ترفندهایی برای افزایش اعتماد به نفس در افراد چگونه اعتماد به نفس را افزایش دهیم


اگر بدانید چگونه قوی تر و با اعتماد به نفس تر ظاهر شوید، در موقعیت های مختلف زندگی بهتر به نظر خواهید رسید.

ترفندهایی برای افزایش اعتماد به نفس در افراد

حتی اگر ویژگی خاصی ندارید، تلاش برای پرورش آن در خود و تقلید از افرادی که آن ویژگی را دارند، شانس شما را برای به دست آوردن ویژگی مورد نظر افزایش می دهد. در این مقاله از مجله دلتا برای ارائه ترفندهایی برای افزایش اعتماد به نفس در افراد ما پرداخت می کنیم

به زبان بدن خود توجه کنید

زبان بدن افراد ناامن چیست؟ اگر توجه داشته باشید گاهی سرشان پایین است، شانه هایشان قوز کرده، کنار هم می نشینند و فضای کمی را اشغال می کنند و مهمتر از همه از تماس چشمی با دیگران اجتناب می کنند. همه این موقعیت ها با اضطراب و شرم همراه است.

اگر زبان بدن شما نیز این گونه باشد، غیر مستقیم به دیگران نشان می دهید که اعتماد به نفس بسیار پایینی دارید. بنابراین یکی از اولین قدم ها برای داشتن اعتماد بیشتر به خود و دیگران این است که مراقب باشید و زبان بدن خود را اصلاح کنید. در زیر نکاتی را برای بهبود زبان بدن بیان کرده ایم.

ترفندهایی برای افزایش اعتماد به نفس در افراد

با دیگران ارتباط موثر برقرار کنید

یکی از ترفندهای افزایش اعتماد به نفس در افراد، نحوه تعامل آنها با دیگران است. چگونه باید در تعاملات اجتماعی خود قوی ظاهر شوید؟ خوب، مثلاً وقتی در حال سخنرانی یا صحبت با دیگران هستید، تماس چشمی برقرار کنید و نگاه خود را از مردم ندزدید. این نشان می دهد که شما اعتماد به نفس دارید و علاقه مند به صحبت با دیگران هستید.

حرکاتی مانند نگاه کردن به زمین، کار با تلفن همراه و نگاه کردن به اطراف در حین مکالمه نشان دهنده عدم اعتماد به نفس است. در عین حال، پیام‌های منفی دیگری را منتقل می‌کنند، به عنوان مثال، به آن‌ها این احساس را می‌دهند که شما مضطرب، توهین یا ناراحت هستید. مهمترین انتظارات مردان در ازدواج برای ایجاد روابط عاطفی خوب چیست؟ بازدید کنید

پذیرش تعارف

  • همیشه عذرخواهی نکنید اگر اشتباهی مرتکب شد، باید از دیگران طلب بخشش کند. عذرخواهی بیهوده و تعریف و تمجید بیش از حد شما را ناامن می کند.
  • اگر از شما تعریف کردند، آن را بپذیرید و سعی نکنید مدام خودتان را تعریف و تحقیر کنید. به عنوان مثال، اگر کسی به شما گفت که دست خوبی دارید، تعارف را شروع نکنید و بگویید: “حتما گرسنه هستی که دوست داشته باشی!” در جواب مداحی بگو ممنون و تمام!

سبک زندگی خود را تغییر دهید

داشتن یک سبک زندگی جذاب و سالم نیز راهی است که شما را در چشم دیگران با اعتماد به نفس نشان می دهد. امتحان چنین سبک زندگی شما را در مسیر تقویت روحیه قرار می دهد. به سلامت و ظاهر بدن و صورت خود توجه کنید. خوب لباس بپوشید، خوب بخورید و ورزش کنید.

اگر قصد دارید با کسی ارتباط عاطفی برقرار کنید یا اگر قصد دارید در یک مصاحبه شغلی شرکت کنید، ظاهر خود را آماده کنید. این باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و مطمئن تر به نظر برسید.

برای تقویت اعتماد به نفس خود به خود اعتماد کنید

  • به یاد داشته باشید که مهمترین منبع ایجاد اعتماد به نفس خودتان هستید و بس. هیچکس مثل شما نمی تواند روحیه شما را بالا ببرد. همیشه به خود یادآوری کنید که چیزی از دیگران کم ندارید و اگر در برخی زمینه ها خوب نباشید، یادگیری، سخت کوشی و تمرین همه از بین می روند.
  • در مورد بهتر شدن در زمینه های مختلف زندگی واقع بین باشید. یعنی برای تحقق رویاهای خود در مسیری واقع بینانه و صحیح به سمت هدف حرکت کنید. اگر مدرسه شما خوب نیست، واضح است که نمی توانید یک شبه شاگرد اول کلاس شوید. آگاهانه تلاش کنید و با اعتماد به خود به سمت هدف خود حرکت کنید.
  • افزایش تمرکز را تمرین کنید و مدام به خود یادآوری کنید که با تلاش و اراده می توانید به رویاهای خود برسید و قوی تر شوید. این چیزها اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و شما را به فردی جدید و جذاب تبدیل می کند.

چگونه اعتماد به نفس را افزایش دهیم

مطالعات پیشنهادی: مواد انجام این کارها در یک رابطه عاطفی از خیانت بدتر است خواندن به