بهترین مکمل های غذایی برای چاقی و کاهش وزن


مصرف غذا در طول روز ، در بسیاری از موارد ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن ما را تأمین نمی کند. به همین دلیل است که ما گاهی اوقات نیاز به مصرف مکمل ها داریم تا علاوه بر خوردن وعده های غذایی روزانه ، مواد مغذی را وارد بدن خود کنیم. مکمل های غذایی در واقع کپسول هایی هستند که ممکن است حاوی ویتامین ها ، اسیدهای آمینه مختلف و سایر مواد معدنی و آنزیم ها باشند. مکمل های غذایی همچنین می توانند با کمک به متابولیسم یا انرژی بیشتر به کاهش یا افزایش وزن کمک کنند.

نکته مهم در مورد مکمل های غذایی تأثیر و نیاز آنها است. در مجله پزشکی اپل ، انواع مکمل های چاقی و لاغری را مرور می کنیم.

انواع مکمل های چاقی و لاغری

به طور کلی مکمل های چاقی و لاغری را می توان بر اساس اجزای آن به دو گروه تقسیم کرد. برخی مکمل ها پروتئین مورد نیاز بدن شما را تامین می کنند و می توانند به شما در افزایش وزن کمک کنند. این مکمل ها مکمل های چاقی هستند که با کمک به روند عضله سازی می توانند عملکرد بدن شما را بهبود بخشند. در واقع این پروتئین ها عوارض جانبی چاقی هستند.

مکمل های پروتئینی

پروتئین برای رشد بدن ، تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود متابولیسم بدن بسیار مهم است. بنابراین مصرف پروتئین برای افرادی که پروتئین مورد نیاز خود را از طریق گوشت دریافت نمی کنند بسیار مهم است. به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران و افرادی که مایل به افزایش وزن یا بهبود بدن خود هستند از مکمل های پروتئینی استفاده می کنند.

مکمل های چاقی و کاهش وزن

مزایای مکمل های پروتئینی

مکمل های پروتئینی زیادی وجود دارد که می تواند به تامین تمام نیازهای پروتئینی بدن شما کمک کند. اسیدهای آمینه تشکیل دهنده پروتئین تأثیر زیادی بر سطح پروتئین بدن شما دارد. بدن برای ساخت هورمون ها و سایر مواد شیمیایی به پروتئین نیاز دارد.

  • مکمل های پروتئینی به شما احساس سیری می دهند و از پرخوری جلوگیری می کنند ، بنابراین می توانند به شما در کنترل وزن کمک کنند.
  • با توجه به بسیاری از تحقیقات در مورد تاثیر مکمل های پروتئینی ، می توان گفت که مکمل های پروتئینی برای عضله سازی بسیار مفید هستند.
  • مکمل های پروتئینی بعد از تمرین می تواند روند بهبود عضلات را تسریع کند.

انواع مکمل های پروتئینی مانند آب پنیر و کازئین می توانند انواع اسیدهای آمینه یا پروتئین مورد نیاز بدن شما را تأمین کنند. مکمل های پروتئینی در دسته مکمل های استاندارد چاقی قرار می گیرند و عموماً برای کسانی که مایل به افزایش وزن هستند توصیه می شود. این مکمل ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند که برخی از آنها را بررسی می کنیم.

همچنین بخوانید: جایگزین مناسب برای شکر – اریتریتول

پروتئین آن

پروتئین آن در واقع یکی از دو پروتئینی است که در شیر گاو یافت می شود. این پروتئین ممکن است مهمترین پروتئین با نه اسید آمینه باشد که برای عضله سازی در بدن ضروری است. پروتئین آن به سه نوع ساخته می شود که باید یکی از آنها را انتخاب کنید. انتخاب شما باید بر اساس میزان لاکتوز و پروتئین مورد نیاز شما باشد. این پروتئین می تواند با تسریع و بهبود عضله سازی به افزایش وزن شما کمک کند.

کراتین

این مکمل پروتئینی می تواند به افزایش حجم ماهیچه ها کمک کند. مصرف کراتین در هفته اول باید بیشتر باشد تا روند بارگذاری عضلات را تسریع کند. بعد از یک هفته می توان میزان مصرف کراتینین را تا یک چهارم کاهش داد.

گینر

مکمل های چاقی بدون عوارض جانبی هستند. آنهایی که دریافت می کنند کربوهیدرات ، انرژی و پروتئین بالایی دارند و برای افرادی طراحی شده است که اشتهای زیادی ندارند اما تمایل به افزایش آنها دارند. کسانی که به دست می آورند می توانند تأثیر بسیار مثبتی بر روند افزایش وزن داشته باشند.

مکمل های چاقی بدون عوارض جانبی

پروتئین می تواند روند چاقی را تسریع کند و مکمل های پروتئینی ایمن ترین و بهترین راه برای جبران کمبود پروتئین بدن هستند. به همین دلیل است که می توان گفت مکمل های پروتئینی در دسته مکمل های چاقی بدون عوارض جانبی قرار می گیرند. البته ، هرگز در مصرف پروتئین زیاده روی نکنید زیرا می تواند عملکرد کلیه را مختل کند.

استفاده از مکمل های استاندارد چاقی برای زنان نیز بی خطر است و می تواند کمک زیادی به افزایش وزن کند. بسیاری از مردان از تستوسترون برای عضله سازی و افزایش وزن استفاده می کنند که برای زنان توصیه نمی شود. در واقع ، می توان گفت که عوارض جانبی آن بیشتر برای بدن زنان است و بدون عوارض جانبی نمی تواند به عنوان مکمل چاقی در نظر گرفته شود.

مکمل چاقی و چاقی

قرصهای افزایش وزن

بسیاری از شرکت های دارویی و غذایی در تولید قرص چاقی نقش دارند. قرص های چاقی توسط وزارت بهداشت تأیید نشده و سازمان غذا و دارو مسئول نظارت بر این مکمل ها است. علاوه بر اطمینان از تأیید قرص های چاقی توسط سازمان غذا و دارو در زمان انتخاب ، باید اطلاعات کافی در مورد مواد تشکیل دهنده این قرص ها نیز بدست آورید. در حال حاضر لیستی از قرص های چاقی مورد تأیید وزارت بهداشت وجود ندارد ، بنابراین باید از طریق داروخانه در مورد قرص های چاقی مورد تأیید سازمان غذا و دارو اطلاعات کسب کنید. سازمان غذا و دارو همچنین لیستی از قرص ها و مکمل های چاقی تأیید شده را منتشر کرده است که از طریق آنها می توانید قرص های مورد نظر خود را بررسی کنید.

نکته مهم دیگر در مورد خرید مکمل ها این است که مطمئن شوید این مکمل ها برای جنسیت شما ساخته شده اند. مکمل های چاقی برای زنان از مواد مختلفی تشکیل شده است که در صورت نادیده گرفتن این موضوع می تواند آسیب جدی به بدن شما برساند.

مکمل های چاقی که عوارض جانبی دارند؟

مکمل های چاقی بیشتر از پروتئین و کربوهیدرات تشکیل شده اند و مصرف آنها در دوزهای خاص ممکن است به بدن شما آسیب نرساند ، اما اگر بیش از حد از این محصولات مصرف کنید می تواند آسیب های جدی به بدن شما وارد کند. به همین دلیل توصیه می شود این مکمل ها را زیر نظر متخصص تغذیه مصرف کنید.

انواع مکمل های لاغری

مکمل های ضخامت با توجه به مشکل شما طبقه بندی می شوند. مکمل های لاغری بدون عوارض جانبی نیستند و در واقع می توانند به دو دسته کلی تقسیم شوند: کاهش اشتها و افزایش متابولیسم. توصیه می شود قبل از مصرف مکمل های لاغری ابتدا یک بررسی کامل انجام دهید تا علت افزایش وزن خود را دریابید.

مکمل های لاغری بدون عوارض جانبی می تواند گیاهی باشد ، اما این که گیاهی مکمل لاغری است گیاهی را تضمین نمی کند که عوارض جانبی نخواهد داشت. می توانید مطمئن باشید که مکمل لاغری مورد نظر شما مورد تایید وزارت غذا و داروی آمریکا است.

همچنین بخوانید: آیا کارنیتین چربی سوز است؟ با تکنیک های امروزی ال کارنیتین آشنا شوید

مکمل های پودر ضخامت

این مکمل ها به طور کلی همراه با رژیم غذایی توسط مربیان باشگاه یا متخصصان تغذیه برای تسهیل و تسریع روند کاهش وزن توصیه می شوند. می توانید مکمل های پودر غلیظ را از داروخانه تهیه کنید و از پزشک داروساز خود در مورد مکمل ها و تأیید آنها سوال کنید. توجه داشته باشید که قوی ترین مکمل های کاهش وزن می تواند عوارض جانبی زیادی برای بدن شما داشته باشد یا فقط تحت نظر متخصص تغذیه توصیه می شود. بنابراین قبل از شروع مصرف مکمل های غذایی ، ابتدا به متخصص تغذیه مراجعه کنید.

اخرین حرف

مکمل های ضخامت و چاقی برای همه توصیه نمی شود. این مکمل ها در اکثر موارد استاندارد نیستند و می توانند تأثیرات جبران ناپذیری بر بدن شما داشته باشند. در مرحله اول ، با مراجعه به پزشک و انجام معاینه ، مطمئن شوید بیماری خاصی ندارید و سپس مکمل های چاقی و کاهش وزن را زیر نظر متخصص تغذیه مصرف کنید.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323093#how-to-use

https://www.karger.com/Article/Abstract/448665

دیدگاهتان را بنویسید