جراحی زیبایی بینی رینوپلاستی عمل سپتوپلاستی بینی


ظاهر بینی می تواند چشم را به خود جلب کند، از این گذشته اغلب به آن “بینی شخصیت” می گویند. اما اگر بینی خود را دوست ندارید، نمی توانید در دراز مدت آن را در زندگی روزمره پنهان کنید.

جراحی بینی

به هر حال این بینی وسط صورت شماست. بینی ناخوشایند مانند بینی کج می تواند باعث ناراحتی زیادی برای صاحبش شود. در چنین مواردی، کارهای تخصصی زیبایی بینی و ترمیم بینی می تواند به بهبود و حفظ کیفیت زندگی کمک کند. در این مقاله از مجله دلتا با انواع جراحی بینی شما آشنا می شوید

سپتوپلاستی و رینوپلاستی

اصولا دو نوع جراحی بینی وجود دارد. اصلاح جراحی داخلی بینی سپتوپلاستی نامیده می شود و برای مثال در موارد محدودیت عملکردی در تیغه بینی انجام می شود. اصلاح جراحی خارجی بینی را رینوپلاستی می نامند (مثلاً جراحی زیبایی قوز بینی). ترکیبی از هر دو روش در جراحی بینی به عنوان سپتو-رینوپلاستی شناخته می شود.

رینوپلاستی زیبایی به عنوان کمک معنوی برای مبتلایان

بینی کج، بینی کج، بینی بلند یا فرورفتگی در نوک بینی – اگر شکل یا اندازه بینی نامتناسب باشد، می تواند عواقب روانی، سلامتی، اجتماعی و در نتیجه اغلب بیوگرافی برای بیمار داشته باشد.

زندگی افراد آسیب دیده

بینی‌های کج یا پهن غیرمعمول مورد توجه مالک قرار نمی‌گیرند. ۳۰ درصد مردم از بینی خود ناراضی هستند. برخی افراد آنقدر مضطرب هستند که از زندگی اجتماعی کناره گیری می کنند و حتی ممکن است افسرده شوند. در این زمینه، رینوپلاستی زیبایی را می توان «کمک روانی با چاقوی جراحی» نیز در نظر گرفت. اما در هر روشی، این همیشه صدق می کند: سلامتی مقدم بر زیبایی است – تنفس بینی در طول جراحی زیبایی نباید محدود شود.

رینوپلاستی برای محدودیت های عملکردی

همه می خواهند آزادانه نفس بکشند. اختلالات تنفسی بینی، مانند مواردی که در اثر انحراف تیغه بینی یا یک تصادف جزئی ایجاد می شود، می تواند همراه با یک جراحی زیبایی صرفاً زیبایی اصلاح شود.

رینوپلاستی برای حفظ و بهبود کیفیت زندگی

رینوپلاستی زیبایی و عملکردی توسط متخصص به معنای حفظ و ارتقای کیفیت زندگی است. نتیجه جراحی بینی زیبا و طبیعی تا آخر عمر باقی خواهد ماند. قاعدتاً بعد از جراحی بینی، فرد از نظر شخصی و شغلی خوشحال است، زیرا حدود بیست درصد از افراد عمل شده مرد هستند و این روند رو به افزایش است.

هر گونه جراحی روی بینی یک عمل دقیق است که نیاز به هنر دارد: جراحی بینی از نظر فنی بسیار دشوار است و نیاز به مراقبت، حساسیت و بالاتر از همه به تجربه جراح دارد.

جراحی بینی بسته و باز

رینوپلاستی می تواند باز یا بسته باشد. دسترسی باز از طریق بینی است، در حالی که دسترسی بسته به ساختارهای داخلی بینی که باید درمان شوند – که به ندرت انجام می شود – از طریق برش های خارجی است.

بازسازی بینی و ساخت بینی

در جراحی پلاستیک بازسازی بینی، بافت اضافی بدن (غضروف/استخوان) برداشته می شود تا بینی با سایر نسبت های بدن مطابقت داشته باشد. در طی بازسازی بینی، بافت آسیب دیده یا از دست رفته با بافت خود بدن (گرافت بافت اتولوگ) یا مواد خارجی تجدید یا جایگزین می شود.

در جراحی زیبایی بینی، عمل های زیر بر روی بینی انجام می شود:

  • پل بینی را کوچک یا صاف کنید
  • اصلاح نوک بینی
  • بازسازی بینی
  • اصلاح سپتوم بینی
  • بینی را کوچک کنید
  • درمان با اسید هیالورونیک
  • جراحی مفصل
  • کاهش اندازه بینی و صاف کردن بینی در ناحیه پل بینی

اگر پل بینی قوز ایجاد کند که باید کاهش یابد، بخشی از پل پایین بینی (شامل غضروف) و بخشی از پل بالایی بینی (از جمله استخوان) برداشته می شود. همچنین نکات زیادی در مورد جراحی بینی وجود دارد که باید بدانید تا در جراحی بینی دچار مشکل نشوید.

اصلاح نوک بینی

این معمولاً باریک شدن نوک بینی است. ارتفاع نوک بینی نسبت به پل بینی در اینجا مهم است. در اینجا نوک بینی شل یا سرسخت اصلاح می شود.

بازسازی بینی

اگر بافت از بین رفته باشد (پس از تصادف یا برداشتن تومور)، مواد داربست اضافی اغلب لازم است. بافت غضروف اغلب از سایر قسمت های بدن برداشت و پیوند می شود. تا حد امکان از استفاده از مواد عجیب و غریب خودداری کنید.

اصلاح سپتوم بینی

اصلاح انحنای تیغه بینی از طریق بینی انجام می شود و می تواند همزمان با عمل زیبایی انجام شود.

بینی را کوچک کنید

برخی نیز تمایل به اعصاب کوچکتر دارند: این میل را می توان با یک برش خارجی (برش) در لبه بینی انجام داد.

برنامه را دانلود کنید