به جای هزینه های درمان و سکه و دلار به داستان درخواست های پزشکان پاسخ دهید


مدیرعامل سازمان نظام پزشکی در پاسخ به برخی ادعاها مبنی بر دریافت سکه و دلار از سوی برخی پزشکان در ازای دریافت خدمات درمانی، با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی با چنین اقداماتی مخالف است، اظهار داشت: آنها سکه دریافت کرده اند. و دلار. البته گزارشی در این زمینه به سازمان نظام پزشکی ارسال نشده است اما اگر گزارشی در این زمینه به دست ما برسد حتما بررسی خواهیم کرد.

دکتر محمد رای زاده در گفت وگو با ایسنا وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت مالی پزشکان و اقدامات انجام شده در این بخش در سال جاری گفت: جلساتی را با دوستان نهادهای مالی کشور در این زمینه برگزار کرده ایم. به طور خلاصه، مطمئن شوید که کارکنان مراقبت های بهداشتی یکی از مسئول ترین مالیات دهندگان در کشور هستند. زیرا جایگاه آنها در بازار کار شفافتر از جاهای دیگر است و درصد بالایی از آنها در مراکز مرتبط با سیستم های دولتی، دانشکده ها، کلینیک های دولتی و حساب ها و دفاترشان مشخص است و از آنها کارمندان دولت هستند.همانطور که مشمول مالیات می شود.

وی افزود: سایر متخصصان بهداشتی که در مطب ها، بیمارستان های خصوصی و کلینیک ها مشغول به کار هستند نیز حساب و کتاب خود را دارند. بنابراین وضعیت پرداخت کنندگان سلامت نسبت به سایر گروه ها بهتر یا بهتر است و قطعا بد نیست.

فرار مالیاتی در همه زمینه های زندگی به ویژه در پزشکی وجود دارد

رئیس زاده با بیان اینکه قطعا در همه عرصه های زندگی فرار مالیاتی داریم، گفت: در حوزه پزشکی و سلامت نیز فرار مالیاتی داریم. بخش های زیادی در کشور وجود دارد که نمی توان درک کرد که یک فرد چقدر کار کرده است. اما به دلایل پزشکی این موضوعات به اشتباه در رسانه ها مطرح شده و برخی از ارقام مدعی شده اند که این آمار کاملا نادرست است. هیچ کس نمی تواند آن عدد را محاسبه کند. به سادگی با ضرب و تفریق روی کاغذ به عددی رسیدند که واقعی نیست. البته وضعیت مودیان سلامت مشابه سایر رده ها و کمی منظم تر است. این موضوعی است که رئیس سازمان امور مالیاتی نیز مطرح کرد و گفت که در این جلسه پزشکان نیز حضور دارند.

معیارها و سلیقه های نامشخص در حوزه مالیات های پزشکی

مالیات دکتر

وی افزود: در حال حاضر دو درخواست داریم و دو موضوع را رعایت می کنیم؛ یکی شفافیت وصول مالیات سلامت که همکاران ما به دلایلی از آن می ترسند، گاهی که به اداره مالیات مراجعه می کنند مالیات آن است. برای پزشکان روشن نیست و هرکس بخواهد مالیات را صادقانه و صادقانه بپردازد بسیار ناراحت می شود قوانین مبهم است ، تعارض اغلب سلیقه ای است و گاهی اوقات عواقب رویه ای و قانونی دارد ما شرکای داریم که تماس می گیرند و می گویند نمی دانم چه کنم، اینها مسائلی است، بنابراین اخذ مالیات از پزشکان باید شفاف و عادلانه باشد و پزشکان باید بدانند که چقدر دارند.

به جای هزینه های درمان و سکه و دلار به داستان درخواست های پزشکان پاسخ دهید

وی گفت: نرخ مالیات ما در سال های مختلف بالا و پایین می شود. به عنوان مثال، یک ضریب Intacode وجود دارد. یک سال ۴۲ درصد از درآمد مشمول کسر مالیات بود و بعد متوجه شدیم که در سال ۱۳۹۹ این رقم به ۷۲ درصد رسیده است. ما نمی دانیم چرا این اتفاق افتاد. گاهی این ابهامات به خصوص در گذشته باعث سردرگمی همکاران ما می شود که باید به آنها رسیدگی شود.

پزشکان باید مالیات خود را پرداخت کنند

ما معافیت مالیاتی پزشکی نداریم

رئیس موسسه نظام های پزشکی ادامه داد: از سوی دیگر معتقدیم جامعه پزشکی نیز باید مالیات خود را به صورت شفاف پرداخت کند، دستگاه کارتخوان ایجاد کند و بر اساس حساب بازرگانی خود منطقی و شفاف باشد و باید مالیات پرداخت شود. به درستی. ” ما از آن حمایت می کنیم و شرکای خود را تشویق می کنیم که این کار را انجام دهند، اما در عین حال نظارت داریم که انجام شود، اما متقابل است. این بدان معناست که همانطور که از همکاران ما انتظار می رود کارتخوان باشند و مالیات خود را پرداخت کنند، سازمان های مالیاتی باید قوانین مشخصی داشته باشند و پزشکان بدانند که صورتحساب آنها چیست. نگرش ها در این زمینه بسیار خوشمزه، متضاد و متنوع است. افرادی که فرار مالیاتی دارند و از کشور فرار نکرده اند باید ساختار مالیاتی ایجاد کنند و مالیات خود را دریافت کنند. ما ضعیف هستیم و نمی توانیم این کار را انجام دهیم. دکتر مسئول درصد کمی از این است. اما میزان خطا به دلیل عدم امکان اخذ مالیات شفاف سازه است. جامعه پزشکی را نباید در همه چیز مقصر دانست. همچنین چیزی به نام کسر مالیات نداریم.

به جای هزینه های درمان، سکه و دلار از پزشکان بخواهید

رای زاده در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر گزارش برخی دریافتی های اضافه تعرفه از سوی برخی پزشکان و همچنین برخی از کلینیک ها و مراکز درمانی مانند دریافت سکه یا دلار در ازای درمان، گفت: گزارشی در این زمینه به سازمان نظام پزشکی ارسال نشده است، اما اگر موردی پیش بیاید، قطعا مخالف این گونه اقدامات هستیم و در صورت دریافت گزارش، بررسی می کنیم.

وی افزود: قطعا درصد این گونه تخلفات تفاوتی با سایر اقشار جامعه ندارد اما حداقل زیبنده جامعه پزشکی و هیچ سطحی نیست. بر اساس قانون مصوب مجلس، نهاد نظام پزشکی وظیفه رسیدگی به شکایات را دارد و اگر در این زمینه ها شکایتی داشت، رسیدگی می کنیم. دستیاران پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی وظیفه بررسی ساختار و قانون و همچنین نیروی کار را دارند. سازمان نظام پزشکی نه تکلیف قانونی و نه تدارکاتی نظارت و نظارت را دارد اما در صورت دریافت شکایت به آن رسیدگی می شود.

وی در ادامه گفت: نحوه رسیدگی به فیش ها در بیمارستان های خصوصی یکسان است و نظارت بر عهده معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی است که در ماده ۱۱ با حضور نیروهای صادرکننده احکام بررسی شد. ” و بالاخره شکایت کرد و تشکیلات را جمع بندی کرد». جهت بررسی و رسیدگی به مشاوره انتظامی به سازمان نظام پزشکی و نظام پزشکی معرفی می شوند.

به جای هزینه های درمان و سکه و دلار به داستان درخواست های پزشکان پاسخ دهید

رئیسی زاده در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر خبر طرح ساماندهی مالی اصناف گفت: موضوع مطرح نشده است.

صدور ۱۳۰۰۰۰ امضای الکترونیکی برای پزشکان

۳ روش استفاده پزشکان از امضای الکترونیکی

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت نسخه الکترونیکی آن، گفت: برای تایید امضای الکترونیکی امضای الکترونیکی صادر شده و در حال حاضر بیش از ۱۳۰ هزار کارت دارند. صادر شده است و ما در این زمینه به روز هستیم و مشکلی نداریم. برای هر درخواست بلافاصله کارت امضای الکترونیکی صادر می شود. شریک علاوه بر این، این اپلیکیشن یک اپلیکیشن موبایل برای ادغام امضای الکترونیکی در سامانه است که آن را نیز طراحی کرده ایم و تا پایان خرداد ماه به بهره برداری می رسد. روش دیگری با USB در حال توسعه است. آنها می توانند از امضای الکترونیکی خود استفاده کنند. به هر سه روش در نسخه الکترونیکی سامانه.

وی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی ۳۵۰ هزار عضو دارد، گفت: همه این اعضا نمی توانند شغل کپی داشته باشند. در عین حال ۱۶۰ هزار پزشک داریم که بیش از ۲۰۰ هزار دندانپزشک را شامل می شود و تاکنون ۱۳۰ هزار امضای الکترونیکی منتشر کرده ایم. سه روشی که اعلام کردم آماده است. برای اینکه نرم افزار قابل اجرا باشد، اکنون باید با نسخه الکترونیکی نرم افزار سلامت و تامین اجتماعی همگام شود. ما پیگیری کردیم و کارهای زیادی انجام دادیم و هماهنگی در حال انجام است. هنگامی که همه اعضای ما به امضای الکترونیکی مجهز شدند، می‌توان آن‌ها را هماهنگ کرد و به طور کامل پیاده‌سازی کرد، که موضوعی کلیدی برای امنیت نسخه الکترونیکی است.

چالش های نسخه الکترونیکی

رای زاده گفت: نسخه الکترونیک قانونی است که باید در کشور اجرا شود، اما بحث این است که هر دو طرف وظایف متفاوتی دارند. این بدان معناست که بیمه ها مجبور به ارائه تسهیلات بیشتر هستند و جامعه پزشکی نیز مسئولیت ورود به این سامانه را دارد. در مقطعی موضوع یک طرفه شد. این بدان معناست که مشکلات سیستم الکترونیکی نسخه نویسی بسیار زیاد است و همکاران ما که در مطب نشسته اند و در فکر ملاقات با بیمار و توجه به مشکلات بیمار و ارائه تشخیص و درمان هستند، مشکل بزرگی است. چالش این است و همانطور که سیستم کار می کند. همچنین مشکلات نرم افزاری زیادی وجود دارد. به همین دلیل تعدادی از همکاران ما استخدام می شوند و ماهیانه پنج تا شش میلیون حقوق می گیرند. در حالی که این شغل را ندارند. بنابراین هر دو طرف باید به وظایف خود عمل کنند. در برخی موارد اعضای جامعه پزشکی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و همکاران ما مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. نهادها باید امکانات ایجاد کنند. ضمن اینکه انگیزه خاصی به همکارانمان داده نشد.

به جای هزینه های درمان و سکه و دلار به داستان درخواست های پزشکان پاسخ دهید

پرداخت ها به صورت آنلاین نیست

وی تاکید کرد: در عین حال باید پرداخت به پزشکان به صورت اینترنتی انجام می شد که نباید و ممکن است انجام نشود و در نسخه الکترونیک تاخیر در پرداخت داریم.

انتهای پیام/