری قرار گرفت و تجهیز شد.

وی ادامه داد: تاکنون تنها جمع آوری معتادان متجاهر بر عهده شهرداری و ارائه سایر خدمات از جمله نگهداری بر عهده تامین اجتماعی و سایر نهادهای متولی این امر است.

وی تصریح کرد: برای معتاد ماندن زنان فضایی خیریه در اختیار شهرداری قرار گرفت و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر البرز نیز رسیدگی به این زنان را بر عهده گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به لایحه شهرداری مبنی بر دریافت زمین برای استقرار کمپ ماده ۱۶ گفت: در صورت راه اندازی این مرکز نه تنها بحث جمع آوری زنان معتاد مطرح می شود، بلکه مسائلی مانند اشتغال، بازگشت به کانون خانواده و غیره.» در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۴۰۰۰ معتاد متجاهر در شهرستان کرج وجود دارد که اکثر آنها از بستگان شهر کرج هستند.

نماینده خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کرج ادامه داد: به دلیل نبود مرکزی برای نگهداری این افراد معتادان متجاهر که از شهر کرج جمع آوری می شوند به مرکزی در ماهدشت منتقل می شوند.

رضوانی تاکید کرد: در جلساتی که با محوریت ساماندهی معتادان در استان برگزار می شود، هر شهرستان موظف است برای ساماندهی معتادان خود هزینه ای بپردازد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مراکز ساماندهی معتادان باید دور از فضاهای اقامتی باشند، سایتی در کمالشهر برای ساماندهی معتادان مرد در نظر گرفته شد که باید به شهرهای اقماری کلانشهر کرج تجهیز و اجاره بها و اقدامات عمرانی آنها پرداخت شود. فرض کردن

انتهای پیام

soreces