بهره برداری از مجموعه زنان ماهر که به دنبال بازگشت به کار هستند


در نگاه اول Dell Ireland ، که 5000 کارمند دارد و Ultan Technologies ، که ایرلندی هستند ، 14 نفر را استخدام می کنند ، اشتراکات کمی دارند. با این حال ، هر دوی آنها در حال حاضر دقیقاً با یک مساله روبرو هستند: نحوه یافتن کارکنان با درجه بالا در یک بازار کار تنگ.

و برای حل این مشکل ، هر دوی آنها از راهی کمتر متعارف برای اجاره استفاده کرده اند اما با موفقیت روبرو شده اند. آنها به طور خاص از برنامه Women ReBoot ، ابتکاری از Technology Ireland Digital Skillnet استفاده کردند تا استعدادهای زنان باتجربه ای را که استراحت کرده اند و می خواهند به نیروی کار بازگردند ، مورد استفاده قرار دهند.

تا کنون ، Ultan Technologies چهار زن را از طریق ReBoot به خدمت گرفته است در حالی که دل 11 بازنشسته را در سال 2019 و 19 نفر دیگر را در اوایل امسال به منظور قرار دادن آنها در نقش های تمام وقت به خدمت گرفته است. برنامه دیگری از Dell برای سه ماهه چهارم برنامه ریزی شده است.

ReBoot برای زنان با تجربه قبلی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در نظر گرفته شده است و شامل یک برنامه چهار هفته ای رایگان برای تقویت مهارت های تجاری و فنی آنها می شود. پس از آن ، موقعیت شغلی پولی با یکی از 50 شرکت برتر فناوری درگیر در برنامه شامل Flipdish ، Mastercard و Citibank دنبال می شود.

خیابان استعداد

کاترین کالن ، مدیر ReBoot تأکید می کند که این برنامه مسیری استعدادی را برای همه شرکت ها بدون در نظر گرفتن اندازه ارائه می دهد ، اما این برنامه به ویژه برای شرکت های کوچک و متوسط ​​وسیله ای را برای استخدام کارکنان با کالیبر بالا فراهم می کند که می توانند برای رقابت در فضای باز برای آنها تلاش کنند. بازار.

همچنین به این معنی است که بازگشت کنندگان می توانند بین پیوستن به یک سازمان بزرگ با تمام مزایای آن یا یک سازمان کوچکتر که ممکن است بتوانند سریعتر تأثیر بیشتری را ایجاد کنند ، یکی را انتخاب کنند.

ReBoot از سال 2016 اجرا می شود. از آن زمان ، 251 زن شرکت کرده اند و 84 درصد از مشاغل آنها به مشاغل تمام وقت تبدیل شده است. 40 زن دیگر برای مصرف بعدی ثبت نام کردند.

به طور کلی مدت زمانی که کسی از یک شغل با دستمزد دور بوده است مسئله ای نیست. برخی از شرکت کنندگان تا 15 سال خارج از محل کار بوده اند. و برای زنانی که از زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیستند و می خواهند وارد فناوری شوند ، یک برنامه تبدیل جایگزین به نام Women TechStart ارائه شده است.

“من نمی فهمم چرا بازگشت زنان به نیروی کار پس از دو سال وقفه شغلی در برخی موارد بسیار مشکل است. کلیر چونگ ، مدیر ارشد اطلاعات در Citibank Europe می گوید. “ما فارغ التحصیلان دائمی بدون هیچ گونه تجربه ای هستیم ، اما افرادی که دارای تجربه زیادی هستند به سختی می توانند دوباره وارد شوند.

“Citi شش نامزد از برنامه Women ReBoot گرفته است و آنها مشتاق ادامه حمایت از آن هستند.”

تعصب در مورد استخدام

راه اندازی مجدد نیز راهی است برای زنان جهت پیشگیری از تعصبی که ممکن است در کانالهای استخدامی معمولی وجود داشته باشد ، نسبت به کسانی که وقت گذاشته اند. تحقیقات اخیر ReBoot نشان می دهد که بیش از 50 درصد از زنان بازگشتی هنگام شکار برای کار تعصب را تجربه کرده اند و 63 درصد گفته اند که علیرغم اینکه در جستجوی خود بسیار فعال بوده اند (آنها برای 20 نقش یا بیشتر درخواست می کنند) ، تقریباً هرگز یا هرگز بازخوردی در مورد آنها دریافت نکرده اند. برنامه های کاربردی آنها

موسس شرکت Ultan Technologies ، Cathal Brady می گوید انگیزه او از در نظر گرفتن زنان بازگشت ، یافتن افراد مناسب برای تجارت رو به رشد خود در زمینه نرم افزار مدیریت قدرت بوده است.

“من علاقه مند به ایجاد تنوع در شرکت هستم و قبل از استفاده از ReBoot ، من قبلاً دو زن را استخدام کرده بودم که در تعطیلات شغلی بودند. من آنها را بسیار ماهر و متعهد می دانستم و بنابراین برای ایده جذب بیشتر آماده بودم. “

“بر اساس تجربه من ، آنها بسیار سریع – بسیار سریعتر از فارغ التحصیلانی که برای تولید وقت می گذارند – سرعت می گیرند ، زیرا مهارت های آنها قابل انتقال است. ممکن است فناوری در زمانی که آنها دور بودند پیشرفت کرده باشد ، اما ساختارهای اولیه ای که آنها با آن آشنا هستند اینطور نیست. آنها عناصری را که به سرعت تغییر کرده اند ، اجرا می کنند. “

تنوع

ایجاد نیروی کار متنوع نیز دلیل اصلی مشارکت Dell با ReBoot است.

گرت کالن ، مدیر کسب استعدادها می گوید: “ما سعی می کنیم با روحیه باز بودن به استعدادها از هر کجا که می آید عمل کنیم و ما علاقه مند به هرگونه ابتکاری هستیم که نمایانگر گسترده ای از جریان استعدادها باشد.”

وی افزود: “به عنوان یک شرکت ، هدف ما این است که از نظر جنسیتی در نیروی کار و مدیریت خود تفاوت قابل توجهی داشته باشیم و اهداف ماهانه ما این است که 50 درصد از نظر جنسیتی در سازمان جهانی ما متفاوت باشد و تا قبل از سال 2030 40 درصد زنان را در نقش های رهبری قرار دهیم.

“یکی از محرکهای اصلی این امر دستیابی به تنوع تفکر است. ارتباط بین تنوع و نوآوری به خوبی مستند شده است. در تجارت منطقی است و فرهنگ کاری پر جنب و جوش تری ایجاد می کند. “

سن زنان شرکت کننده در برنامه دل در اواخر 20 تا 50 سالگی است و کالن می گوید این برنامه به ویژه خوب کار می کند زیرا عناصر آموزش را می توان با نیازهای فردی تنظیم کرد.

وی گفت: “در طول چهار هفته ، زنان طیف جدیدی از مهارت ها را برای استفاده از آنچه می دانند به دست می آورند و ما هرگز نباید میزان دانش موجود خود را در زمینه هایی مانند مهارت های نرم و توانایی آنها در کار با مردم دست کم بگیریم.” وی افزود: “اینها مهارت ها و ویژگی هایی هستند که بسیار مهم هستند و با آینده کار در زمینه هایی مانند توانایی رابطه ، چابکی و انعطاف پذیری ، هوش هیجانی و طرز فکر کنجکاو بسیار مطابقت دارند.

“ما دریافتیم که بزرگترین مانع برای بازگشت توانایی نیست. اعتماد است. آموزش باعث راحتی زنان می شود تا بتوانند به توانایی های خود اعتماد کنند. “

کسب و کار امروز

از آخرین اخبار و تفسیرهای تجاری مطلع شویداینجا ثبت نام کنید

دیدگاهتان را بنویسید