توصیه های مهم بهداشتی در روز عید قربان
ایسنا/ آذربایجان شرقی رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز توصیه های مهم بهداشتی در روز عید قربان را تشریح کرد.

محمد کنبری در گفت وگو با ایسنا، درباره سلامت ذبح دام اظهار کرد: دام ها باید در کشتارگاه ها ذبح شوند اما در شرایط عادی مردم به تنهایی به ذبح دام تمایل دارند و از سلامت آن ها محافظت می کنند. . و همچنین برای اطمینان از سلامت دام حتما از مراکز مورد تایید سازمان دامپزشکی خرید کنید.

وی ادامه داد: قاتل باید لباس کار مناسب بپوشد و پروتکل های بهداشتی را رعایت کند و در کشتارگاه کف و دیوارها قابل شستشو و سرامیک باشد و بقایای کشتارگاه کشته شود و پس از انجام به صورت بهداشتی دفع شود. . همچنین باید به طور منظم به قطعات بریده شود.

وی افزود: بیماری های مشترک بهداشتی بین انسان و دام وجود دارد که یکی از آن ها تب کریمه کنگو است و تاکنون ۴۵ نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده اند و سه نفر نیز به دلیل وجود این بیماری در دام های آلوده جان خود را از دست داده اند. بنابراین از مراکز مورد تایید سازمان دامپزشکی خرید کنید و در مصرف گوشت شرایط بهداشتی را رعایت کنید.

قنبری تاکید کرد: از قاتلان و حیواناتی که از سلامت آنها مطمئن نیستید و حیواناتی که توسط مردم ذبح می شوند خودداری کنید، مراقب رعایت پروتکل بهداشتی باشید.

وی با اشاره به روند رو به رشد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور، یادآور شد: رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان ذبح و ذبح دام بسیار مهم است، زیرا ویروس کرونا در حال افزایش است و همچنان باید از ماسک استفاده شود.

وی در پایان تاکید کرد: پرهیز از تجمعات و استفاده از ماسک در مراسم، پرهیز از تماس نزدیک با ایثارگران و استفاده از تهویه مناسب در فضاهای بسته.

انتهای پیام/

زخم ها

مطالب پیشنهادی


در جلسه فوق العاده ای که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور …