حقایق تغذیه واسابی و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

ساقه های تازه واسابی در خارج از ژاپن مواد کمیابی هستند. علاقه مجدد به کشت و آگاهی از خواص ارتقاء دهنده سلامتی این ریزوم در سراسر جهان وجود دارد. در ژاپن نیز تنها در چند رستوران غذاهای واسابی سرو می شود و تعداد کمی متوجه می شوند که خمیر سبز (سس) روی ساشیمی در واقع یک خمیر ترب کوهی و خردل رنگی است نه واسابی. ریشه تازه فقط در بازارهای کشاورزان منتخب در داخل و اطراف استان شیزوکا در ژاپن موجود است.

اگر می توانید واسابی را در بازارهای محله خود پیدا کنید ، ریزومهای تازه و سفت بخرید ، ترجیحاً با سبزیجات اضافه شده در بالا. از ریزش ریشه ها جلوگیری کنید.

در خانه ، کل ریزوم را تازه و قسمت استفاده نشده را در یخچال نگهداری کنید ، جایی که می تواند تا 2-3 هفته خوب نگهداری شود. مانند دیگر ریشه ها مانند تربچه ، سبزیجات قوی از ریشه به زودی در خانه هستند. از برگ و ساقه واسابی باید خیلی زود استفاده شود.

روش های تهیه و سرو

قبل از استفاده ، ریزومهای تازه را کاملاً در آب سرد جاری بشویید تا خاک و خاک سطحی از بین برود. لایه برداری پوست ممکن است لازم نباشد. کافی است دکمه های بیرون زده روی سطح را کوتاه کنید.

ریشه واسابی یکی از مواد مورد نیاز در غذاهای ژاپنی است. اگرچه برگها و دمبرگهای آن بخشی از آشپزخانه هستند ، اما در واقع این ریزوم سبز است که نگین روی تاج است!

خمیر واسابی

مانند ترب کوهی ، تندی و گرمی واسابی در کل ریشه قابل توجه نیست. با این حال ، خرد کردن و خرد کردن ریزوم ، ترکیب آلیل ایزوتیوسیانات فرار را آزاد می کند که می تواند باعث تحریک چشم ، پوست ، مخاط بینی و گلو شود. سرکه یا اسید سیتریک تلخی را خنثی می کند و طعم را تثبیت می کند. در عمل ، باید تازه رنده شود و روی بشقاب ها سرو شود. ریزوم تازه به طور سنتی با حرکات دایره ای روی رنده پوست کوسه خرد می شود تا یک خمیر خوب تهیه شود. واسابی برای درک خوبی از آن ، وسابی تازه تهیه شده حدود 4-5 دقیقه پس از آماده سازی سرو می شود.

مانند بسیاری از ادویه جات دیگر ، واسابی به دلیل تبخیر روغنهای ضروری طعم خود را به سرعت از دست می دهد. معمولاً درست قبل از تهیه غذا پوره می شود تا بو و عطر آن حفظ شود.

چسباندن روی wasabi-sashimi.

در اینجا چند روش ارائه ارائه شده است:

بستنی واسابی
بستنی واسابی!

  • به طور سنتی ، وسابی تازه رنده شده روی ساشیمی به عنوان خمیر سرو می شود.

  • مانند ترب کوهی ، این ریشه در بسیاری از آماده سازی ها ، از جمله سس ، سس ، سالاد و سس هایی که همراه گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی هستند استفاده می شود.

  • از برگ ها و ساقه های تازه واسابی می توان برای ترشی استفاده کرد.

  • مارچوبه ، نخود فرنگی ، لوبیای فرانسوی و غیره. و خمیر را به سس مایونز و آب لیمو اضافه کنید تا یک شیرینی طراوت را برای سرو با گوشت کبابی ، غذاهای دریایی آماده کنید.

  • برای آماده سازی سس سالاد واسابی سس برای سرو روی سالاد.

  • نخود واسابی ، نخود فرنگی پوشیده از خمیر واسابی یک میان وعده محبوب است. چیپس با طعم واسابی یکی دیگر از میان وعده های عالی در ژاپن و کره است.

مشخصات امنیتی

واکنشهای آلرژیک به ریشه واسابی نسبتاً نادر است. با این حال ، چند مورد آلرژی به ترب کوهی و W. japonica گزارش شده است. نباید در افرادی با عدم تحمل این ریشه یا محصولات آن استفاده شود.

مانند ترب ، W. japonica می تواند باعث تحریک پوست ، غشاهای مخاطی و چشم شود. این به دلیل انتشار است آلیل سولفید هنگام خرد کردن ، خرد کردن یا رنده کردن ریشه ، گاز (آلیل ایزوتیوسیانات) ایجاد می شود. در طول شبکه ، اختلال در دیواره سلولی فعال می شود. میروسیناز آنزیمی که هنگام واکنش با گلوکوزینولاتها ، ایزوتیوسیاناتهای آلی تولید می کند. یک پیمانه مرکبات یا سرکه لیمو می تواند این واکنش را کنترل کرده و طعم را متعادل کند. با استفاده از مخلوط کن/مخلوط کن در یک منطقه با تهویه خوب و پوشیدن دستکش های محافظ و ماسک می توان اثر را به حداقل رساند. (سلب مسئولیت پزشکی).

بازگشت به ادویه از جانب وسابیبه برای مشاهده لیست چشمگیر ادویه جات ترشی جات به همراه تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. مقایسه ترکیبات طعم دهنده در W.japonica و ترب-pdf.

  3. عصاره برگ W. japonica استرس اکسیداتیو و بارگذاری استرس ناشی از عفونت هلیکوباکتر پیلوری در رشد Gerbilsides مغول را تسکین می دهد.دیدگاهتان را بنویسید