بیماری مزمن لایم و CCSVI

نارسایی مزمن وریدی مغزی نخاعی (CCSVI) یک بیماری مزمن است که در آن خون از مغز به سختی به قلب باز می گردد. این به دلیل باریک شدن وریدهای گردن (و احتمالاً سایر رگ‌ها) است که سیستم عصبی مرکزی را تخلیه می‌کند.

در برخی موارد، وریدهای جایگزین برای تسهیل تخلیه اضافی وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که از آنجایی که این رگ های خونی جبرانی مانند وریدهای بزرگتر دارای یکپارچگی دیواره نیستند، بقایای سلولی را به بافت های مجاور می ریزند که منجر به تجمع سموم می شود.

کشف و مهمتر از آن ترمیم جراحی CCSVI در بیماری ام اس و همچنین در سایر بیماری هایی که جنبه عروقی دارند که سهم عمده ای در مولفه عصبی بیماری دارند، کاربرد شگفت انگیزی دارد، مانند: ب. بیماری نورولوژیک لایم.

CCSVI و درمان آن توسط محقق، جراح سابق عروق و پروفسور دکتر Dr. پائولو زامبونی در ایتالیا که همسرش مبتلا به ام اس بود. دکتر به لطف کار خستگی ناپذیر زامبونی، در حال حاضر صدها نفر از افراد ناتوان قبلی مبتلا به ام اس وجود دارند که اکنون قادر به عملکرد و زندگی کامل هستند.

موفقیت این درمان به آرامی به سایر بیماری ها نیز سرایت کرده است که می توانند از همین کاربرد بهره مند شوند. با توجه به تعداد زیاد اما غیرقابل تشخیص بیماران ام اس با تشخیص اشتباه که در واقع به بیماری لایم مبتلا هستند، یک سوال جالب در مورد احتمال اینکه درمان CCSVI می تواند برخی از ناتوان کننده ترین علائم را در قربانیان بیماری نورولوژیک لایم ایجاد کند، مانند حساسیت “لایم فاگ” مطرح می شود. نسبت به نور، حساسیت به سر و صدا، مشکل در به خاطر سپردن کلمات، افکار، صحبت کردن، نوشتن، راه رفتن، اختلالات عاطفی و عدم تعادل و/یا آنچه تان فردریکسون آن را “خستگی ذهنی” می نامد.

پزشک Thane CCSVI را یک احتمال در وضعیت او در نظر گرفت و پس از آزمایش‌های مناسب که وضعیت او را تأیید می‌کرد، تان تحت عمل جراحی قرار گرفت که به طور قابل توجهی علائمی را که او با “خستگی ذهنی” عصبی رنج می‌برد کاهش داد.

اگرچه تان اولین کسی است که اعتراف می کند که هنوز با بیماری لایم مبارزه می کند، آنهایی از ما که هر روز با تان مبارزه می کنیم می دانیم که بخش بزرگی از پیروزی مانند یک انسان عادی عمل می کند و این به معنای از بین بردن آن یا حداقل کاهش علائم ناتوان کننده است. بیماری مزمن عصبی لایم به طور کلی.

دیدن اینکه آیا جراحی او برای تسکین او ادامه دارد یا نه، هیجان انگیز خواهد بود.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر