تعداد بیمارانی که در A&E شرکت می کنند ، در بیمارستان های کودکان مشاهده می شودبیمارستان های کودکان در دوبلین تحت فشار هستند که تعداد بی سابقه ای از کودکان در این زمان از سال به بخش اورژانس مراجعه می کنند.

به گزارش سلامت کودکان ایرلند (CHI) ، بیمارستان های Temple Street ، Crumlin و Tallaght “تعداد زیادی” از کودکان را مشاهده می کنند که به ویروس های زمستانی فصلی مبتلا شده اند.

دکتر پاتریک فیتزپاتریک ، مشاور پزشکی اطفال در CHI به The Irish Times گفت: “ما روز دوشنبه بیش از 620 بیمار در 24 ساعت داشتیم که یک رکورد مهم برای ما و بالاتر از هر تعداد قبلی است.”

وی گفت: “این امر در چند هفته گذشته ادامه داشته و در حال افزایش است.”

دکتر فیتزپاتریک گفت ، بیمارستانها انتظار دارند “افزایشهای بزرگی در زمستان ، درست مانند همه بخشها” ، اما متخصصان پزشکی “نگران بودند زیرا این در اوایل فصل است.”

هجوم کودکانی به ویژه از ویروس سینسیتیال تنفسی (RSV) و دیگر ویروس های فصلی که می توانند باعث برونشیولیت شوند ، رنج می برد.

او می گوید که تعداد کودکانی که در بخش های اورژانس حضور دارند به پایان قرنطینه مربوط می شود و “تعدادی از کودکان که بیشتر عمر خود را در قرنطینه گذرانده اند که قبلاً هرگز عفونت های ویروسی را تجربه نکرده اند”. گفت.

علاوه بر این ، والدین در دسترسی به پزشک عمومی خود مشکل داشتند. دکتر فیتزپاتریک گفت: “کووید -19 روی آن نیز پوششی دارد.”

بیمارستانها تمام تلاش خود را برای مدیریت راه دور اجتماعی و سایر اقدامات کنترل عفونت Covid-19 انجام می دادند ، که دیدن چنین تعداد زیادی از بیماران را دشوار کرد.

دکتر فیتزپاتریک گفت ، اکثر بیماران نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند و در یک روز هفته گذشته ، همه بیماران به خانه فرستاده شدند.

او گفت: “خبر خوبی است که آنها نیازی به بستری شدن ندارند اما از دیدگاه ما بیمارستان بسیار شلوغ است و ما هنوز روی تخت ها فشار داریم.”

عفونت ها

والدین باید انتظار داشته باشند که اکثر کودکان زیر پنج یا شش سال سالانه تا 12 مورد عفونت را تجربه می کنند.

“این طبیعی است و آنها تمایل دارند در ماه های زمستان دور هم جمع شوند. هر چند هفته یکبار بچه های کوچک در این زمان از سال دچار تب یا اسهال یا استفراغ می شوند. “

اگر والدین بتوانند علائم فرزندان خود را در خانه مدیریت کنند ، این “ایده آل” است ، اما در صورت نیاز به مشاوره پزشکی ، اولین بخش تماس باید پزشک عمومی یا داروخانه محلی باشد.

وی گفت: “اگر در هر مرحله ای نگران هستند ، فرزندشان وضعیت چندان خوبی ندارد ، البته ما اینجا هستیم ، اما ما می خواهیم از منابع خود برای افراد بیمار محافظت کنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید