تغییر استراتژی پلیس در بحران کرونا/ خدمات مشاوره و پشتیبانی در کلانتری ها و مراکز ۵۳ ایالت
معاون فرهنگی و اجتماعی و سخنگوی فرجه گفت: در بحران کرونا، نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان منعطف تغییر تاکتیک داده است.

به گزارش ایسنا، مهدی حاجیان در دومین روز از اولین همایش ملی «روانشناسی کرونا و مداخله روانشناختی» با بیان اینکه نیروی انتظامی در بحران کرونا به عنوان یک سازمان منعطف راهبردهای خود را تغییر داد، گفت: با توجه به نوع مأموریت پلیس، پس از مأموران دبیر ستاد کل نیروهای مسلح وزارت بهداشت مسئول اکثر مرگ و میرهای ناشی از همه گیری کووید-۱۹ در این کشور است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ایجاد حلقه های مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتری ۱۰۳۳ و ۵۳ مرکز استان، تصریح کرد: با تمرکز ویژه بر روانشناسی جنایی در حال ارتقای مراکز مشاوره خود هستیم تا در صورت وقوع قتلی اقدام شود. ، می دانیم منشاء انگیزه قتل چیست.

حاجیان با اشاره به محدودیت هایی که بیماری همه گیر کووید ۱۹ برای کشور ایجاد کرده است، به ماموریت گسترده فرجا در دوران شیوع کووید ۱۹ اشاره کرد و گفت: در این مدت پلیس ۱۰۰ درصد هوشیار بود. مرخصی نداشتیم و همه فشارها روی نیرویی بود که باید در هر صحنه حضور داشته باشد و در ۷۰ درصد ترخیص های ستاد کل کشور برای مقابله با کرونا، نیروی انتظامی به عنوان هر دو حضور داشت. به عنوان یک نیروی قهری و یک نیروی اجرایی.

معاون فرهنگی و اجتماعی و سخنگوی فراجا در بخشی دیگر از سخنان خود، وظیفه پلیس را بر اساس قانون برقراری نظم و امنیت و تامین آسایش فردی و عمومی دانست. ما یک کلانتری و ظرفیتی به نام کلانتری داریم که در دل و در متن زندگی مردم وجود دارد. بر اساس بررسی این چارچوب، اگر بخواهیم با آسیب های اجتماعی مبارزه کنیم، باید علل را بشناسیم و به بی عدالتی های اجتماعی نزدیک شویم.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دانا کهگیلویه و بویراحمد…