توسعه بخش کشاورزی باید توسط مسئولان و قانونگذاران بازنگری شودایسنا/ کردستان رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: با وجود سابقه طولانی در حوزه کشاورزی، همچنان مشکلاتی در تصمیم گیری و سیاست گذاری در این بخش وجود دارد که نیازمند بازنگری اساسی هم از سوی مدیران و هم از سوی قانونگذاران است. ”

علیرضا زندیان امروز (۱۵ اردیبهشت) در گردهمایی تشکل ها و اتحادیه های صنفی کشاورزی ضمن معرفی کشاورزی به عنوان عامل اصلی معرفی استان، اظهار کرد: باید چارچوب ها آشکار و تدوین شود تا شاهد برخی درآمدها و کمبودها نباشیم.

وی همچنین گفت: برای اجرای سند آمایش سرزمین در کشور مشکلاتی وجود دارد که نیازمند بازنگری اساسی مدیران و قانونگذاران است.

نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه ششم توسعه و پیشرفت ۳۰ درصدی آن افزود: جانمایی.

وی استان کردستان را منبع تامین و تغذیه آب شرب و کشاورزی سایر استان ها دانست و افزود: سالانه ۱۳ میلیارد متر مکعب آب زیرزمینی و سطحی از استان خارج می شود و به استان های دیگر از جمله سفیدرود اضافه می شود.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، کشاورزی استان را عاملی کلیدی و تعیین کننده در استان کردستان دانست.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر هیچ اقدامی برای تخصیص آب به اراضی استان کردستان از جمله شهرستان بیجار صورت نگرفته است، تصریح کرد: بسیاری از اراضی مرغوب و زراعی شهرستان بیجار در دشت های ممنوعه واقع شده است. متاسفانه تاکنون مجوزی دریافت نشده است • هیچ چاهی اکتشاف و حفر نشده است.

زندیان در پایان تاکید کرد: کشاورزی پایدار، پایداری جمعیت و مهاجرت معکوس در گرو رفع مشکل تامین آب در بخش کشاورزی و همچنین رفع موانع موجود در این بخش از جمله پذیرش اسناد زمین کشاورزی به عنوان ضمانت نامه بانکی است. اعتبار در زمینه مکانیزاسیون کشاورزی و … .

انتهای پیام

soreces