تفکر امام راحل محدود به زمان نیست/ تعمیق انسجام ملی راهبرد توسعه کشور استایسنا/ گلستان دستیار رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب با اشاره به ضرورت تقویت و تعمیق وحدت و انسجام اسلامی گفت: تنها راهبرد پیشرفت کشور همین مولفه بزرگ است.

استاد عبدالسلام کریمی امروز در همایش «امام خمینی(ره) احیاگر وحدت اسلامی» که در استان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس برگزار شد، با تاکید بر اینکه تفرقه کلیدواژه ای است که دشمن سال هاست برای دستیابی به آن انجام می دهد. او گفت: «هر مسلمان، چه شیعه و چه سنی، به هر شکلی که باشد، هنگامی که شیطان تفرقه را دامن می‌زند، به دعوت شیطان عمل کرده است».

وی با تسلیت رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی و سالگرد قیام ۱۵ خرداد، افزود: امام بزرگوار ما سیاستمدار و فیلسوفی عارف با جهان بینی کم نظیری بود که او را به یکی از معجزات خلقت تبدیل کرد. “

دستیار رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب با تأکید بر اینکه امام امت در مقابله با همه نظریه های شرق و غرب، حقوق بشر را به آزادی و آزادی یکی دانستند، خاطرنشان کرد: احیا شد.

ماموستا کریمی اندیشه امام راحل را اندیشه ای جهانی و قابل احترام برای همه جهانیان فارغ از دین و مذهب دانست و ادامه داد: اعتقاد ایشان مبنی بر اینکه همه انسان ها باید از برتری نژادی، قومی و قبیله ای رهایی داشته باشند، تاکنون باعث شده است که ببینید غیر مسلمانان هم عکس امام را در جیب دارند.

وی با تاکید بر اینکه اندیشه امام در طول تاریخ زنده و پویا است، تصریح کرد: توجه به راه و اندیشه امام را نباید به سالگرد رحلت آن حضرت محدود کرد.

دستیار رئیس جمهور در امور دینی و اقلیت های دینی بابیان اینکه وحدت یک راهبرد مهم برای همه مسلمانان است، تصریح کرد: مسلمانان در مبانی دینی اختلافی ندارند و تنها در برخی از شاخه ها اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد که نباید وجود داشته باشد. باعث اختلاف و دعوا شود

ماموستا کریمی حفظ وحدت و انسجام امت اسلامی را نه تنها یک شعار بلکه یک واجب الهی دانست و تاکید کرد: آنچه ما را سال ها پس از انقلاب در جایگاه رفیع و برتر قرار داده است حفظ وحدت و انسجام در کشور است. که باید تعمیق شود و در استقرار آن کوشا باشد.

وی با تاکید بر اینکه در اندیشه اسلامی اقوام و مذاهب اسلامی با خدا تفاوتی ندارند و هدف خداوند از قرار دادن مردم و اقوام تنها شناخت یکدیگر و خداست، افزود: مذاهب اسلامی مانند انگشتان دست هستند که ممکن است در آنها اختلاف باشد. اندازه و ذائقه بین آنهاست، اما وقتی با هم باشند مثل مشت محکمی بر دشمنان اسلام می زنند.

دستیار رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های مذهبی با اشاره به زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب در گلستان افزود: این استان نماد وحدت، تقریب و همبستگی اقوام و مذاهب کشور و اقوام و مذاهب است. کسانی که در آنجا زندگی می کنند مانند گله های رنگارنگ هستند.” زیبایی و طراوت خاصی به آن می بخشیدند.

وست ماموستا کریمی تصریح کرد: این وحدت و صمیمیت باید حول محورهای سه گانه اسلام، اقتدار و رهبری نظام حفظ شود چرا که تعامل اقوام و مذاهب باعث بقای نظام و تقابل و اختلاف عامل نابودی آن می شود. .

انتهای پیام

soreces