تولید سالانه ۳۰۰۰۰۰ متر مربع فرش دستباف در آذربایجان غربیایسنا/ آذربایجان غربی سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: بیش از ۷۲ هزار نفر در استان در زمینه تولید فرش دستباف فعال هستند.

عبدالحمید سرتیپی ۲۵ خردادماه به مناسبت هفته فرش در جمع خبرنگاران بابیان اینکه فرش دستباف نماد تاریخ و جغرافیای استان است، اظهار کرد: نمایانگر وضعیت ملی و جهانی است. دولت. .

وی افزود: بیش از ۷۲ هزار نفر در آذربایجان غربی در زمینه تولید فرش دستباف فعال هستند و سالانه حدود ۳۰۰ هزار متر مربع فرش دستباف توسط هنرمندان این استان ساخته و روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود که این خود جایگاه و جایگاهی است. اعتبار. ” «ملی برای استان.

وی گفت: هنر صنعت فرش دستباف نه تنها یک نماد هنری برای دولت است، بلکه یک صنعت هنری اشتغالزا، سودآور و سودآور است.

رئیس دولت ماون در ادامه گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت این ایالت به عنوان متولی این صنعت هنری، قطعا از کارگران و دست اندرکاران صنایع دستی این ایالت و برنامه ریزی های لازم حمایت خواهد کرد. برای توسعه ایجاد خواهد کرد تولید و تولید. فرش دستباف در سطح ملی و استانی مورد استفاده قرار می گیرد.

SARTP تاکید کرد که هدف اداره کل صمت ایجاد یک برند فرش مدرن در استان است که با کمک فعالان این حوزه به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

وی با اشاره به مسائل بیمه ای قالی بافان و دست اندرکاران فرش دستباف در استان، گفت: اقداماتی در سطح ملی و کشوری برای بیمه قالی بافان انجام شده است و این روند را ادامه خواهیم داد و در تلاش هستیم تا آن را دریافت کنیم. دولت باید هزینه آن را بپردازد. در این زمینه به اشتراک بگذارید.» این زمینه کار خواهد کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات پیش روی قالیبافان و دست اندرکاران فرش دستباف کشور کمبود نقدینگی است که متاسفانه موجب افزایش قیمت مواد اولیه، نخ، نخ، تجهیزات و … در منطقه شده است. و سازنده است. فرش دستباف گفت: این امر مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده است و شاهد رونق صنعت قالی بافی، تسهیل و رفع موانع تولید در کارگروه و فرش در استان هستیم. این موضوع در کارگروه حل مشکلات مالی و نقدینگی در کشور.

انتهای پیام/

می جوشد