ترمز دستی روی هواپیمایی که در کانکتیکات سقوط کرد ، تنظیم شده بود


بر اساس گزارش اولیه NTSB ، هواپیمای تجاری که در ساختمان در کانکتیکات سقوط کرد و هر چهار سرنشین آن را کشته – زوجی از بوستون و دو خلبان – در هنگام برخاستن ترمز خود را همچنان در حالت “آماده” داشت.

دکتر کورتنی هاویلند ، 33 ساله ، همسرش ، دکتر ویلیام شرونر ، 32 ساله ، 2 سپتامبر هنگامی که یک Cessna Citation 560X ساختمان را بلافاصله پس از برخاستن از فرودگاه روبرتسون در پلین ویل در راه خود به مانتو ، کارولینای شمالی ، به ساختمان برخورد کرد ، درگذشت.

هیئت ایمنی ملی گفت: “دسته ترمز دستی در کابین خلبان و شیر کنترل مربوطه هر دو در موقعیت مجموعه ترمز قرار گرفتند.” حمل و نقل در گزارش اولیه خود.

تلاش برای برخاستن با مجموعه ترمز مانع از دستیابی هواپیما به سرعت V1 “تعهد به پرواز” برای بلند شدن می شود.

آژانس فدرال گفت: “در بررسی سطح هواپیما هیچ مدرکی مبنی بر وجود ناهنجاری در سطوح اولیه یا ثانویه کنترل پرواز هواپیما مشخص نشده است.”

به گفته NTSB ، دو نفر هواپیما را در حال بلند شدن مشاهده کردند ، یکی گزارش داد که “کندتر از آنچه که در بلند شدن قبلی دیده بود” پیش می رود.

وکیل کورتنی هاویلند و وکیل ویلیام شرونر پس از ورود هواپیما به ساختمان اندکی پس از بلند شدن در سانحه سقوط کردند.
فیس بوک
دکتر کورتنی هاویلند و همسرش دکتر ویلیام شرونر.
دکتر. گفته می شود کورتنی هاویلند و ویلیام شرونر پسری یک ساله را پشت سر گذاشته اند.
فیس بوک

یکی از شاهدان می گوید وقتی هواپیما حدود دو سوم از باند فرود بود ، یک “دود آبی” از پشت هواپیما قابل مشاهده است.

در این گزارش آمده است: “شاهد دیگر اظهار داشت که دستگاه فرود بینی هنوز روی زمین است زیرا هواپیما از تقاطع مسیر تاکسی در نزدیکی خط میانی باند عبور می کند و به یکی از دوستان خود می گوید که مشکلی پیش آمده است.”

NTSB می گوید: “سومین شاهد ، که خارج از خروج باند بود ، خاطرنشان کرد که هواپیما در حالت یکنواخت از باند برخاست. پس از پاکسازی باند ، بینی هواپیما بلند شد ، اما هواپیما از آن بالا نمی رفت.”

آتش نشانان در نزدیکی لاشه هواپیما کار می کنند.
تلاش برای بلند شدن با مجموعه ترمز مانع از آن می شود که هواپیما سرعت V1 را برای بلند شدن “متعهد به پرواز” می کند.
Mark Mirko / Hartford Courant از طریق AP

آژانس می گوید: “سپس هواپیما به تیر برق برخورد کرد و باعث انفجار کوچکی در نزدیک موتور راست و به دنبال آن بارش جرقه هایی به اندازه سافت بال شد.”

پس از برخورد با تیر ، صدای موتور از صدای معمولی به صدای فلزی بسیار زمینی تبدیل شد. سپس هواپیما شروع به پرسه زدن در اطراف محور زمین و چرخش آن کرد قبل از اینکه شاهد نور پشت درختان را از دست بدهد. “

بر اساس این گزارش ، هشدار برای هشدار به خدمه مبنی بر روشن بودن ترمز دستی وجود نداشت ، که در آن اشاره شده است که اولیه است ، “ممکن است دارای خطا باشد” و هنوز اطلاعات اضافی در حال جمع آوری است.

شکستن هواپیمای Cessna Citation 560X.
شاهدان می گویند در هنگام بلند شدن آهسته معمول ، دود از هواپیما خارج می شود ، سپس راه قبل از ناپدید شدن در پشت درختان به تیر برق می خورد.
Mark Mirko / Hartford Courant از طریق AP

خلبانان کانکتیکات توسط ستوان تیم مک کنزی پلیس ویلیام اولری 55 ساله از بریستول و مارک مورو 57 ساله از دانبری معرفی شدند.

طبق اسناد آنلاین ، هاویلند متخصص اطفال وابسته به مرکز درمانی North Shore-Salem در بوستون و شراونر متخصص داخلی و شریک قلب در مرکز پزشکی بوستون بود. گفته می شود آنها یک پسر بچه یک ساله را پشت سر گذاشتند.

دیدگاهتان را بنویسید