تا ۳ ماه آینده کار نورپردازی اطراف بام گره به پایان می رسد


ایسنا/ کرمان مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: فاز اول نورپردازی قلعه تاریخی که شامل نمای بیرونی این بنای تاریخی است در حال انجام است و به زودی پیمانکار آن انتخاب و تا سه ماه آینده تکمیل می شود. گرفته شود .

فریدن اکساری امروز ۲۳ مردادماه به مناسبت بازدید از بام گره تاریخی در جمع خبرنگاران گفت: ۲ میلیارد تومان در حوزه مسئولیت های اجتماعی به سازمان میراث فرهنگی اختصاص یافته است که این اعتبارات برای تسریع است. پروژه قلعه تاریخی بم

وی تصریح کرد: بیشترین منابع تخصیص یافته به منطقه تاریخی بم منابع ملی است و مشارکت استانی نیز وجود دارد.

این فعال افزود: ۹۹ درصد از اعتبار پایگاه جهانی بام و منظر فرهنگی آن صرف نیروی کار می شود و تنها یک درصد برای خرید مصالح باقی مانده است.

یکی از فعالان این منطقه افزود: استان کرمان قطبی با جاذبه های گردشگری فراوان است اما شهرت استان بزرگترین بنای تاریخی آن است و امید است کمیته برنامه ریزی شهرستان بم منابعی را برای این امر اختصاص دهد. احیای قلعه تاریخی میراث

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان به پروژه قلعه تاریخی بم اشاره کرد و گفت: این پروژه یک اثر ثبت شده بین المللی و جهانی است و باید به عنوان اعتباری از منابع استانی و شهرستانی مورد توجه قرار گیرد. در کنار این، آرگه باوم در سفر رئیس جمهور با استایل خاصی دیده شد.

وی افزود: بام گره تاریخی دارای ۱۲ کارگاه فعال شامل نمایشگاه، موزه، بازارچه صنایع دستی و واحدهای اقامتی است.

یکی از فعالان این عرصه تاکید کرد: فاز اول نورپردازی این قلعه تاریخی که شامل نمای بیرونی این بنای تاریخی است در حال انجام است و به زودی مالک آن انتخاب و تا سه ماه آینده تکمیل می شود.

وی افزود: فاز دوم که نورپردازی فضای داخلی قلعه است در سال ۱۴۰۱ در دستور کار ما قرار دارد و نورپردازی آن به اتمام می رسد.

یکی از فعالان این عرصه به افتتاح موزه مردم شناسی باوم اشاره کرد و گفت: مرمت فاز اول موزه مردم شناسی واقع در اصطبل ارگ آغاز شده و به زودی به پایان می رسد.

به گفته وی، شهروندان برای دیدن آثار ارزشمند موجود در موزه مردم شناسی قلعه تاریخی بم می توانند اسامی خود را در اختیار ما قرار دهند.

وی می گوید: موزه مردم شناسی قلعه تاریخی بم مقصد گردشگران بین المللی خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان درباره بخشنامه وزارت میراث فرهنگی برای تبدیل وضعیت پایگاه های بین المللی از قراردادی به شرکتی توضیح داد: پرداخت حقوق کارگران پایگاه های بین المللی همواره دغدغه ما بوده است. . که همیشه پشت بودجه ساخت و ساز پرداخت شده است.

این فعال افزود: طی رایزنی صورت گرفته ردیف مستقلی از بودجه جاری برای پرداخت حقوق این کارگران در نظر گرفته شد و حقوق این افراد ماهانه پرداخت می شود.

به گفته وی، با توجه به اینکه نمی توانند این پول را وارد وام اشتغال کنند، حقوق ماهانه توسط شرکت پرداخت می شود.

یکی از این فعالان می گوید: اگر شرایط از شرکتی به رسمی تبدیل شود، شامل این افراد می شود، در صورتی که قبل از این طرح، نیروهای صاحب نام دنیا لحاظ نشده بودند.

انتهای پیام/