جهاد دانشگاهی; گیاه دیروز، درخت بالغ امروزایسنا/ خراسان رضوی یک نماینده مجلس گفت: جهاد دانشگاهی که روزگاری نهال جوانی بود پس از ۴۲ سال به درختی تنومند تبدیل شده است.

احسن ارکانی در گفت وگو با ایسنا، جهاد دانشگاهی را محصول انقلاب اسلامی و به فرمان امام (ره) در ۴۲ سال پیش ایجاد کرد و گفت: علیرغم وجود برخی نهادها از جمله تشکیل جهاد، اسلامی کمیته انقلاب و غیره تأسیس شد و پس از مدتی تغییر ساختار داد و به دستگاه اداری و بوروکراتیک ختم شد، جهاد دانشگاهی با تمام فراز و نشیب ها در این ۴۲ سال هویت جهادی و مستقل خود را حفظ کرد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی که روزگاری نهال جوانی بود امروز پس از ۴۲ سال به درختی تنومند تبدیل شده است. در حالی که پیش از این مسئولیت جهاد دانشگاهی تنها در عرصه های علمی و فرهنگی تعریف می شد، امروز با حمایت و تلاش بنیانگذاران جهاد دانشگاهی و شخصیت های برجسته ای چون مرحوم دکتر جلیل القدر. سعید کاظمی آشتیانی که در تمام این سال ها برای توسعه این نهاد زحمت کشیده است، شاهد توسعه حوزه های جهاد دانشگاهی، خبرگزاری ایسنا، خبرگزاری مرجع در حوزه رسانه و همچنین پژوهشگاه روان هستیم. امروزه پیشرفت مسائل ژنتیکی در منطقه و حتی جهان یکی از نتایج پویای جهاد دانشگاهی است.

نماینده خراسان رضوی به حضور فعال جهاد دانشگاهی در عرصه های پزشکی، فنی، ادبی و … اشاره کرد و گفت: امروز جهاد دانشگاهی در سراسر کشور و حتی شهرهای کوچک شعبه دارد و در حال خدمت رسانی به همه مردم است. جهاد دانشگاهی سازمانی فعال و خدمات رسان است که تمامی کسانی که با این سازمان سروکار داشته اند و از خدمات آن بهره برده اند بر مفید بودن، کارایی و ارزش آن گواهی می دهند.

ارکانی با اشاره به اهمیت جهاد دانشگاهی در تحقق شعار امسال گفت: جهاد دانشگاهی برگرفته از بطن دانشگاه است، با توجه به اینکه محور اصلی سال تحت عنوان تولید، دانش و می تواند یکی از آن ها باشد. رانندگان. ایجاد شغل. . . این شعار را به واقعیت تبدیل کنید.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی به عنوان مجموعه ای از نخبگان متعلق به نهاد علمی کشور، با حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف، هدایت و حمایت از نخبگان و صنایع دانش بنیان را بر عهده دارد و نقش مهمی نیز ایفا می کند. در همین راستا در ایجاد اشتغال در کشور روز پنجشنبه هفته جاری میزبان دکتر دکتر بیدخوری رئیس جهاد دانشگاهی خراسان رضوی مراسم افتتاحیه مرکز مراقبت و عکاسی دندانپزشکی نشابور را برگزار می کند.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص شعار امسال جهاد دانشگاهی با عنوان «جهاد دانشگاهی؛ اکوسیستم نوآوری نخبگان ایرانی» گفت: جهاد دانشگاهی تاکنون در تولید استعدادهای ایرانی بسیار موفق بوده است. در عرصه های مختلف کارآفرینی، علم و دانش و مهارت آموزی، نخبگان دانشگاه و جامعه جذب جهاد دانشگاهی شدند و استعدادهای آنان در این نهاد شکوفا شد و بسیاری از آنان موفق شدند در عرصه های اجرایی و علمی به مدیران بسیار موفقی تبدیل شوند. ، صنعت، کشاورزی و کارآفرینی، از افتخارات بزرگ جهاد دانشگاهی است.

ارکانی تاکید کرد: روحیه جهادی، خلاق و به دور از ساختار اداری محافظه کارانه و سنتی، جهاد دانشگاهی را از سایر سازمان های مشابه متمایز کرد و با سرعت و کارآمدی بالا این سازمان را ارتقا داد.

انتهای پیام/

زخم