تربیت دانش آموز برای کنکور وظیفه معلم نیست / کمبود ۲۰۰ هزار کلاس درس در کشورایسنا/ گلستان وزیر آموزش و پرورش گفت: در جامعه برای معلم ما جا افتاده است که کنکور هدف و وظیفه من است و باید برای کنکور دانش آموز تربیت کنم در حالی که این تفکر اشتباه است.

یوسف نوری ظهر امروز در جمع فرهنگیان گلستان اظهار داشت: معلم در آموزش و پرورش به تعبیر رهبر معظم انقلاب برتر از معلم به عنوان معلم است، در واقع نقش معلم در تعلیم و تربیت، تمدن و شکوفایی نوین است. تمدن اسلامی چون سرمایه نبی در اختیار معلمان قرار گرفت تمدن هیچ کشوری شکل نمی گیرد مگر اینکه نیروی آن کشور آماده و شکوفا شود و تشکیل کار آماده جز از طریق معلمان و دوره های تربیت عمومی و با موافقت بزرگان امکان پذیر است. معماران انقلاب دانشگاهی برای آن خیلی دیر است.

وی با بیان اینکه در گذشته و همچنین امروز بسیاری از افراد مورد هجمه آموزش و پرورش هستند چرا که اگر این نهاد را ناکارآمد کنند بقیه کارها ناکارآمد می شود، افزود: برای رسیدن به تولید و اشتغال زایی باید جامعه دانش بنیان داشته باشیم. ، دانش تأسیس جامعه فقط از مسیر کلی آموزش امکان پذیر است مگر اینکه برای دانشجویانی که تحصیل نکرده اند به دانش دانشگاهی حرکت کنند.

یوسفی با بیان اینکه قله های افتخار از جمله شهید طهرانی مقدم و شهید همت معلم بودند، تصریح کرد: نقش معلم بی بدیل است لذا رهبر معظم انقلاب بر حمایت از معلمان و رفع مشکلات آنان در عرصه های مختلف تاکید کردند.

وزیر آموزش و پرورش با یادآوری اینکه مهم ترین کاری که در دوره های گذشته انجام نشد سند تحول بنیادین بود، تاکید کرد: مقصر این موضوع ما هستیم نه معلمان که برنامه ای برای اجرای این سند نداریم. تغییر، طبیعی است که مقام معظم رهبری نیز از این وضعیت ناراضی باشند.

تعطیلی مدارس تلاش معلمان را دو چندان کرده است/ ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای جبران افت تحصیلی دانش آموزان

وی به تعطیلی مدارس در ایام کرونا اشاره کرد و افزود: مدارس باید بازگشایی شوند، متأسفانه ما تحت تأثیر یک سری احساسات قرار گرفتیم و مدارس را تعطیل کردیم، آنها را مجازی نکردیم. ما با تعطیلی مدارس کار معلمان را مضاعف کردیم، زیرا در بحث مجازی سازی، آموزش باید در دسترس باشد.

نوری خاطرنشان کرد: گامی در جهت بازگشایی مدارس برداشته ایم و آقای دکتر. رئیس جمهور نیز بسیار از ما حمایت کرد و در نتیجه از ابتدای سال با حمایت ستاد کرونا مدارس افتتاح شد. ستاد کرونا ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای بازماندگان تحصیل و غرامت افت تحصیلی ناشی از کرونا جمع آوری کرد. البته این کافی نیست، اما باید شروع کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه رده بندی معلمان با همت مجلس شورای اسلامی و با حمایت دولت در حال پیگیری است، گفت: در حال پیگیری است. دو یا چند جلسه در حیاط جلسه پایانی برگزار خواهد شد. ما در مصر هستیم تا مقررات درجه بندی معلمان را به شیوه ای مهربانانه بنویسیم و اجرا کنیم. برای سه سال ۲۰ هزار میلیارد تومان اما الان. ۳۸ میلیارد تومان برای ۱۸ ماه در نظر گرفته شد که این میزان اعتبار برای حدود ۸۵۰ هزار نفر است.

وی با بیان اینکه ساخت زیرساخت ها و فضای آموزشی به دلیل حضور دانشجویان جدیدالورود، فرسودگی ساختمان ها و مهاجرت مطلوب نیست، گفت: به ۲۰۰ هزار کلاس درس نیاز داریم و در حال حاضر هزینه ساخت هر کلاس یک میلیارد تومان و دولت است. در این سفرها ۶ و نیم میلیارد تومان به این منظور اختصاص یافت.

نوری با بیان اینکه اکنون اعتبار برای ساخت ۲۱۰۰ فضای ورزشی واریز شده است، افزود: در حالی که در گذشته بیشترین اعتباری که به مدارس داده می شد برای کل کشور ۲۰ میلیارد تومان بود اما در یک مرحله ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت کردیم. البته این مقدار کافی نیست.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه وظیفه ما آموزش دانش آموزان است نه ایجاد شغل برای آنها، گفت: این مجموعه را در مسیر آموزش قرار دادیم تا به اشتغال نزدیک شویم، سامانه پذیرش دانشجو متعلق به وزارت علوم و وزارتخانه است. از سلامتی.” خودش باید عمل کند، در جامعه ما برای معلم است که کنکور هدف و وظیفه من است و باید برای کنکور دانش آموز تربیت کنم اما این تفکر اشتباه است.

وی با تاکید بر اینکه ارتباط کنکور با مدارس از سال آینده به طور کامل قطع می شود، خاطرنشان کرد: اگر در دفترچه های امسال محل کنکور را مشخص نکنم، اجازه نمی دهیم کنکور باشد.

انتهای پیام

soreces