تیم سابر نباید پشت نقره جام جهانی الجزایر پنهان شودمربی تیم ملی شمشیربازی گفت: اینطور نیست که حالا که مدال جام جهانی را گرفتیم هر تیمی را شکست دهیم.

بر این اساس تیم شمشیربازی ایران در اولین دوره مسابقات جام جهانی فصل جدید به مدال نقره دست یافت. این مدال شروع خوبی برای صابر ایران بود، اما نکته اصلی این است که تیم هایی که به دنبال کسب سهمیه المپیک هستند، هر چه جلوتر بروید رقابت سخت تر می شود و نباید سایر تیم ها را دست کم گرفت.

امین قربانی سرمربی تیم ملی شمشیربازی صابر در پاسخ به این سوال که بعد از مدال نقره جام جهانی به نظر می رسد انتظار شکست تیم های قدرتمند بیشتر شده و آیا برای قهرمانی زود نیست؟ وی تصریح کرد: تیم سابر ایران همیشه در مسابقات مهم خود را نشان داده و تمام تلاش خود را برای شادی مردم انجام داده است. جام جهانی الجزایر اولین بازی فصل بود و باعث تقویت روحیه بازیکنان شد. حاشیه ضعیف باعث شد پسران ما از نتیجه نگرفتن بترسند اما این مدال کمی به تیم فشار آورد.

وی افزود: نتیجه عالی بود و تیم های قدرتمندی مانند مجارستان و آلمان را شکست دادیم و بچه ها فوق العاده بودند اما نباید پشت آن مدال پنهان شویم. الجزایر اولین بازی فصل جام جهانی بود و ما هنوز خیلی کار داریم و نباید از این تیم انتظار زیادی داشت. آن وقت ممکن است نقاط ضعفی داشته باشیم و تیم سقوط کند. باید با برنامه پیش برویم و امکانات لازم را بگیریم. اینطور نیست که هر تیمی مدال گرفته را شکست دهیم. شمشیربازی رشته ای است که نمی توان از قبل تعیین کرد که کدام تیم برنده خواهد شد. انتظارات باید معقول باشد، اما غیر منطقی نباشد.

* تصور نکنید که تیم های دیگر دور هم نشسته اند و هیچ کاری انجام نمی دهند

قربانی با بیان اینکه رقابت ها سخت تر می شود و هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت، خاطرنشان کرد: هیچ تیمی عقب نمی ماند. در آسیا رقبای قدرتمندی مانند کره جنوبی و ژاپن داریم. وقتی این تیم ها وارد مسابقات می شوند، با تیم های کامل مردانه و زنانه و همچنین تیم های چند مربی و تیم های پزشکی می آیند. مدال نقره جام جهانی را بدون امکانات گرفتیم و بچه ها با ذوق به راه خود ادامه دادند. به جز کره جنوبی و ژاپن، تیم ملی چین را هم به عنوان رقیب قدرتمندی داریم و نباید فکر کنیم که دیگران نشسته اند و هیچ کاری نمی کنند. کمی دیر می رسیم، تیم های دیگر از ما سبقت می گیرند.

وی افزود: تیم صابر جوان شد و سپس به مسائلی برخورد کرد که از نظر روحی بازیکنان را تحت تاثیر قرار داد. حالا کم کم داریم به روزهای اوج برمی گردیم و البته موارد ضروری مثل تکمیل کادر فنی، به روز رسانی رژیم غذایی و حضور روانشناس هم باید مهیا شود. اگرچه ژاپن در این جام جهانی مدالی کسب نکرد، اما الجزایر با یک تیم کامل (ورزشکاران، مربیان، کادر پزشکی) در دو بخش مردان و زنان حضور داشت، اما ما با این چشم اندازها فاصله داریم. تیم صابر نشان داد که پتانسیل کسب مدال را دارد و باید به فکر این تیم باشیم و از الان حمایت کنیم، فکر کردن به آن سه ماه مانده به مسابقات بی فایده است.

* در بازی های انفرادی ۲ گل داریم

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که برنامه سرمربی تیم ملی برای تک تک بازیکنان چیست که تمرکز بازیکنان برای نتیجه گرفتن در این بخش کاهش پیدا نکند؟ وی تصریح کرد: ما در تورنمنت های انفرادی دو هدف داریم، اول اینکه به تدریج رتبه بازیکنان را ارتقا دهیم و دوم اینکه ایرادات خود را در مسائل فنی بررسی و اصلاح کنیم. بازیکنی که می خواهد برنده شود باید نقاط ضعف خود را برطرف کند و ما برای آن برنامه داریم اما باید ابزار لازم را هم داشته باشیم. بازیکنان باید از نظر روحی راحت باشند و از نظر مالی حمایت شوند تا تنها دغدغه آنها تمرین باشد. حدود یک سال قبل از المپیک توکیو امکانات را داشتیم و تیم از نظر تکمیل زیرساخت های فنی ضعیف بود.

انتهای پیام/

تو ناراحت هستی