جاذبه های زاهدان مکان های دیدنی زاهدان مناظر طبیعی زاهدان


با مطالعه دقیق جاذبه های زاهدان، نگاه شما به شهر و سفر آن تغییر می کند. زاهدان جدا از مجموعه فوق العاده، مردمانی خونگرم و مهربان نیز دارد که در بازدید از این شهر متوجه مهمان نوازی آنها خواهید شد.

جاذبه های زاهدان

آیا تا به حال به شهر زیبای زاهدان سفر کرده اید؟ جاذبه های گردشگری بسیاری در قلب این شهر ناشناخته قرار دارند. بزرگترین مسجد اهل سنت ایران در آنجا قرار دارد. آب و هوای شهرستان زاهدان گرم و خشک است و اطراف آن را کوه ها و تپه ماهورها فرا گرفته است. سفر به این ایالت بدون شک سرگرم کننده خواهد بود. با مجله دلتا گوش به زنگ باشید جاذبه های زاهدان بیا یکدیگر را بشناسیم.

جاذبه های زاهدان

افراد کمی هستند که فقط برای دیدن مکان های تاریخی و گردشگری به این ایالت سفر می کنند. لازم به ذکر است مجموعه گردشگری زاهدان بسیار فوق العاده و جالب است.

جاذبه های زاهدان

دریاچه هامون

دریاچه هامون یکی از چشم نوازترین جاذبه های زاهدان است. باید بدانید که تالاب هامون سومین دریاچه بزرگ ایران است. یعنی بعد از دریاچه خزر و ارومیه تالاب هامون قرار دارد. همچنین این تالاب هفتمین تالاب بزرگ جهان محسوب می شود.

هیمن

روستای تمین

اگر به دنبال مکانی آرام و زیبا هستید، روستای تامین منبع آرامش و به دور از هر سروصدایی است. آب و هوای معتدل این روستا نیز تابستان های دلپذیری را به ارمغان می آورد. وجود یک آبشار زیبا در دل این روستا توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند.

عرضه

چشمه آب معدنی موسی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری زاهدان چشمه آب معدنی موسی است. مردم روستای تامین از این چشمه آب می گیرند. آب چشمه آب معدنی موسی بسیار شفاف و سرشار از نمک است و فواید زیادی برای ما دارد. غوطه ور شدن در استخر آب معدنی یک درمان عالی برای درد استخوان است.

آب موسی

رودخانه خانم ها

یکی از مهمترین رودخانه های زاهدان رودخانه لادیز است. سفر به این رودخانه زیبا به ویژه برای فصل تابستان بسیار توصیه می شود. میوه های تابستانی مانند هندوانه و طالبی را به همراه داشته باشید تا بعد از یک ورزش آبی آرامش بخش از آن لذت ببرید.

قلعه خانم

قلعه لادیز یکی از مکان های دیدنی زاهدان است که نباید آن را از دست داد. قلعه تپه لادیس یکی از قدیمی ترین قلعه های ایران است که قدمت آن به دوران ساسانیان می رسد. بازدید از این مکان متنوع و جالب به خصوص برای دوستداران تاریخ و هنر می تواند بسیار سرگرم کننده و خاطره انگیز باشد.

زنان

کوه اشتران زاهدان

کوه اشتران یکی از بلندترین رشته کوه های زاهدان است. این کوه در بین ورزشکاران و صخره نوردان بسیار محبوب است.

کوه های تفتان

ورزشکاران و افراد با قدرت بدنی بالا می توانند این قله را فتح کنند و کل شهر را از بالا ببینند. در بالای این کوه چشمه هایی وجود دارد که سرشار از مواد معدنی مفید است.

جاذبه های زاهدان

رسولی بازار زاهدان

بازار خوبی که در آن می توانید هر چیزی را پیدا کنید مانند رگ های شهر عمل می کند. مثل هر بازار دیگری، مردم در هر گوشه ای پراکنده شده اند و مردم مشغول خرید هستند. بازدید از این مکان واقعاً یک شمشیر دولبه است. شما خرید خود را انجام می دهید و از سرگرمی های آن لذت می برید. برای دیدن جاهای دیدنی ایران مقاله گردشگری در ارغوانی ترین نقاط ایران را بخوانید.

بازار مسنجر

پروپوزال مطالعه: برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد گردشگری، بهترین مکان های نزدیک تهران را بشناسید.

برنامه را دانلود کنید