تحقیقات درباره مرگ زن لیمریک “فرصت های از دست رفته” را می شنودحکم مصدوم پزشکی در تحقیقات زن لیمریک ثبت شد که ساعاتی پس از مرخص شدن از بیمارستان دانشگاه لیمریک جان باخت.

ایو کلیری (21) ، اهل کوربالی ، لیمریک ، در ساعات اولیه 21 جولای 2019 ، پس از مراجعه به UHL در حالی که دچار ایست قلبی و تورم پای خود شده بود ، در دادگاه پزشکی قانونی لیمریک ، درگذشت.

تاج توصیه کرد که دستورالعمل HSE در مورد ارزیابی بیماران در مورد خطر لخته شدن خون ، به ویژه ترومبوز ورید عمقی ، باید توسط کارکنان بیمارستان “هر دو می توانند” دنبال شود.

خانم Cleary ابتدا در UHL دو روز زودتر ، در 19 ژوئیه ، با پای راستش متورم شده بود ، زیرا در شهر لیمریک دچار سقوط شده بود.

او 17 ساعت در یک واگن برقی در بخش اورژانس شلوغ بیمارستان بدون بالش یا پتو به سر برد.

واگن برقی او یکی از دهها وسیله ناراحت کننده دیگر بود که در یک راهرو بوی نامطبوع ED وجود داشت ، جایی که در آن روز ، تعداد بی سابقه ای از بیماران منتظر تخت بودند ، پرس و جو شنیده شد.

والدین خانم کلری می گویند که وقتی در بیمارستان به ملاقات دخترش رفتند ، او را در واگن برقی نزدیک سینک ظرفشویی که به عنوان توالت استفاده می شد ، پیدا کردند. مادرش ملانی شیهان کلیری گفت: “بوی ادرار در تنفس شما گرفت و باعث سرفه شما شد”.

خانم کلیری در 19 جولای با تعدادی عوامل خطر برای ترومبوز و لخته شدن خون به بیمارستان معرفی شد ، از جمله استفاده از قرص های ضد بارداری که به طور خاص خطر لخته شدن خون را افزایش می داد. او سیگاری بود ؛ او اضافه وزن داشت ؛ و سابقه لخته شدن خون در خانواده او وجود داشت.

پرسنل اسکلتی

او شب را در واگن برقی در شلوغی ED گذراند و روز بعد در سالن به او تخت داده شد. پرونده بیماران وی در بخش مفقود شده به نظر می رسید و پرستاران بخش از علت حضور او در جریان نبودند ، او پرس و جو را شنید.

بیمارستان با پرسنل اسکلتی کار می کرد و چون آخر هفته بود ، هیچ پرسنلی برای اداره تجهیزات سونوگرافی بیمارستان وجود نداشت. شنیده شده است که آزمایش خون و سونوگرافی دو روش اصلی تشخیص لخته خون هستند.

در این هنگام ، مادر خانم کلیری به طور موقت پرسش را با گریه ترک کرد و گفت: “بنابراین ، او به هر حال می مرد … ننگ.”

خانم کلری از نظر خطر لخته شدن خون مورد ارزیابی قرار نگرفت و وی هرگز به مشاور مراجعه نکرد ، اگرچه گزارش سی تی اسکن پای او که هیچ شکستگی یا اختلالی در آن مشاهده نشد توسط پزشک ارتوپد وی خوانده شد. به

خانم کلیری با مشکوک به شکستگی بافت نرم آزاد شد.

مادرش وقتی به خاطر می آورد که چگونه پای دخترش در حین بستری شدن به “سه و نیم” اندازه طبیعی آن متورم شده بود ، گریه کرد و این رنگ قرمز تیره “مانند رنگ ژامبون کریسمس” شد.

یک پیام متنی WhatsApp که در تلفن خانم Cleary یافت شد و او به یکی از همکارانش ارسال کرده بود ، نشان می داد که او معتقد است کسانی که در مراقبت از او مشارکت می کنند در نظر دارند که او ممکن است لخته خون داشته باشد.

با این حال ، تحقیقات نشان داد که در هیچ مرحله ای هیچ یک از پزشکان درگیر در درمان خانم کلیری در هر مرحله مشکوک نبوده اند که وی از لخته خون رنج می برد.

ایست قلبی

چهار ساعت پس از مرخص شدن از UHL ، بر روی ویلچر ، قادر به راه رفتن با درد نبود ، خانم کلیری در خانه خانواده اش دچار ایست قلبی شد.

پدرش بری کلیاری در حالی که اشکهایش را از بین می برد ، توضیح داد که چگونه او با انجام فشرده سازی قفسه سینه و CPR روی دخترش به شدت تلاش می کند او را زنده نگه دارد.

او با آمبولانس به UHL منتقل شد و در ساعت 1.50 بامداد 21 ژوئیه مرگ وی اعلام شد.

پس از مرگ ، علت مرگ ناشی از ایست قلبی به دلیل ترومبو آمبولیز دو طرفه گسترده یا لخته هایی بود که ریه های وی را مسدود کرده بود.

دکتر ترزا لازلو ، آسیب شناس UHL ، که کالبد شکافی را انجام داد ، گفت که این لخته ها به احتمال زیاد به دلیل ضربه اخیر بوده است ، اما نمی تواند تشخیص دهد که دقیقاً چه زمانی این لخته ها رخ داده است.

وکیل خانواده Cleary ، Doireann O’Mahony BL ، گفت که برای خانواده حوا “توهین آمیز” بود که در مورد مرگ او عذرخواهی رسمی از آنها ارائه نشد.

جان مک نامارا ، ولیعهد ، حکم مصدومیت پزشکی را پس گرفت.

او گفت که در مورد خانم کلری “فرصت های از دست رفته” وجود دارد ، اما تاکید کرد که این تقصیر هیچ کس نیست که در مراقبت او دخیل باشد.

آقای نام ناما گفت که او “مدارک ساقط شده” والدین خانم کلیاری را در مورد آنچه در بیمارستان شلوغ دیده بودند ، پذیرفت.

والدین خانم کلری گفتند که پس از مرگ دخترش می توان از آن جلوگیری کرد و او توسط مسئولان مراقبت از او “شکست خورده” بود.

آقای کلری بخش اورژانس را با “همسر دام” مقایسه کرد زیرا تعداد زیادی از بیماران در واگن برقی وقتی دخترش آنجا بود.

دیدگاهتان را بنویسید