تفاوت بین جراحی اسلیو معده و بای پس معده


گزینه های زیادی برای افرادی که می خواهند جراحی کاهش وزن انجام دهند وجود دارد. می توانند یکی از انواع جراحی های لاغری از جمله بای پس معده باشند. آستین معده، حلقه شکم را تنظیم کنید و غیره. هر کدام از این جراحی ها نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند که بیمار پس از مراجعه به جراح لاغری، بر اساس نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می کند.

پس از انتخاب نوع جراحی لاغری باید گزینه های زیر را با هم مقایسه کنید. شما باید تفاوت ها و شباهت های بین دو نوع جراحی لاغری که برای آن نامزد شده اید را درک کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. در این مقاله به مقایسه اسلیو معده و بای پس معده می پردازیم.

نحوه انجام جراحی را با هم مقایسه کنید

آستین معده

روش اسلیو معده برداشتن قسمت اعظم شکم و ایجاد یک کیسه باریک است که کلیتوریس را به روده کوچک متصل می کند. کیسه شکمی جدید نشسته و بقیه شکم برداشته می شود. برخی از جراحان برای تقویت بخیه ها روش های دیگری را انجام می دهند که هنوز موثر واقع نشده اند.

بای پس شکم

عمل بای پس معده که Rox-N-Y نیز نامیده می شود، به ترتیب زیر انجام می شود:

 • قسمت بالای شکم را ببرید و بدوزید تا شکم کوچکی در نوک کلیتوریس تشکیل شود.
 • بقیه قسمت های شکم به ابتدای روده کوچک چسبیده و بای پس می شود.
 • کمی زیر روده کوچک بریده می شود و به یک کیسه شکمی جدید متصل می شود. این شاخه جدید روده راکس نامیده می شود.
 • انتهای قسمتی از روده کوچک که به طور طبیعی با قسمت بزرگ و بدون استفاده شکم ایجاد می شود به نوک شاخه Rox متصل می شود. در این قسمت می توان شیره معده را با غذا در روده مخلوط کرد.

تفاوت بین آستین و بای پس شکم چیست؟

با این دو فعالیت فرد احساس گرسنگی نمی کند و در مدت زمان کمتری وزن بیشتری از دست می دهد. اگرچه این دو فعالیت باعث کاهش وزن می شوند، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. تفاوت اسلیو معده و بای پس شکمی در حین جراحی در جراحی اسلیو، عمل جراحی و بیهوشی کمتر از یک ساعت طول می کشد، در حالی که در بای پس معده، عمل جراحی و بیهوشی بیش از دو ساعت طول می کشد.

تفاوت دیگر بین اسلیو معده و بای پس معده این است که بعد از جراحی اسلیو معده کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد. در واقع در این روش بریدن قسمتی از معده که سیگنال گرسنگی را به مغز می فرستد مسئول ترشح گرلین است، فرد بعداً گرسنه می شود و معده برای مدت طولانی سیر می ماند. . از طرفی جراحی اسلیو سرعت کاهش وزن کمتری نسبت به جراحی بای پس دارد و بنابراین فرد دچار ترک و سوختگی نمی شود. از دیگر تفاوت های اسلیو معده و بای پس معده علائمی مانند تهوع، استفراغ، اسهال، درد، سرگیجه و تپش قلب است که بعد از جراحی بای پس معده بیشتر دیده می شود.

در افرادی که این جراحی ها را انجام داده اند، مشاهده شده است که تفاوت اسلیو و بای پس معده در مدت بستری، استراحت و نقاهت در منزل است که در جراحی اسلیو کوتاهتر است. از آنجایی که جراحی اسلیو معده تغییری در دستگاه گوارش ایجاد نمی کند، فرآیند هضم و جذب غذا مانند قبل است. اما در جراحی بای پس معده، با تغییر بخشی از روده، نحوه هضم غذا نیز تغییر می کند، بنابراین هضم و جذب غذا دشوارتر می شود و پس از جراحی بای پس، افراد در معرض انواع ویتامین های ناشی از اختلالات تغذیه ای قرار می گیرند. واکسیناسیون باید داده شود.

از عوارض بای پس معده می توان به نشت معده در خط بخیه، خونریزی، عفونت و لخته شدن خون، عوارض و تهاجمات جراحی، زخم معده، مشکلات کیسه صفرا و انسداد روده اشاره کرد که همگی شامل جراحی اسلیو و بای پس است.تفاوت ها را نشان دهید. جراحی بردگی معده نیز عوارضی مانند خونریزی، عفونت و لخته شدن خون دارد، اما خطر کمتری نسبت به جراحی بای پس دارد. در جراحی بای پس، فرد در مدت ۱۸ ماه ۷۰ درصد وزن خود را به سرعت از دست می دهد و به دلیل کاهش سایز شکم، میزان غذای دریافتی وی کاهش می یابد. از طرفی با این جراحی روده فرد کالری کمتری جذب می کند.

مزایای جراحی اسلیو معده

اما مزایای اصلی جراحی اسلیو که باید از آنها آگاه باشید عبارتند از:

 • دستگاه گوارش کمتر تغییر می کند.
 • این روش برای افرادی که پرخوری می کنند بسیار مفید است.
 • بیماران نسبت به بای پس معده به رژیم های غذایی یا ویتامین های کمتری نیاز دارند.
 • از آنجایی که روده ها در این روش سالم هستند، هضم و جذب غذا سخت نیست.
 • بعد از جراحی اسلیو نیازی به جراحی های دیگر نیست.
 • این تمرین برای افراد جوان یا خیلی مسن مناسب است.
 • بیشتر فیزیکی است.

نکته ای که باید در مورد تفاوت بین جراحی اسلیو و بای پس معده در نظر داشت این است که بیماری که بعد از جراحی بای پس وزن کم می کند در سال اول تقریباً قابل مشاهده است. اما در روش آستین دوره کاهش وزن بعد از دو سال می تواند ظاهر شود. اگرچه کاهش وزن سریع سلامت را بهبود می بخشد، اما می تواند لکه های پوستی را از بین ببرد.

آیا باید اسلیو را انتخاب کنم یا بای پس معده؟

آیا فرد می تواند بدون مشورت با پزشک بر روی یک اقدام خاص اصرار کند؟ پزشک بر اساس چه نشانه ها و شواهدی این عمل ها را برای بیماران انتخاب می کند؟ آیا اسلیو اضافه وزن یا بای پس معده برای جراحی مناسب است؟

 • بستگی به پزشک متخصص دارد که کدام روش برای بیمار موثرتر و کمتر پیچیدگی دارد.
 • جراحی بای پس معمولا برای افرادی مناسب است که شاخص توده بدنی بالای ۳۰ دارند و از روش های دیگر نتیجه خوبی نداشته اند.
 • جراحی اسلیو برای افرادی که عادت به خوردن غذای بسیار کم دارند و بیش از ۱۵۰ یا ۱۶۰ کیلوگرم وزن دارند و از بیماری هایی مانند دیابت رنج می برند، ممکن است گزینه خوبی نباشد.
 • اسلیو یک عمل آسان است و پزشک ممکن است بر اساس شرایط و بیماری خاص فرد، آستین را توصیه کند.
 • هر دوی این تمرینات مورد تایید جامعه پزشکی هستند، اما اجازه دهید پزشک به طور عمدی وضعیت جسمانی و سلامتی شما را ارزیابی کند و بهترین نسخه را به شما بدهد.