حقایق تغذیه ماهی قزل آلا Sockeye و مزایای سلامتی آن


توضیح:

نام ماهی قزل آلا sockeye به معنای “سوک-کیغ” است که در زبان بومی هالکوملم ساکنان آلاسکا به معنی “ماهی قرمز” است.

این جسد دارای بدنه ای فشرده ، آیرودینامیکی و فشرده جانبی است که امکان مهاجرت از راه دور به دریا و حرکت در برابر جریان را فراهم می کند.

جوراب دریایی از رنگ آبی فولادی تیره تا آبی مایل به سبز در بالای آن است (که به آنها نام “پشت آبی” را می دهد) ، لبه های نقره ای رنگی رنگ و شکم سفید. برخی از افراد ممکن است لکه های تیره و علائم نامنظم روی باله پشتی نشان دهند.

هنگامی که جوراب ساقه ای به محل تخم ریزی آب شیرین خود باز می گردد ، سر آنها سبز زیتونی و بدن آنها قرمز روشن می شود ، از این رو نام آنها ماهی آزاد “قرمز” است.

جوراب نر پشتی برآمده و فک های قلاب دار پر از دندان های کوچک و قابل مشاهده ایجاد می کند.

طول متوسط ​​18 اینچ و وزن 5-15 پوند است. طول عمر آن حدود 4-5 سال است.

ماهی قزل آلا کوکنی

برخی از جوجه های سوسکی به اقیانوس مهاجرت نمی کنند و کل زندگی خود را در دریاچه های آب شیرین می گذرانند. این جورابهای ساحلی بدون خشکی در زبان محلی Salish به نام Kokanee شناخته می شوند. اندازه آنها بسیار کوچکتر است و حدود 10-12 اینچ است.

زیست شناسی

ماهی قزل آلا ماهی سوکی ماهی آنادروم است. در بهار ، بچه ها لانه را ترک می کنند و در اولین تابستان خود قبل از مهاجرت به اقیانوس به دریا می روند. آنها به سرعت رشد می کنند و به عنوان بزرگسالان به رودخانه های طبیعی خود برمی گردند تا در تابستان تخم ریزی کنند.

درست قبل از تخم ریزی ، ماده یک زمین مناسب را انتخاب می کند ، معمولاً با پایه سنگریزه ، و با دم خود سوراخ می کند.

سپس زن با یک مرد غالب و گاهی چندین مرد وابسته همراه می شود.

همه جوراب های بزرگسال بعد از تخم ریزی می میرند.

زیستگاه

جوراب کوچکترین ماهی قزل آلا اقیانوس آرام است. مشابه سایر انواع ماهی قزل آلا. آنها ماهیان مهاجر هستند که سفر جذاب خود را از رودخانه های آب شیرین ، رودخانه ها ، دریاچه ها و آبهای عمیق اقیانوس به پایان می رسانند و برای تخم ریزی و مرگ به آبهای طبیعی خود باز می گردند.

زیستگاه سوکی برای زنده ماندن به آب سرد ، تمیز و اکسیژن دار نیاز دارد ، زیرا دمای گرم اقیانوس باعث افزایش مصرف انرژی در هنگام مهاجرت و تولید تخمک کمتر در محل تخمگذاری آنها می شود.

نوجوانان در درجه اول از زئوپلانکتون ، لارو ماهی ، حشرات تغذیه می کنند ، در حالی که بزرگسالان به شدت به زئوپلانکتون های دریایی ، کریل ، حشرات و سخت پوستان کوچک وابسته هستند.

دیدگاهتان را بنویسید