تعلیق ۱۰ ساله نمره دهی معلمان به دلیل اشتباه اداری / مقایسه نظام حقوقی معلمان در ایران و آلمان


یکی از کارشناسان آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: رتبه بندی معلمان در ۱۰ سال گذشته نامنظم بوده و هنوز به جمع بندی نهایی درباره اجرای مواد قانونی برای معلمان نرسیده است.

زهرا علی اکبری در گفت وگو با ایسنا، او گفت که “رتبه بندی معلمان” برای افزایش حقوق معلمان و یا برابری حقوق معلمان با سایر مقامات دولتی است. تصمیمات حقوقی معلمان دریافت نشده است.

وی افزود: در آخرین تلاش های این وزارتخانه، مفاد قانون طبقه بندی برای تصویب به هیأت وزیران ذیربط ارسال شده تا ضمن بررسی اندازه گیری ها، اقدامات بعدی را برای تصویب دولت انجام دهد.

این کارشناس آموزش و پرورش گفت: این سوال که آیا برای یکسان سازی حقوق معلمان با چنین قوانینی باید چنین روشی اجرا شود در نوع خود و در نظام آموزشی کشورهای مختلف بی نظیر است. باید جامعه ای باشد که در آن همه اما و اگرها برای افزایش یا استانداردسازی حقوق معلمان مطرح شود.

علی اکبری در ادامه بررسی نظام حقوقی معلمان در آلمان، بر میانگین حقوق معلمان در سال ۲۰۲۲ تاکید کرد و گفت: حقوق پرداخت می شود. مطالعات تطبیقی.

وی افزود: فردی که در آلمان به عنوان معلم کار می کند معمولا ماهیانه حدود ۲۸۳۰ یورو حقوق دریافت می کند. دستمزدها از ۱۳۰۰ یورو (حداقل) تا ۵۰۰ ۴۵۰۰ (حداکثر) متغیر است. این میانگین حقوق ماهیانه شامل اسکان، حمل و نقل و سایر مزایا می شود. حقوق معلمان متفاوت است. به طور گسترده بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی.

این کارشناس آموزشی با اشاره به توزیع حقوق معلمان در آلمان گفت: میانگین حقوق ماهیانه معلمان ۳۰۶۰ یورو است، یعنی نیمی (۵۰ درصد) از افرادی که به عنوان معلم مشغول به کار هستند کمتر از ۳۰۶۰ یورو درآمد دارند. نیمی دیگر بیش از ۳۰۶۰ یورو درآمد دارند. «میانه» به میانگین حقوق اشاره دارد. طبق نمودار حقوق و دستمزد، ۲۵٪ معلمان کمتر از ۱۹۶۰ یورو درآمد دارند، در حالی که ۷۵٪ بیش از ۶۰ ۱.۶۰ درآمد دارند. علاوه بر این، ۷۵٪ از معلمان کمتر از ۴۰۸۰ یورو درآمد دارند، در حالی که ۲۵٪ بیش از ۴۰۸۰ یورو درآمد دارند.

علی اکبری در توضیح تفاوت میانگین و متوسط ​​دستمزد گفت: هر دو شاخص هستند. اگر حقوق شما متوسط ​​یا بالاتر از حد متوسط ​​است، به این معنی است که کار عالی انجام می دهید. اگر حقوق شما کمتر از هر دو باشد، بیشتر مردم بیشتر از شما درآمد خواهند داشت و جای پیشرفت وجود دارد. اگر حقوق شما متوسط ​​و متوسط ​​باشد، همه چیز می تواند کمی پیچیده شود.

وی در پاسخ به مقایسه حقوق معلمان بر اساس سنوات سابقه کار و تاثیر تجربه و سن بر حقوق، گفت: سطح سابقه مهم ترین عامل در تعیین حقوق در آلمان است. بدیهی است که هر چه سالها تجربه بیشتری داشته باشید، حقوق شما بیشتر خواهد شد. یک معلم با کمتر از دو سال تجربه حدود ۱۴۸۰ یورو در ماه درآمد دارد. یک فرد با دو تا پنج سال سابقه باید ۸۰ یورو در ماه درآمد داشته باشد که ۳۴ درصد بیشتر از فردی با کمتر از دو سال سابقه است. سطح سابقه پنج و ۱۰ سال حقوق معادل ۲۹۲۰ یورو در ماه است که ۴۸ درصد بیشتر از فرد با دو تا پنج سال سابقه است.

این کارشناس آموزشی ادامه داد: به طور میانگین حقوق یک نفر دو برابر حقوق پایه خواهد بود مگر اینکه از ۱۰ سال سابقه کار بیشتر شود. علاوه بر این، معلمان متخصص حقوق ۳۵۶۰ یورو در ماه برای ۱۰ تا ۱۵ سال دریافت می کنند که ۲۲ درصد بیشتر از یک فرد با ۵ تا ۱۰ سال سابقه است. اگر سطح سابقه کار بین ۱۵ تا ۲۰ سال باشد، حقوق احتمالی ۳۸۸۰ یورو در ماه است که ۹ درصد بیشتر از فرد با ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه است.

علی اکبری افزود: در نهایت کارمندان با بیش از ۲۰ سال سابقه کار در قانون ماهانه ۴۲۰۰ یورو دریافت می کنند که هشت درصد بیشتر از ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار است.

آیا حقوق معلمان را بر اساس معدل آنها مقایسه کرد و در پاسخ به اینکه سطح تحصیلات چه تاثیری بر حقوق دارد؟ همه ما می دانیم که تحصیلات عالی برابر است با حقوق بالاتر، اما مدرک چقدر می تواند درآمد معلم را افزایش دهد؟ وقتی سطح تحصیلات لیسانس باشد، میانگین حقوق یک معلم ۱۷۲۰ یورو در ماه است. یک فرد دارای مدرک کارشناسی ارشد ۳۳۲۰ یورو در ماه درآمد دارد که ۹۳ درصد بیشتر از یک فرد دارای مدرک است.

این کارشناس آموزشی افزود: در اکثر موارد حقوق شما پس از فارغ التحصیلی و فارغ التحصیلی بررسی می شود. بسیاری از افراد تحصیلات عالی را به عنوان بخشی از استراتژی اشتغال با درآمد خوب دنبال می کنند. میانگین افزایش حقوق در هنگام فارغ التحصیلی حدود ۱۰ درصد بیشتر از افزایش حقوق عادی است.

علی اکبری با مقایسه حقوق معلمان بر اساس جنسیت گفت: در حالی که جنسیت نباید بر حقوق تاثیر بگذارد، اما در آلمان بی تاثیر نبود. پس چه کسی آن را دریافت می کند: مردان یا زنان؟ در آلمان، معلمان مرد به طور متوسط ​​شش درصد بیشتر از معلمان زن خود درآمد دارند.

وی افزود: افزایش متوسط ​​حقوق سالانه معلمان در آلمان بر این اساس است که معلمان در آلمان هر ۱۷ ماه یکبار حدود ۱۱ درصد افزایش را تجربه می کنند. متوسط ​​افزایش سالانه کشوری برای همه مشاغل در مجموع هشت درصد است که هر ۱۶ ماه یکبار به کارکنان پرداخت می شود. افزایش حقوق از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد، اما عملکرد و سهم شما در موفقیت سازمان مهمترین عامل در تعیین میزان و دفعات افزایش حقوق است.

این معلم همچنین درباره پاداش ها و مشوق های معلمان در آلمان گفت: معلمان شغل های کم درآمدی محسوب می شوند که البته به دلیل مشارکت محدود آنها در درآمدزایی مستقیم. دریافت کنندگان پاداش صفر تا چهار درصد حقوق سالانه خود را گزارش کردند. جوایز معمولاً به چهار شکل است. پاداش های فردی مبتنی بر عملکرد، که در آن به کارمند بر اساس عملکرد برجسته پاداش داده می شود. یک پاداش مبتنی بر هدف برای دستیابی به یک هدف یا نقطه عطف مهم و یک تعطیلات (پایان سال) جشن گرفته می شود. جایزه ای که بدون دلیل داده می شود و معمولا شبیه به علامت تشکر است.

علی اکبری افزود: تجربه سال، فارغ التحصیلی، جنسیت، عملکرد فردی و سیستمی، خلاقیت حرفه ای و معلمان بالفعل شاخص های کلیدی در تعیین ارزش حقوق هستند. بنابراین در یک کشور با نفوذ اقتصادی، آلمان، نحوه افزایش حقوق معلمان چندان شلوغ نیست، برخی از شاخص‌های کلیدی برای این حرفه که آینده جامعه را شکل می‌دهند. هیچ ارگان و سازمانی مسئول بودجه کشور نیست.

وی افزود: شاید تفاوت ما با آنها این باشد که از ابتدا می دانستند دلیلی برای داشتن کمترین حقوق معلمان وجود ندارد و با نکات تخصصی قانون حقوق و دستمزد را وضع کرده اند.

انتهای پیام/