تعهد میلیارد یورویی نروژ به اوکراین
نروژ یک میلیارد یورو (۱.۰۴ میلیارد دلار) برای کمک به اوکراین، مردم نیازمند آن و بازسازی پس از تهاجم روسیه متعهد شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یوناس گرستور، نخست وزیر نروژ در کنفرانس مطبوعاتی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت: نروژ قصد دارد همبستگی خود را با مبارزه برای دفاع از اوکراین اعلام کند.

وی افزود: من اینجا هستم تا بگویم که مبارزه اوکراین فقط برای اوکراین نیست. این نبرد اصول اولیه جهان است که قرار است به فرزندانمان ارائه کنیم. این جنگ برای امنیت اروپا و سرنوشت همسایگان آن است.

فروشگاه Jonas Gary اعلام می کند: تا پایان سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ یک میلیارد یورو به کشور شما و مردم آن کمک خواهیم کرد. این جنگ نقض قوانین بین المللی است. شما حق دارید از خود دفاع کنید و ما حق داریم به شما در دفاع از خود کمک کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نروژ قصد دارد عرضه گاز به اروپا را افزایش دهد، گفت: نروژ در حال حاضر بیشترین تولید گاز را دارد اما برای تامین گاز اروپا دست به هر کاری می زند.

زلنسکی به نوبه خود گفت: روسیه باید برای پایان دادن به این جنگ تحت فشار قرار گیرد.

وی افزود: روسیه از موشک های ضد کشتی KH-22 متعلق به دوران شوروی که برای کشتن ناوهای هواپیمابر یا سایر اشیاء بزرگ طراحی شده بود برای کشتن یک ساختمان معمولی ۹ طبقه استفاده کرد. این اظهارات به حمله به یک ساختمان آپارتمانی در نزدیکی اودسا در صبح روز جمعه اشاره دارد که در آن مقامات اوکراینی گفتند حداقل ۱۶ نفر کشته شدند.

در همین حال روسیه هرگونه دخالت در این حمله را رد کرده است.

انتهای پیام/

زخم ها

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ ایلام نشست مشترک استانداران ایلام و لرستان به عنوان استان های پیشنهادی در آربین …