برگزیت اتحادیه اروپا نامه عاشقانه به ایرلند شمالی را به خطر انداختتشویق کشورهای عضو دیر انجام شد. ساعاتی قبل از انتشار پیشنهادات مربوط به تنظیم پروتکل ایرلند شمالی ، هنوز مشخص نیست که آیا همه پایتخت ها موافقت خود را اعلام می کنند یا خیر.

اقدام برای حذف 80 درصد کنترل کالاهای بریتانیایی کبیر که برای قفسه سوپر مارکت های ایرلند شمالی در نظر گرفته شده بود ، برای کاهش تشریفات گمرکی و به طور استثنایی اجازه دادن به گوشت منجمد در بازار واحد به دلایل حساسیت ملی ، بدون شک شکافی را در حفاظت اروپایی باز می کند. کشاورزی اتحادیه و به اعتقاد مقامات ، فرصتی برای قاچاق فرامرزی ایجاد می کند.

ماروس سفکوویچ ، سرپرست اتحادیه اروپا برای خروج از اتحادیه اروپا ، مجبور شد بر رزروهای کشورهای عضو از جمله فرانسه غلبه کند ، مدتهاست از خطر ورود بیماریهای گیاهی و جانوری به بازار واحد از طریق بریتانیا و تهدید صنعت کشاورزی آن محتاط بوده است. لندن را با مجوزهای ماهیگیری ترک کنید تا منتظر پاداش امتیاز گنجشک بریتانیایی باشید.

سفکوویچ همچنین مجبور شد بر مقاومت در کمیسیون اروپا غلبه کند ، در میان مقاماتی که در زمینه ایمنی غذا ، حیوانات و گیاهان و در رقابت عادلانه تحت نظر تیری برتون ، کمیسر بازار داخلی فرانسه کار می کردند.

یک دیپلمات یادآور شد: “ماه ها وکلا آنجا بوده اند” ، و در درگیری بر سر این موضوع “خون روی زمین” را توصیف کرد. این کمیسیون تا انتها آنچه را که کشورهای عضو آن را پذیرفته اند ، تحت فشار قرار می دهد. »

دولت نخست وزیر بوریس جانسون روابط خود را در این قاره از بین برد. حتی مقامات ایرلندی که زمانی به دلیل روابط طولانی شخصی و فرهنگی از دانش ویژه وایتهال برخوردار بودند ، از انگیزه های واقعی لندن دور هستند.

توییت کامینگز

خط دور ریخته شده توضیح می دهد که چگونه بریتانیا می تواند در مورد ترتیبات ایرلند شمالی موافقت کند تا بعداً آنها را متوقف کند در آخرین توئیتر داونینگ استریت از دومینیک کامینگز ، تصور لندن از متحدانش متبلور شد: “بدون ایمان بدون … فریب غریبه ها بخش مرکزی کار “

برای جلب حمایت کشورهای عضو ، بسته اتحادیه اروپا نه به رسمیت شناختن این رژیم بسیار محبوب ، بلکه به عنوان سازگاری با گروه بسیار متفاوتی ارائه شد ، گروهی که بسیار دلسوزتر و عملگراتر در نظر گرفته شد: خود مردم ایرلند شمالی.

این چهار مقاله در تعاملات سفکوویچ با ذینفعان ایرلند شمالی ، به ویژه گروه صنعت ، گروه کاری تجارت برگزیت ایرلند شمالی ، و در سفری به ایرلند شمالی در ماه سپتامبر برای شنیدن چهره به چهره ، زنده شد.

آنچه کمیسیون شنید خواستار تعدیل عملی برای سرعت بخشیدن به اجرا در زمین و ثبات و قابلیت پیش بینی بود. کار در چارچوب پروتکل – راه حلی مقابله با معمای ایجاد شده توسط برگزیت که اکثریت مردم ایرلند شمالی خواستار آن نبودند – رد نشود.

ارقام صنعت نشان می دهد که آنها در پیشنهادات اتحادیه اروپا پاسخی به خواسته های خود می دانند و در واقع اقدامات فراتر از آن چیزی است که می توانستند امیدوار باشند.

متأسفانه برای آنها ، این راه حل ها تنها هدیه ای نیست که اتحادیه اروپا به آنها می دهد. آنها به لندن نیاز دارند: مقامات انگلیسی باید جنبه هایی از پروتکل را که توافق شده اما هرگز تصویب نشده است ، مانند به اشتراک گذاری داده های گمرکی در زمان واقعی ، برچسب گذاری کالاهای NI فقط با برچسب و ایجاد زیرساخت های مرزی دائمی ، اجرا کنند. به عنوان بخشی از بسته

به طور مشابه ، پیشنهادات اتحادیه اروپا برای رسمی شدن پیوندهای مستقیم با مقامات ایرلند شمالی و ذینفعان و مشارکت آنها در نظارت بر بسته از طریق ساختارها و کمیته های پارلمانی ، مستلزم موافقت دولت انگلیسی است.

مسئله ECJ

دیوید فراست ، وزیر برگزیت بریتانیا در سخنرانی خود در آستانه اعلام اتحادیه اروپا ، بار دیگر تقاضایی را که می دانست بروکسل نمی تواند به آن ملحق شود ، تکرار کرد: حذف نقش دیوان دادگستری اروپا در نظارت بر مقررات اتحادیه اروپا. اعمال در شمال.

این نمایش در بروکسل به عنوان قطعه ای از تئاتر سیاسی ظاهر شد که در آخرین دقیقه به منظور کم اهمیت جلوه دادن پیشنهادات اتحادیه اروپا تنظیم شد.

منابع انگلیسی اصرار دارند که ECJ به قلب مشکلات مربوط به پروتکل می پردازد. با این حال ، هنگام مذاکره و توافق روی متن ، مشکلی به نظر نمی رسید و فقط در ماه ژوئیه ، پس از لازم الاجرا شدن توافق ، تنها به عنوان یک درخواست مطرح شد.

اتخاذ اصل مخالفت با ECJ توسط تعداد کمی از سیاستمداران اتحادیه ای نزدیک به اردوگاه Brexiteer – که توسط یک نفر نزدیک به مذاکرات به عنوان “تغییر یافته روز گذشته” به این موضوع توصیف شده است – به عنوان یک استراتژی خطرناک در نظر گرفته می شود.

یکی از مقامات می گوید: “تاریخ نشان می دهد که بوریس جانسون می تواند خیلی سریع نظر خود را تغییر دهد و از موقعیت جدید خود دفاع کند ، گویی هیچ چیز دیگری را باور نکرده است.”

“چه زمانی DUP متوجه خواهد شد که نباید خود را به برگزیت پیوند دهد؟ چگونه آنها به رأی دهندگان توضیح خواهند داد که همه اینها را به دلیل ECJ دور خواهند انداخت؟ “

دیدگاهتان را بنویسید