حسن پور: شرمنده طرح قیمت های خودسرانه هستیمنایب رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی گفت: طبق مصوبه مجلس کالاهای اساسی که به دست مردم به ویژه دهک های پایین می رسد باید براساس قیمت شهریور ۱۴۰۰ باشد اما امروز قیمت ها به این صورت است. این. این. آنها از اینکه ما شرمنده آنها را بزرگ می کنیم ناراحت هستند.

به گزارش ایسنا، شهباز حسن پور در جلسه امروز شورای اسلامی در یادداشتی به رئیس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور موظف است آخرین وضعیت را به اطلاع نمایندگان برساند. در بحث برجام چیزهایی شنیدیم که نمایندگان ما از آن بی خبرند.

وی خطاب به رئیس مجلس با بیان اینکه شما یک مرد جهادی و روستایی هستید، تاکید کرد: طبق مصوبه مجلس کالاهای اساسی که به دست مردم به ویژه دهک های پایین می رسد باید پایه گذاری شود. ۱۴۰۰ شهریور ولی امروز قیمت هاشون به قدری بالا رفته که از ذکرشون خجالت میکشیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس اضافه کرد: جایی که اثری ندارد می گویند دولت مصوبه مجلس را اجرا می کند. آیا دولت می تواند بگوید کدام مصوبه مجلس اجرا می شود؟

حسن پور خطاب به رئیس مجلس گفت: از خدا بپرسید که آیا مجلس همچنان بر اساس سخنان امام این انقلاب در رأس امور این انقلاب است؟ اگر مجلس متولی امور باشد، مصوبات جلسه سران سه قوه مغایر مصوبات مجلس است. شنیده ایم که موضوع قیمت ها باید در اجلاس رهبری تصمیم گیری شود در حالی که این سوال باید در مجلس مطرح شود و صبح تا شب در مجلس و به یکدیگر پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه «برخی از مصوبات دولت در استان کرمان کاملا خلاف قانون است»، تصریح کرد: غیر از رئیس مجلس و نمایندگان چه کسانی باید قانون را رعایت کنند؟

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین خاطرنشان کرد: تاکنون برای هیچ موضوعی از جمله مسائل جاری و ساخت و ساز یک ریال پرداخت نشده است. در این صورت باید رهن را با بقیه کار ترکیب کنیم؟ در این راستا وام ۲۰ کرور تومانی پرداخت نشد. امروز با وجود اینکه رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد بانک ها حق دریافت ۲۰ درصد پیش پرداخت برای وام را ندارند، در واقع بانک ها نه تنها پرداخت وام را متوقف کردند بلکه ۳ فقره وام را نیز متوقف کردند. یک ریال به مردم داده می شود

به گزارش ایسنا، محمدباکر کلیباف رئیس شورای اسلامی شهر در واکنش به اظهارنظر شهباز حسن پور، گفت: قیمت شهریور ۱۴۰۰ است و در جلسه سران سه کشور مصوبه ای برای رد این موضوع وجود ندارد. اختیارات، و هیچ موردی تحریم نشد.» .

کلیباف خاطرنشان کرد: دوستان سازمان برنامه درباره تفاهم نامه بودجه گفتند که این تفاهم نامه ها تمام شد و هفته گذشته ۱۲ میلیارد تومان از بودجه به ایالت ها تحویل شد. هر سال بخش اول بودجه به صورت نقدی در اختیار ایالت ها قرار می گرفت اما امسال این حقوق ها به صورت اوراق قرضه داده می شد. از این نظر، ما قطعاً دکتر. میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه علنی مجلس برای بررسی تفاهم نامه ها و مسائل مربوط به بودجه.

انتهای پیام/

زخم