حشیش بیخ گوش تبریزی / تیکه تصمیم زنوزی در کالبد بی جان ماشین.
بدهی ۴۵ میلیارد تومانی این تیم را پس از سقوط به دسته دوم فوتبال در آستانه نقدینگی قرار داده است.

بر این اساس تیم فوتبال ماشین سازی با ۱۲ امتیاز وارد لیگ دسته دوم شد و در رده هجدهم فهرست ۱۸ تیمی قرار گرفت. ۲ سال دیگر با شاهین بوشهر از لیگ برتر به دسته سوم فوتبال ایران می رود. دلیل اصلی این اتفاق تراکتورسازی متمولی بود که این تیم را ابزاری برای رسیدن به اهداف خود قرار داد.

ماشینکاری که با انتقال نفرات از جایگاه خود زنوزی به عنوان قدیمی ترین تیم آذربایجان شرقی، روز خوبی را در لیگ یک ندید، نتوانست رشد کند و خیلی زود راهی جاده شد. عدم رسیدگی به این تیم باعث شد خودرو به دره بیفتد و پایه وحدت لیگ شود اما این پایان روزهای بد تبریزی نبود و او با لاستیک پنچر به لیگ یک رفت. مالکان و مدیران این باشگاه بارها تغییر کرده اند اما هیچ یک از این تغییرات مثبت نبوده و اکنون این باشگاه در آستانه نابودی است.

با توجه به بدهی حدود ۴۵ میلیارد تومانی این تیم فوتبال، مسئولان دولتی و تیم فوتبال آمادگی پذیرش مسئولیت آن را نداشتند و این تیم همچنان بی اعتماد ماند. بسیاری از بازیکنان تیم مهندسی از این تیم کنار گذاشته شده اند و شکایت های زیادی به فدراسیون فوتبال و فیفا ارسال شده است و بعید می دانم که این تیم بتواند از این فشار مالی خارج شود. «مهندس تبریزی» محمدرضا زنوزی در این تیم ریشه دواند تا برای خود شهرت بخرد و تبریزی ها را راضی کند و مالک هر دو باشگاه این شهر شود. نتیجه کار تراکتورسازی فعلی فاصله قرمزها با تیم های رقیب و بلاتکلیفی خودروساز است.

تبریزی گفت: اگر قبل از شروع لیگ دو کسی مالکیت کارخانه خودروسازی را در دست نمی گرفت، این تیم منحل می شد و حتی تیم فوتبال هم نمی توانست جلوی آن را بگیرد.

انتهای پیام/

زخم ها

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ گلستان با ورود دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گنبدکاووس به موضوع مشکلات مسکن مهر کاج در این شهرستان، …