به دنبال کمک برای حمایت از دو خانواده بود
شوهران این دو خانواده با آنها زندگی نمی کنند و اکنون به دلیل افزایش اجاره بها سقف آنها شکسته شده است.

به گزارش ایسنا شرق وی نوشت: خانواده نصیبه و مهری، دو خانواده ای هستند که حالا اموال قدیمی و معمولی خود را جمع کرده اند تا در گوشه حیاط خانه دوست و آشنا زندگی کنند تا از پس اجاره گزاف و ودیعه مسکن برآیند. خانواده نصیبه و مهری برای تضمین ودیعه خانه شان در شرق درخواست کمک کرده اند. دو خانواده که دیگر همسرانشان با آنها زندگی نمی کنند و حالا سقف خانه شان به دلیل افزایش اجاره بها فروریخته است.

مهری ماه گذشته مجبور شد اثاثیه اش را در گوشه ای از حیاط همسایه اش بگذارد و با اسب دنبال خانه بگردد اما باز هم نتیجه ای نگرفت. می گوید: شب به خانه مادرم در پاکدشت می رویم، اما تصور کنید من و سه فرزندم، مادر، پدر و برادرم در یک اتاق ۱۴ متری زندگی می کنیم. صدای برادرم به گوش می رسد و او مدام زمزمه می کند. پسرم تا دیشب به خانه نیامد.

مهری خانه ای با شرایط تقریبا ایده آل برای خودش و فرزندانش پیدا می کند و صاحب خانه با او قرارداد اجاره دو ساله می بندد اما ودیعه خانه ۴۰ میلیون تومان است و باید خانه را بخرد ۱۵ میلیون نه. خانه .

وضعیت نسیبه هم تقریباً شبیه مهری است. همسر نصیبه چهار سال است که مفقود شده است. همسرش که یک معتاد به آینه است، یک روز پاییزی در سال ۲۰۱۷ خانه را ترک کرد و دیگر برنگشت. رفتن به آگهی های پلیس و روزنامه ها و رفتن به بیمارستان ها و پزشکی قانونی کمکی نمی کند. نسیبه یک پرستار پیر است. او دو فرزند ۸ و ۱۲ ساله دارد. نسیبه بعد از اینکه صاحبخانه به دلیل افزایش اجاره بها از امضای قراردادش امتناع کرد، وسایلش را به خانه خواهرش منتقل کرد و حالا خواهر شوهرش می گوید به دلیل نبودن او مجبور است تا ۱۰ روز دیگر وسایلش را از خانه خارج کند. فضای کافی برای آنها وجود ندارد. نصیبه می گوید: هر شب در یک جا می خوابیم. یک شب در خانه همسایه پایین خیابان، یک شب در خانه همسایه پایین خیابان، یک شب در خانه خواهرش، یک شب در خانه صاحب … اما دیگر این اتفاق نمی افتد.

طی هفته های گذشته نزدیک به ۲۰ میلیون تومان از این فراخوان جمع آوری شده و اکنون برای رسیدن به رقم هدف تنها ۱۰ میلیون تومان نیاز است. کسانی که می خواهند به این خانواده کمک کنند می توانند کمک مالی خود را به نام شهزاد همتی پالسنگی خبرنگار گروه جامعه روزنامه کوسه به شماره کارت بانک شهر به شماره ۵۰۴۷۰۶۱۰۳۵۲۱۸۴۴۱ واریز کنند. گزارش اقدامات بعدی منتشر خواهد شد.”

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


در حالی که کمتر از یک ماه دیگر لیگ یک باقی مانده است، هنوز کار برای انجام دادن وجود دارد…