بزرگترین هواپیمای هیبریدی جهان پس از سال ۲۰۲۴ راه اندازی می شود


بزرگترین هواپیمای هیبریدی جهان سفر خود را بین فرانسه و بریتانیا در سال ۲۰۲۴ با باتری های ۱۱.۵ مگاوات ساعتی آغاز خواهد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ایا، شرکت کشتیرانی بریتانیایی Ferris از راه اندازی بزرگترین کشتی هیبریدی جهان سنت مالو در سال ۲۰۲۴ خبر داد.

این هواپیمای ۱۹۵ متری (۶۳۹ فوتی) دارای باتری هایی با ظرفیت ۱۱.۵ مگاوات ساعت است که تقریباً دو برابر باتری هایی است که معمولاً برای پیشرانه هیبریدی در هواپیما استفاده می شود و جایگزین یکی از مدل های قدیمی این شرکت در مسیر معمولی می شود. مالو به بندر پورتسموث بریتانیا در فرانسه سفر خواهد کرد.

کریستوفر متیوز، مدیر عامل بریتنی فریز، گفت: «بریتنی فریز مفتخر است که در حمل و نقل پایدار پیشرو است و با شرکای خود برای آوردن کشتی‌های پاک‌تر به آن مناطق همکاری می‌کند».

وی افزود: فناوری هیبریدی به پیشبرد برنامه نوسازی ناوگان ما ادامه خواهد داد و تلاش خواهد کرد تا دو فروند هواپیمای LNG را ارائه دهد. از روز اول، بنادری مانند سنت مالو در فرانسه و پورتسموث در بریتانیا سود خواهند برد. این توسعه به معنای مزایای بیشتر است زیرا با سرمایه گذاری بنادر در زیرساخت های لازم امکان پذیر خواهد بود.

St. Malo تعدادی سیستم را ادغام می کند که امکان بهینه سازی انرژی فوری را در طول مسیریابی برای بهبود عملکرد و رانندگی روان فراهم می کند. این هواپیما همچنین به ویژگی هایی مجهز خواهد شد که آن را پایدار می کند.

به گفته شرکت فنلاندی Wärtsilä، St. ویژگی های Malo مانند بهره وری بهینه انرژی، قدرت هیبریدی و ظرفیت شارژ دریایی (پلاگین) انتشار گازهای گلخانه ای را تا ۱۵ درصد در مقایسه با هواپیماهای دیزلی کاهش می دهد.

این شرکت به همراه کارخانه کشتی سازی Stanaroro در حال طراحی یک هواپیمای هیبریدی دیگر برای British Freeze هستند. این دو هیبریدی جدید به ترتیب جایگزین برتاگان و نرماندی، دو هواپیمای قدیمی این شرکت خواهند شد.

کربن زدایی کل نیروی دریایی

شرکت‌های درگیر در ساخت سنت مالو گفته‌اند که می‌خواهند در خط مقدم کربن‌زدایی نیروی دریایی و همکاری با شرکای خود برای پیشروی بدون آلودگی باشند.

او می‌گوید: «هیبریداسیون به هواپیماهای ما اجازه می‌دهد تا زمانی که با پیشرفت‌های فناوری آینده، از جمله سوخت سبز، سلول‌های سوختی، باتری‌های بزرگ، و انتشار خورشیدی یا باد سازگار شوند، به درجه بالایی از انعطاف‌پذیری دست یابند.»

Wartsila همچنین گیربکس و ملخ برای کشتی های هیبریدی جدید سفارش داد.

هاکان انوال، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت گفت: «این ماموریت رهبری Wartsila را در بخش هیبریدی تقویت خواهد کرد. باتری‌های بزرگ به کشتی‌ها اجازه می‌دهند تا با استفاده از ملخ‌ها و تمامی سیستم‌های پیشرانه بدون انتشار آلاینده‌ها، حتی در آب و هوای نامساعد، با قدرت کامل کار کنند. در حالی که امکان شارژ در ساحل وجود دارد، باتری ها در هنگام حضور در استخر شارژ می شوند.

تقاضای زیادی برای کربن زدایی در صنعت کشتیرانی وجود دارد زیرا کشتی های بزرگ مورد استفاده منبع اصلی انتشار کربن هستند. با این حال، اندازه بزرگ کشتی‌ها و گزینه‌های پایداری طولانی‌مدت برای پیمایش آن‌ها، مهندسی را دشوار می‌کند.

با این موفقیت بی‌سابقه، British Freeze امیدوار است که سایر مالکان کشتی را تشویق کند تا مهندسی محیط زیست آگاهانه را اتخاذ کنند و شاید ناوگان کربن موجود خود را جایگزین یا ارتقا دهند.

انتهای پیام/