برنامه های زیست محیطی با رویکردی پیشگیرانه و مؤثر هدایت می شوند


ایسنا/اردبیل معاون هماهنگی امور استان های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اولویت اصلی ما رویکرد پیشگیرانه و موثر در برنامه های زیست محیطی است.

علیرضا نورمحمدی ۲۸ مردادماه در همایش منطقه ای مدیران حفاظت محیط زیست کشور در سارین گفت: در این جلسه که مدیران ۲ منطقه کشور گرد هم آمدند تلاش ما بر این است که نامه اخلاق زیست محیطی و بند آن را منتشر کنیم. ۱۴ انجام شود بر اساس سیاست های اعلامی و بند ۱۲، گام های جدی و اساسی در جهت ارتقای سطح آگاهی و دانش عمومی برخواهیم داشت.

وی بیان کرد: با معرفی طرح های نمونه و استفاده از فناوری های نوین سعی در انتقال تجربیات به درستی داریم و با استفاده از زیرساخت های فراهم شده در زمینه آموزش همگانی و فعالیت های تبلیغاتی و ترویجی موثر قابل قبول هستیم.

معاون هماهنگی امور استان های سازمان حفاظت محیط زیست پیشگیری و دسترسی موثر را از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد و گفت: نشست مدیران منطقه ۲ با محوریت آموزش، مشارکت های مردمی و… برگزار می شود. مسائل بشردوستانه، محیط زیست طبیعی و حیات وحش مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ایده هایی ارائه شد تا بتوانیم با جمع بندی ایده ها و موضوعات مطرح شده در کنفرانس ملی راه حل های پیشنهادی را بررسی کنیم.

نورمحمدی افزود: تلاش می کنیم با استفاده از دانش بومی و فناوری نوین در حوزه اکولوژی جلوی تخریب محیط زیست این منطقه و پایتخت را بگیریم.

وی به تدوین سند جامع ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و ادامه داد: پس از سال ها رکود و تاخیر در اجرای این سند، تلاش می کنیم با تمرکز بر آموزش، انجام و ساخت اقدامات موثری در این زمینه انجام دهیم. فرهنگ. .

نورمحمدی اهمیت آموزش و افزایش دانش محیط بانان را برشمرد و گفت: در این جلسه برنامه های متنوع محیط بانان و دریانوردان افتتاح شد و باید این برنامه ها در سطح ملی اجرا شود.

موضوع مهر ریاست جمهوری با محوریت محیط زیست است

مدیرکل مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه تاکید کرد: در سال جاری تلاش داریم موضوع مهر رئیس جمهور بر بازگشایی مدارس را به یک موضوع مهم زیست محیطی تبدیل کنیم.

سید ابوالکسام موسوی افزود: در راه اندازی کارگاه های آموزشی مختلف و تهیه مطالب آموزشی برای اهالی، شوراها، شهرداری ها و سایر مجموعه ها باید با رویکرد کارکردی وارد عرصه آموزش و پرورش و تقویت برنامه های آموزشی شویم که برای این کار باید برنامه ریزی های مختلفی در نظر گرفته شود.

وی تجهیز و راه اندازی خانه های محیط زیست در کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: سند ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست سند معتبری است که باید ظرفیت همه ابزارها برای رفع مشکلات و کمبودهای بخش را بدانیم. اجرای صحیح آن باید با استفاده رعایت شود. . از محیط زیست

مدیرکل مشارکت های مردمی و مسئولیت های اجتماعی حفاظت محیط زیست در ادامه سخنان خود گفت: افزایش برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی در کنار خانواده ها برای هوشمندسازی و پیشرفت در تولید مواد زیست محیطی بسیار مهم و اساسی است.

موسوی به فعالیت ۶۶۱ شرکت سیمانی دارای مجوز زیست محیطی در کشور اشاره کرد و گفت: از سازمان های دارای مجوز حمایت های لازم را انجام می دهیم و در تلاش هستیم تا پایان سال آینده در تمامی شهرها و شهرستان ها خانه های محیط زیست ایجاد کنیم.

وی به برنامه ریزی های انجام شده در حوزه سازمان های مردم نهاد و حمایت های مالی از تشکل های فعال اشاره کرد و گفت: حفاظت از محیط زیست محور اصلی کار سازمان حفاظت محیط زیست است.

انتهای پیام/