حقایق تغذیه باس راه راه و مزایای سلامتی


توضیح

باس راه راه یک ماهی ورزشی سریع در حال رشد ، دارای جویبار و محبوب در بین ماهیگیران است. آنها دارای یک بدن فشرده ، ضخیم و قوی با شش تا نه نوار افقی باریک پیوسته هستند که از آبشش ها تا دم به صورت افقی حرکت می کنند.

پشت سبز زیتونی یا قهوه ای است و دارای دو باله پشتی توسعه یافته است ، یکی با خار و یکی با اشعه های نرم. دم پهن و چنگال است. کناره ها به رنگ سفید نقره ای و کرو رنگ با هسته سفید است.

بیس راه راه دهانی پهن دارد و فک پایینی آن کمی بیرون زده است.

وزن بیس راه راه بالغ به طور معمول 3 تا 7 کیلوگرم و طول آن 40 تا 140 سانتی متر است. با این حال ، افراد بالای 25 کیلوگرم معمولی هستند. طول عمر آن 7-12 سال است ، اما در طبیعت می تواند تا 20 سال زندگی کند.

زیستگاه

باس راه راه یک ماهی مهاجر و پایین دست است. بزرگسالان در نزدیکی آبهای ساحلی در نزدیکی بسترهای سنگی زندگی می کنند ، در حالی که نوجوانان در دریاچه ها و حوضچه های آب شیرین ، رودخانه ها و نهرها و خورها زندگی می کنند.

آنها شکارچیان حریص هستند. در حالی که نوجوانان از تخم های بی مهرگان و زئوپلانکتون تغذیه می کنند ، بزرگسالان از ماهی های مختلف ، به ویژه شاه ماهی رودخانه ، منهدن آتلانتیک ، سیلورساید و بسیاری از گونه های بی مهرگان مانند خرچنگ آمریکایی ، خرچنگ ، ​​صدف ، ماهی مرکب و کرم خاکی تغذیه می کنند.

زیست شناسی

باس راه راه یک ماهی سریع رشد می کند که معمولاً طول آن در سال اول به 10 تا 12 اینچ می رسد. ماهی آنادروم ، از آب شور به آب شیرین مهاجرت می کند.

استریپرهای مرد بین 2 تا 4 سالگی برای مردان و زنان بین 5 تا 8 سالگی به بلوغ جنسی می رسند.

صدای بیس راه راه بسیار بلند است. گروهی از 7 تا 8 نر در هنگام تخم ریزی یک ماده بزرگتر را احاطه می کنند. این یک پرورش دهنده فصلی است. استریپر زن ماده سالی یکبار از آوریل تا اواسط ژوئن در آبهای معتدل آبهای تمیز و بالادست رودخانه تخم ریزی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید