تسلا دستور داد بیش از 130 میلیون دلار به کارگر به دلیل نژادپرستی پرداخت کندوال استریت ژورنال گزارش داد ، روز دوشنبه ، هیئت منصفه فدرال به تسلا دستور داد تا بیش از 130 میلیون دلار (112 میلیون یورو) غرامت به کارگر سابق سیاه پوست بپردازد و او را تحت شرایط محیط کار نژادی خصمانه قرار داد.

به گفته این هیئت منصفه ، شرکت نتوانست اقدامات منطقی را برای جلوگیری از آزار و اذیت نژادی اوون دیاز ، کارگر قراردادی که در سال 2015 و 2016 در کارخانه آسانسور در کارخانه تسلا در Fremont کار می کرد ، انجام دهد.

در پیامی که تسلا در وب سایت خود به کارکنان خود ارسال کرد ، این خودروساز خاطرنشان کرد که این محاکمه مربوط به توهین های نژادی است که در کف کارخانه شنیده می شود و نقاشی های نژادپرستانه در حمام.

او همچنین گفت که سه بار که آقای دیاز از آزار و اذیت شکایت کرد ، تسلا وارد شد و مطمئن شد که اقدامات توسط نهادهای کارکنان انجام شده است.

به گفته روزنامه ، هیئت منصفه 6.9 میلیون دلار خسارت جبرانی و 130 میلیون دلار خسارت تنبیهی به آقای دیاز اختصاص داده است.

تسلا گفت: “در حالی که ما کاملاً معتقدیم که این حقایق حکم هیئت منصفه در سان فرانسیسکو را توجیه نمی کند ، ما تصدیق می کنیم که در سال 2015 و 2016 ما کامل نبوده ایم.”

تسلا فوراً به س Reutersال رویترز مبنی بر درخواست تجدیدنظر از حکم پاسخ نداد. وکلای آقای دیاز بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

قبل از شروع محاکمه ، قاضی ویلیام اوریک تلاش تسلا برای حذف یک هیئت منصفه از هیئت منصفه را رد کرد و گفت که معتقد است این اقدام نژادی بوده و “عمداً تبعیض آمیز” بوده است.

تسلا در وبلاگ خود گفت که از آنجا که آقای دیاز در کارخانه Fremont کار می کرد ، تغییراتی را ایجاد کرد که شامل ایجاد تیم هایی برای رسیدگی به شکایات کارکنان و اطمینان از فرصت های برابر کارکنان در شرکت بود.

سال گذشته ، سازنده خودروهای برقی در اولین گزارش خود در مورد تنوع ایالات متحده فاش کرد که کارمندان سیاه تنها 4 درصد از نقش های تسلا در ایالات متحده و 10 درصد از کل نیروی کار آن در کشور را تشکیل می دهند. – رویترز

دیدگاهتان را بنویسید