توهین به کووید دلیل افزایش کرونا


آیا افزایش محدودیت ها می تواند جلوی شیوع کرونا در ایران را بگیرد؟

به گزارش ایسنا ژله ژله وی نوشت: این روزها اگر به اطراف خود خوب نگاه کنیم و بیماری ها و ناپدید شدن دائمی افراد اطرافمان را ببینیم، قطعاً ظهور کرونا را تایید می کنیم، پس حتی اگر مراقبه و اعتماد نکنیم. مسئولان آماری بر اساس آنچه می بینیم باید دوباره خطر را در گوش خود احساس کنیم. البته اگر جزو افرادی نباشیم که دو سال و نیم در حاشیه بوده ایم و ظاهراً یک هفته است که وجود کرونا وجود دارد، به آمار روزانه مبتلایان به کرونا در کشور رسیده است. چهار رقمی و مرگ و میر در مسیر صعودی و دو رقمی است، کارشناسان می گویند این روند حداقل تا سه هفته دیگر ادامه خواهد داشت و افزایش افزایش خواهد یافت. و این موج تا چند روز آینده با ما ادامه خواهد داشت، این بار با زیرشاخه BA5 آمیکرون، چیزی جز نمایش کامل موج هفتم کرونا.

این زیرمجموعه اکنون در دنیا غالب است و بسیاری از کشورها به ویژه اروپا و آمریکا را در تنگنا قرار داده است که ما را نیز تحت تاثیر قرار داده و آمارهای نگران کننده ای را در رسانه ها منتشر کرده است. برای جلوگیری از تکرار آن؟ آیا رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی کافی است یا لازم است ستاد کل کشور محدودیت های پیشنهادی را برای مقابله با کرونا دوباره روی میز بگذارد؟

مرگ کمتر، عفونت بیشتر

وضعیت افراد مبتلا به زیرگروه BA5 مانند سایر زیرگروه های قبلی کرونا بدتر می شود و بیماران ممکن است تب، ضعف، بی حالی، بدن درد، گلودرد، سردرد، کاهش شنوایی، سرگیجه را تجربه کنند. علائمی مانند تهوع، استفراغ و غیره را تجربه کنند. . اما شواهد فعلی حاکی از آن است که دستگاه تنفسی تحتانی، یعنی ریه ها، کمتر با این فشار خون درگیر است. اینها صحبت های دکتر است. حمیدرضا جماعت، دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا در گفت وگو با ایسنا برای شفاف سازی افکار عمومی رقمی را اعلام کرد.

به گفته وی، تعداد بیماران سرپایی در ایران نسبت به هفته گذشته تقریباً دو برابر و نسبت به ماه گذشته شش برابر شده است. در حالی که بستری شدن در بیمارستان نیز ۱.۶ درصد افزایش یافته است. وی علت این موضوع را مرگ های روزانه دو رقمی می داند و پیش بینی می کند که این روند طی سه هفته آینده ادامه یابد.

البته بهتر است حقایق بیشتری در مورد زیرسویه BA5 از زبان دبیر کمیته علمی ملی کرونا بشنویم تا بدانیم با چه نوع ویروسی سروکار داریم: شیوع این ویروس بسیار زیاد است. ; به طوری که هر فرد مبتلا پتانسیل انتقال ویروس را به حدود ۱۸ نفر دارد. در سویه دلتا، هر بیمار می تواند تا سه نفر را مبتلا کند. بنابراین، افراد مسن، بیماران، کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و کسانی که واکسینه نشده اند، بیشتر در معرض ابتلا، بستری شدن در بیمارستان و احتمالاً مرگ هستند.

آیا قرار است برای کرونا محدودیت ایجاد کنیم؟

امروزه چهره های بدون پوشش آزادانه در مترو، اتوبوس، تاکسی و سایر مکان های عمومی نمایش داده می شوند. این عدم اطاعت از مقررات بهداشتی گریبان کسانی را می گیرد که از پروتکل پیروی می کنند اما از نظارت و هشدار به مسئولین امتناع می ورزند. در متروی تهران بیشتر مردم به احمق ها تذکر می دهند که اغلب به درگیری لفظی و ذهنی ختم می شود. در حالی که باید قدرتی فراتر از قدرت مردم عادی اعمال کرد. شاید به همین دلیل بهرام عین اللهی وزیر بهداشت از بازگشت برخی محدودیت ها خبر داده است.

آنها می گویند: با توجه به شروع موج هفتم بیماری در کشور، در جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفته می شود محدودیت های جدیدی اعمال شود و قطعا این محدودیت ها بیشتر خواهد شد. کشور شهرهای قرمز و نارنجی اما پس از دو سال و نیم مبارزه کشور با ویروس کرونا و انواع مشکلات، آیا جامعه با محدودیت ها موافق است و با آنها همکاری می کند؟ ?

در این باره نظرات مختلفی وجود دارد; هدف اصلی دبیر کمیته علمی کشور برای مبارزه با کرونا، استفاده از ماسک و جدی گرفتن واکسیناسیون و واکسیناسیون تمام افراد بالای ۱۸ سال است. دکتر ابراهیم قادری رئیس اداره مراقبت های مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت نیز تاکید می کند که استفاده از ماسک و تزریق بسیار مهم است و نباید تصور کرد که تزریق یا تزریق بدون ماسک است. ماسک بدون تزریق واکسن به ما کمک خواهد کرد

در همین حال، دکتر. بابک ایشارتی، اپیدمیولوژیست و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز به جیمی توضیح داد که اعمال محدودیت هایی مانند تعطیلی رستوران ها طبق روال گذشته، امروز نه امکان پذیر است و نه موثر. با توجه به فرسودگی مردم و حذف تاریخ کرونا. بنابراین به جای اعمال محدودیت هایی که اغلب روی کاغذ می ماند، باید جامعه را متوجه خطر کرد. اما چگونه

آگاهی از خطرات را افزایش دهید

به گفته دکتر اشرتی آگاهی از خطر ابتلا به کرونا و ماهیت کشنده و خطرناک آن تنها با اطلاع رسانی صحیح و آگاه سازی مردم بر اساس اصول علمی امکان پذیر است نه اینکه هر روز یک کارمند یا متخصص شما را قضاوت کند. . دیدگاه های علمی متناقض است. عشراتی می گوید: اگر مردم خطر را به درستی درک کنند، قطعا اقدامات لازم را انجام می دهند و بیماری تحت کنترل قرار می گیرد.

علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی دکتر شهید بهشتی در این باره با صراحت بیشتری صحبت می کند. به گزارش مهر، وی معتقد است دستورالعمل اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک در هوای آزاد این سوء تفاهم را برای بسیاری از مردم ایجاد کرده است که دیگر نیازی به استفاده از ماسک نیست.

انتهای پیام/