توزیع بودجه مبارزه با مگس مدیترانه ای و سوسک خرما در هرمزگان
ایسنا/ هرمزگان استاندار هرمزگان بر پایش مستمر آفات و بیماری هایی که کشاورزی را تهدید می کند تاکید کرد و گفت: اعتبارات استانی برای مبارزه با مگس مدیترانه ای و مگس نخل اختصاص می یابد.

مهدی دوستی با تاکید بر لزوم تلاش برای تامین ایمنی و سلامت محصولات کشاورزی با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات کشاورزی استان هرمزگان در مجمع گفت و گوی بخش دولتی و خصوصی استان، گفت: پایش آفات و بیماری های تهدید کشاورزی ضروری است، لازم به ذکر است که مگس میوه مدیترانه ای و مگس مرکبات در حال حاضر استان را تهدید می کند که با اعتبارات ملی برای ردیابی و مبارزه با آن ها باید توزیع شود. حشرات در دستور کار هستند. روز و تخصیص اعتبار استانی برای آن نیز حائز اهمیت است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تشریح گسترش روند اخذ مجوز برای آزمایشگاه های تخصصی استفاده از سموم در محصولات کشاورزی، تاکید کرد: شکایت سازمان غذا و دارو به دلیل تاخیر در صدور مجوزهای لازم به سازمان بازرسی ریاست جمهوری خواهد رسید. فرستاده شد به

مهندس دوستی با اشاره به ظرفیت بندر بندرلنگ برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی در بندر حمد قطر گفت: وظایف عمده ای برای توسعه ظرفیت بندری شهرستان بندرلنگ تعریف شده است. احداث بندر جدید، اضافه شدن یک هکتار به بندر موجود، واگذاری ۱۰۰ هکتار زمین برای احداث پارکینگ. کانتینری سازی و احداث پروژه کمربند بندرلانگ از جمله پروژه هایی است که این بندر را برای صادرات محصولات کشاورزی مناسب تر می کند.

وی با تاکید بر رفع گلوگاه ها که باعث کندی حرکت صادرکنندگان و بخش خصوصی می شود، گفت: در بندر شهید رجایی پیشرفت های قابل توجهی در حمل و نقل انجام داده ایم و روند ترانزیت را از ۴۸ ساعت به ۳ تا ۵ ساعت کاهش داده ایم. این امر بر حجم ترافیک تأثیر بسزایی داشت.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در بحث حمایت های فنی و اعتباری نیز مبلغ ۸۴ میلیارد تومان برای حمایت از حوزه دانش بنیان در نظر گرفته شده است و در صورتی که شرکت ها به ویژه آزمایشگاه های مرجع، شرکت های دانش بنیان آماده خرید تجهیزات از این حوزه باشند. همچنین می توان اعتباراتی را اضافه کرد و از این مدرک برای توسعه و نوآوری استفاده کرد.

انتهای پیام/

تو ناراحت هستی

مطالب پیشنهادی


وزرای کشور ایران و ترکیه در گفتگوی تلفنی اقدامات تروریستی دو کشور را محکوم کردند.