ترکیه بر عدم تعلیق عملیات نظامی در شمال سوریه تاکید کرده استوزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه تعلیق نخواهد شد و آنکارا اقدام نظامی برنامه ریزی شده خود را متوقف نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه گفت: در نشست ناتو در مادرید هیچ بحثی درباره تعویق یا تعویق عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه مطرح نشد.

وی افزود: همانطور که اردوغان قبلا گفته بود، آنکارا به توصیه های امنیت ملی ترکیه گوش نمی دهد. ما تمام اقدامات لازم را برای تامین امنیت کشورمان انجام داده ایم و در آینده نیز به این کار ادامه خواهیم داد.

خلوصی آکار تاکید کرد که آنکارا عملیات نظامی برنامه ریزی شده خود در شمال سوریه را متوقف نخواهد کرد.

هفته گذشته، مولد چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه با NTV گفت که واشنگتن و مسکو حق مداخله یا اظهار نظر در مورد اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه را ندارند.

وی ادامه داد که در مورد امنیت ملی، هر چه او بگوید، ترکیه آنچه را که لازم باشد در چارچوب قوانین بین المللی انجام خواهد داد.

رجب طیب اردوغان چند روز پیش در سخنانی اعلام کرد که منطقه ۳۰ کیلومتری مرز جنوبی ترکیه برای ما منطقه امنی محسوب می شود و نمی خواهیم کسی در آن منطقه مزاحمتی برای ما ایجاد کند، بنابراین در این زمینه اقداماتی انجام خواهیم داد. توجه . . عملیات جدید را در نظر گرفت و انجام داد.

وی افزود: هرگز اجازه نمی دهیم گذرگاه های تروریستی در مرزهای جنوبی ما ایجاد شود و از این نظر کمربند امنیتی در شمال سوریه را تکمیل خواهیم کرد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز اعلام کرد که دمشق رسما و علنا ​​با هرگونه اقدام نظامی ترکیه در سوریه مخالفت خواهد کرد.

انتهای پیام/

زخم ها