بیماری های مزمن – چقدر گران هستند؟

درصد بسیار کمی از جمعیت ما درصد بسیار زیادی از هزینه های مراقبت های بهداشتی ما را مصرف می کنند. این بیماران مبتلا به بیماری مزمن ۸۳ درصد از ۱.۶۷ تریلیون دلار هزینه شده برای مراقبت های بهداشتی را تشکیل می دهند و باعث دو سوم مرگ و میر در ایالات متحده می شوند.

بیماری های مزمن اصلی عبارتند از: بیماری قلبی، سکته مغزی، سرطان، دیابت و بیماری های مزمن تنفسی تحتانی. این بیماری ها علت اصلی مرگ و میر و عامل اصلی بیماری، بستری شدن در بیمارستان و هزینه های مراقبت های بهداشتی هستند. ناگفته نماند هزینه ناتوانی طولانی مدت مرتبط با آن. و بدون مداخله تهاجمی، این هزینه ها احتمالاً ترکیب می شوند.

همانطور که قبلا ذکر شد، کل هزینه های مراقبت های بهداشتی ملی به ۱.۶۷ تریلیون دلار افزایش یافت. این بیش از ۵۵۰۰ دلار برای هر نفر در ایالات متحده است. و این نسبت به سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است.

هزینه مراقبت های بهداشتی برای یک بیمار با یک بیماری مزمن به طور متوسط ​​دو و نیم برابر بیشتر از یک بیمار بدون بیماری مزمن است. به عبارت دیگر، هزینه متوسط ​​برای یک بیمار با بیماری مزمن بیش از ۱۳۰۰۰ دلار است.

تعجب آور نیست که بسیاری از این افراد مبتلا به بیماری های مزمن بیمه کمتر و هزینه های بیشتری از جیب خود دارند. آنها همچنین احتمال بیشتری برای اعلام ورشکستگی دارند (۵۱٪ از متقاضیان ورشکستگی هزینه های پزشکی را به عنوان دلیل ذکر می کنند). ورشکستگی های پزشکی از سال ۱۹۸۰ ۳۰ برابر شده است.

برای اینکه این اعداد ویرانگرتر شوند، فقط باید جمعیت پیر را در نظر گرفت. تا سال ۲۰۱۱، اولین نوزادان به سن ۶۵ سالگی خواهند رسید و هیچ شکی در بار اضافی که این اعداد تحمیل خواهند کرد وجود ندارد. همچنین به دلیل فناوری پزشکی، افراد مبتلا به بیماری های مزمن بیشتر عمر می کنند، به خدمات بیشتر و هزینه های اضافی نیاز دارند.

برای نگاهی دقیق تر به ارتباط این موضوع، اجازه دهید به یک وضعیت نگاه کنیم و اثرات آن را ببینیم. دیابت ناتوانی بدن در استفاده از گلوکز است. برخی از انواع دیابت را می توان با رژیم غذایی و/یا داروهای خوراکی کنترل کرد، در حالی که نوع دیگر نیاز به تزریق انسولین و نظارت دقیق بر سطح گلوکز دارد. دیابت می‌تواند با بیماری‌های دیگری مانند نوروپاتی، گلوکوم و بیماری قلبی مرتبط باشد. بیش از ۱۸ میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت هستند و حدود یک سوم آنها حتی نمی دانند که به این بیماری مبتلا هستند.

تا سال ۲۰۵۰، حدود ۲۹ میلیون نفر به دیابت مبتلا خواهند شد. در حال حاضر این ششمین علت مرگ و میر با بیش از ۲۰۰۰۰۰ مرگ در سال در اثر دیابت یا عوارض مرتبط است. هزینه برآورد شده در سال ۲۰۰۲ ۱۳۲ میلیارد دلار آمریکا بود که ۹۲ میلیارد دلار آن هزینه های مستقیم پزشکی، ۴۰ میلیارد دلار آمریکا هزینه های غیرمستقیم مانند روزهای از دست رفته، فعالیت های محدود و ناتوانی ها بود.

بیماری های قلبی و سکته مغزی اعداد مشابهی دارند: ۷۰ میلیون نفر از ما، یا ۱ نفر از هر ۴ نفر، با بیماری های قلبی عروقی زندگی می کنند. و بیماری قلبی مسئول ۱ مرگ در هر ۳۴ ثانیه است. هزینه آن ۳۹۴ میلیارد دلار به صورت مستقیم و غیرمستقیم در سال ۲۰۰۵ بود.

می توانید ببینید که این بیماری های مزمن چقدر سریع می توانند به اعداد شگفت انگیزی اضافه شوند. همچنین می‌توانید ببینید که چگونه آن تعداد کمی از فهرست‌های Medicare/Medicaid می‌توانند ۸۳ درصد از هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی را تشکیل دهند.

بسیاری از دولت های ایالتی با این مشکل و راه حل های ممکن برای جلوگیری از بحران های مالی دست و پنجه نرم می کنند. دولت فدرال نیز در حال بررسی اقدامات ریاضتی است. برنامه های مدیریت بیماری یک گزینه هستند. این برنامه‌ها نه تنها به محافظت از بیماران مزمن در برابر بیماری‌های بیشتر و درمان‌های پرهزینه کمک می‌کنند، بلکه بیماران را در مدیریت مراقبت‌های خود نیز مشارکت می‌دهند. این باعث آزاد شدن منابع کمیاب در سیستم مراقبت های بهداشتی می شود.

مدیریت بیماری توسط حامل های بیمه و بخش خصوصی استفاده می شود. برای مثال، با افرادی که دیابت آنها تشخیص داده شده است، با آنها تماس گرفته می شود و در مورد اهمیت رفتار سالم به روز می شوند. به طور خاص، از طریق تلفن با آنها تماس گرفته می شود و از آنها می پرسند که چقدر قند خون خود را اندازه می گیرند و مقادیر آنها چقدر است. به افراد بدون کنترل دقیق توصیه می شود که به پزشک خود مراجعه کنند.

راه دیگر برای محدود کردن بیماری‌های مزمن و هزینه‌های هنگفت آن، پیشگیری است. چندین ایالت این برنامه ها را معرفی کرده اند. چه اقدامات غربالگری سرطان مانند ماموگرافی یا کولونوسکوپی در میشیگان باشد، یا برنامه های ترک سیگار مانند در آریزونا و کالیفرنیا، ایالت ها فعال تر می شوند.

برای ملت ما بسیار مهم است که شرایط مزمن مانند بیماری قلبی و سکته مغزی محدود باشد. نه فقط برای هزینه های مستقیمی که هر یک از ما باید متحمل شویم، بلکه برای هزینه های غیرمستقیم برای نیروی کار و کشورمان. و با بالا رفتن سن جمعیت، بیماران بیشتر و بیشتری مبتلا به بیماری های مزمن تشخیص داده می شوند و سیستمی که قبلاً تحت فشار قرار گرفته است را متورم می کند. ما باید اکنون راه حلی پیدا کنیم، قبل از اینکه هزینه ها گران شود.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع