تخم پرنده در باز کردن زبان باز کردن زبان کودک انواع مختلف خصوصیات تخم مرغ


یکی از باورهای باستانی این است که با دادن تخم مرغ به کودک مشکلات گفتار یا لکنت را درمان می کند. اما این باور چقدر درست است؟

تاثیر انواع تخم پرندگان بر باز شدن زبان

یکی از دغدغه های والدین دیر گفتار کودکان است، بنابراین در کنار تمرینات گفتاری باید از تغذیه مناسب برای کمک به صحبت کردن کودک استفاده کنند. در این مقاله مجله دلتا تحت تاثیر انواع مختلف قرار گرفته است تخم پرنده در دهانه زبان بنابراین اگر نگران دیر صحبت کردن فرزندتان هستید، مطالعه این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد.

تخم مرغ انواع پرندگان برای صحبت کودکان

تخم غاز

تخم غاز نوع دیگری از تخم مرغ است که حاوی ویتامین B12، فولات و پروتئین است. محتوای پروتئین تخم غاز حدود ۳.۵ برابر بیشتر از تخم مرغ است و حاوی چربی و کلسترول بالایی است.

تخم شترمرغ

مصرف تخم شترمرغ برای زنان باردار یا افراد مبتلا به کم خونی مفید است. تخم شترمرغ حاوی آهن، اسید فولیک و کالری بالایی است، اما حاوی روی کمتری نسبت به تخم مرغ است.

تخم شترمرغ

تخم مرغ اردک

از سوی دیگر، تخم اردک غلیظتر است و دیر هضمتر از تخم مرغ است و باعث افزایش وزن می شود، بنابراین برای افراد لاغر بسیار مفید است. تخم مرغ اردک سرشار از امگا ۳ و ویتامین D است و سرفه و گرفتگی قفسه سینه را درمان می کند و مصرف آن برای افرادی که از خونریزی رنج می برند مفید است. برای بهره مندی بیشتر از تخم اردک برای بدن، بهتر است آن را بجوشانید و با کره یا روغن زیتون مخلوط کنید یا تخم مرغ اردک را با چربی خودش سرخ کنید.

تخم بلدرچین

تخم بلدرچین حاوی ویتامین های A، B12 و B6 است و شبیه به تخم مرغ است و برای کودکانی که دیر باز زبانشان است و نمی توانند درست صحبت کنند مفید است. هر ۱۰۰ گرم تخم بلدرچین حاوی ۱۵۸ کالری است.

تخم قرقاول

این تخم مرغ حاوی ویتامین های گروه B و آهن و حاوی پروتئین و چربی کم است و خیلی سریع هضم می شود و دستگاه گوارش یا قوای جنسی را تقویت می کند.

تخم قرقاول

تخم مرغ

زرده تخم مرغ طبع گرم و سفیده آن خنک و مرطوب است. بهترین نوع تخم مرغی است که تازه باشد، یعنی در همان روز گذاشته شود و رشد کند. زرده تخم مرغ تقویت کننده قلب، مغز و قوای جنسی است و مفید است و باید در دوران نقاهت از بیماری ها و کم خونی مصرف شود.

آیا تخم کفتار باعث حرف زدن نوزادان می شود؟

از جمله غذاهایی که برای تکلم و سرعت گفتار کودکان مفید است، بلدرچین و تخم مرغ اردک است. نکات و دستور العمل های مصرف خوراکی ها باید رعایت شود.

برای کودکانی که آهسته صحبت می کنند یا نمی توانند درست صحبت کنند، تخم بلدرچین را یک روز در میان به مدت ۱۵ روز از ماه بجوشانید و زرده آن را با کمی عسل مخلوط کنید و به کودک خود بدهید.

تاثیر انواع تخم مرغ در باز شدن زبان چیست؟

مطالعات پیشنهادی: این مطلب را بخوانید که این افراد گوشت قرمز نخورند.

برنامه را دانلود کنید