تفرجگاه های بزرگ تهران مکان های تفریحی تهران، تهرانگردی هستند


پارک ها همیشه به عنوان یکی از مراکز تفریحی عالی در شهرها به حساب می آیند که یک روز شما را با خود می برند و روزهای خوشی را برایتان رقم می زنند.

تفرجگاه های بزرگ تهران

شهر تهران دارای محله های قدیمی و باغ های متنوع است. محله ای قدیمی در منطقه ۱۱ بوستان رازی تاریخی عجیب و جالب دارد که در حال حاضر یک تفرجگاه های بزرگ تهران است برای بررسی این موضوع جذاب با مجله دلتا همراه باشید.

تفرجگاه های بزرگ تهران

بوستان رازی زمانی تبعیدگاه زنان قربانی شاهان قاجار بوده است. برخی از آنها که ثروتمند بودند با شاهزادگان قاجار ازدواج کردند و برخی که دارایی نداشتند به بیراهه رفتند. اکنون این مکان به محیطی سرسبز با درختان سر به فلک کشیده تبدیل شده و آن را به مکانی آرام و آرام در خیابان شلوغ قزوین تبدیل کرده است.

تفرجگاه های بزرگ تهران

پارک رازی

این پارک با مساحتی بالغ بر ۲۵۷۸۹۹ متر مربع در سال ۱۳۷۶ ساخته شده و یکی از مهم ترین مناطق تفریحی شهر تهران است. پارک رازی مجهز به شهربازی، شهربازی، فرهنگسرا، مجسمه ها و مجسمه های مختلف و دریاچه مصنوعی با فانوس دریایی بزرگ است. دریاچه پارک رازی امکان ماهیگیری با قلاب و قایق سواری را دارد و به همین منظور روزانه افراد زیادی از این پارک دیدن می کنند.

پارک رازی
امکانات پارک رازی

زمین فوتبال چمن مصنوعی و طبیعی، زمین اسکواش، باشگاه پینت بال، جاده سلامت (مسیر ورزش صبحگاهی با امکانات ورزشی)، پیست اسکیت، باشگاه پینگ پنگ روباز، پیست دوچرخه سواری، سایت بازی های رایانه ای، بازار صنایع دستی، سفره خانه سنتی، آکواریوم، نمایشگاه فصلی از دیگر امکانات این پارک می توان به کتاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز مشاوره پلیس، انجمن ایدز ایران، انجمن دارت، قایق خانه، داوکوت و مسجد اشاره کرد. در این قسمت از پارک، زمین بازی کودکان با سرسره ای رنگارنگ و مواج مملو از سرگرمی و هیجان است.

دریاچه بزرگ با فانوس

دریاچه فانوس در پارک رازی یکی از نقاط مهم گردشگری تهران است که علاقه مندان می توانند برای ماهیگیری و قایق سواری که می توان گفت یکی از جذاب ترین قسمت های این پارک است، به گردش و تفریح ​​و تفریح ​​بروند. اگر به مراکز تفریحی علاقه دارید، خیابان عفیف آباد، خیابان باغ و کافه شیراز را بخوانید.

تفرجگاه های بزرگ تهران

پروپوزال مطالعه: برای مطالعه بیشتر در مورد گردشگری، بهترین تله کابین های ایران کدامند؟ خواندن به

برنامه را دانلود کنید