تولید مشترک واکسن پاستوکوکوس یکی از دستاوردهای چشمگیر ایران و کوبا استدستیار ویژه وزیر بهداشت و مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با شهردار هاوانا (پایتخت کوبا) درباره تولید مشترک واکسن پتوکوکوس صحبت کرد. . این یکی از دستاوردهای مهم هر دو کشور در مقابله با اپیدمی کرونا است.

بر این اساسشهردار رونالدو گارسیا زاپاتا هاوانا (پایتخت کوبا) صبح امروز (جمعه ۲۶ تیرماه) با دکتر محمد حسین نیکنام دستیار ویژه وزیر بهداشت در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار کرد. و مدیرکل همکاری های بین المللی این وزارتخانه.

دکتر نیکنام در خصوص این دیدار گفت: وزارت بهداشت رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا است. این بدان معناست که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئول روابط با کوبا در همه زمینه ها به جز بهداشت است، بنابراین ما در این شرایط مسئول تنظیم همه روابط در همه زمینه ها هستیم.

وی افزود: شهردار هاوانا اخیرا به دعوت شهرداری تهران به ایران سفر کرد و همکاری های خوبی صورت گرفت و ما به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا جلسه ای را با شهردار هاوانا ترتیب دادیم. .

مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: روابط ایران و کوبا در گذشته قوی و دوستانه بوده است به طوری که می‌توان همکاری‌های اقتصادی را در سطح وسیع‌تری نسبت به روابط خوب سیاسی برقرار کرد.

دکتر نیکنام یادآور شد: با وجود همه مشکلات، نفتی را که عده ای تولید می کردند به کوبا تحویل دادیم و کوبا علاقه مند است روابط خود را با ایران در حوزه نفت و انرژی گسترش دهد.

وی با اشاره به همکاری ایران و کوبا در حوزه بهداشت و درمان گفت: بیوتکنولوژی یکی از توانمندی های مهم کوبا است و از دیرباز در این زمینه همکاری و ارتباط داشته ایم.

مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به همکاری ایران و کوبا در مبارزه با اپیدمی کرونا، تولید مشترک واکسن پاستوکوک را یکی از دستاوردهای چشمگیر دو کشور عنوان کرد. . وی گفت: زمانی که همکاری های علمی ایران و کوبا به سمت محصول الف پیش می رود، نشان دهنده روابط خوب و عمیق دو کشور و پتانسیل بالای این روابط است.

به گفته این وب سایت، دکتر. نیکنام در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم از شکل گیری خوب سیاسی و فرهنگی ایران و کوبا در حوزه اقتصادی نیز بهره مند شویم.

انتهای پیام/

زخم ها