ترفندهایی برای خنک کردن خانه بدون کولر گازی خنک کردن خانه بدون کولر


در این مقاله ۷ روش برای خنک کردن خانه بدون استفاده از تکنولوژی روز را مرور می کنید.

ترفندهایی برای خنک کردن خانه بدون کولر

در این روزهای تابستان در برخی موارد نمی توان از کولر و سایر وسایل برقی برای خنک کردن هوا استفاده کرد. در این مقاله از مجله دلتا با ۷ ترفندهایی برای خنک کردن خانه بدون کولر شما آشنا می شوید

پنجره ها و پرده ها را در طول روز ببندید

وقتی قرار است هوا گرم باشد، اولین قانون این است که منابع گرما را تا حد امکان مسدود کنید، یکی از راه‌های مسدود کردن منابع گرما بستن پنجره‌ها و کشیدن پرده در طول روز است. این به ویژه برای پنجره های رو به شرق و غرب صادق است، اگر پرده ندارید یا پرده های شما خنثی هستند و جلوی گرما را نمی گیرند، همیشه می توانید از ترفند قدیمی خوابگاه استفاده کنید و پنجره را بپوشانید. می توانید یک پتو را روی آن بچسبانید. خانه خود را زیبا نکنید، بلکه خانه شما را خنک می کند. این به ویژه در مناطق مرطوب به خوبی جواب می دهد، اما قطعاً نمی توانید انتظار داشته باشید که خانه شما مانند زمانی که کولر روشن است خنک باشد.

پنجره ها را در شب باز بگذارید

وقتی دما در شب شروع به کاهش کرد، پنجره ها را باز کنید تا هوای خنک وارد شود. از طرفی روشن نگه داشتن پنکه در شب نیز برای گردش هوای خنک در کل خانه مفید است تا بتوانید روز خنک تری را در خانه تجربه کنید.

درهای داخلی را باز نگه دارید

این به شما امکان می دهد دمای هوا را به طور یکنواخت در سراسر خانه تنظیم کنید و روز خنک تری را تجربه کنید.

پنکه حمام را روشن کنید

وقتی دوش می گیرید، پنکه حمام را بعد از دوش گرفتن خاموش نکنید و بگذارید آنقدر کار کند که گرما و رطوبت دوش شما به بیرون از خانه منتقل شود.

لباس ها را در داخل خانه خشک کنید

پس از شستن لباس ها، آن ها را در داخل خانه خشک کنید، برای این کار از خشک کن لباس خانگی استفاده کنید، یک قفسه خشک کن لباس در اتاق خود نصب کنید و لباس های خیس را روی آن قرار دهید تا خشک شوند. خشک کردن تبخیری می تواند فضای داخلی خانه شما را خنک نگه دارد، حداقل تا زمانی که پنجره ها باز هستند.

تخت خود را با یک بطری آب خنک کنید

یک بطری را با مقداری آب سرد و چند تکه یخ خنک کنید و تخت خود را یک شبه با آن خنک کنید.

برای خنکی خود از اسپری استفاده کنید

مقداری آب در یک بطری اسپری تمیز بریزید و روی ملحفه خود اسپری کنید، اما باید مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید و فقط تا زمانی که خیس شود از اسپری استفاده کنید، بچه ها هم این روش را دوست دارند و بسیاری اوقات وجود دارد که خواب را تجربه می کنند. در چنین موقعیتی

برای خنکی خود از اسپری استفاده کنید

مطالعات پیشنهادی: انشا در ژاپن چرت بزن و پول بگیر! خواندن به

برنامه را دانلود کنید