حقایق جالب در مورد بدن معجزات بدن انسان


تقریباً ۶۰۰۰۰ مایل رگ خونی در بدن انسان وجود دارد. قلب انسان روزانه ۸۰۰۰ لیتر خون را از طریق این سیاهرگ ها پمپاژ می کند. با ما همراه باشید تا با شگفتی های بدن بیشتر آشنا شوید.

حقایق جالب در مورد بدن

در این مقاله قصد داریم شما را با حقایق جالب، خواندنی و جالب در مورد بدن انسان آشنا کنیم تا با بدن انسان بیشتر آشنا شوید. حقایق جالب در مورد بدن در مجله دلتا بخوانید.

چشمها

دلیل داشتن ابرو جلوگیری از ورود عرق به چشم است. دیابت عامل اصلی نابینایی در آمریکا است. انسان ها سالانه بیش از ۶ میلیون بار پلک می زنند.

مو

یک مرد به طور متوسط ​​حدود ۵ ماه از عمر خود را صرف موهای صورت می کند. مو دومین بافت سریع رشد در بدن است. مغز استخوان شماره یک است. مو و ناخن از یک ماده ساخته شده اند.

مغز

حدود ۲۰ درصد از اکسیژنی که تنفس می کنیم به مغز می رود. شما نمی توانید خود را قلقلک دهید. از آنجایی که مغز می داند که شما می خواهید بدن خود را لمس کنید، هنگامی که چیز دیگری بدن شما را لمس می کند، واکنش متفاوتی نشان می دهد.

بدن

روزانه حدود ۱۰ میلیارد سلول پوست در بدن انسان می میرند. هر فرد روزانه ۱ تا ۳ فنجان بزاق ترشح می کند. بدن انسان بالغ روزانه به حدود ۴۰ کیلوگرم اکسیژن نیاز دارد.

قلب

فشار ایجاد شده توسط قلب انسان می تواند خون را بیش از ۱۰ متر اسپری کند. قلب انسان به طور متوسط ​​۳۵ میلیون بار در سال می تپد. بنابراین قلب یک انسان طبیعی میلیون ها بار در روز می تپد.

چند موضوع جالب دیگر

 • اسیدهای گوارشی معده به اندازه کافی قوی هستند که فلز روی را حل کنند. اما خوشبختانه سلول های سطح داخلی معده آنقدر سریع تجدید می شوند که این اسیدها زمان کافی برای حل شدن ندارند. (هر ۳ یا ۴ روز یکبار)
 • در داخل ریه ها بیش از ۳۰۰۰۰۰ میلیون مویرگ خونی ریز وجود دارد که اگر در یک ردیف قرار گیرند ۲۴۰۰ کیلومتر طول خواهند داشت.
 • استخوان های انسان در تحمل وزن به اندازه گرانیت قوی هستند. یک تکه استخوان به اندازه چوب کبریت می تواند وزنی معادل ۹ تن را تحمل کند که ۴ برابر مقاومت بتن است.
 • ۶ ماه طول می کشد تا ناخن دست یا پا از ریشه تا نوک رشد کند.
 • پوست بزرگترین عضو بدن است. اندازه آن در یک انسان بالغ به حدود ۱.۹ متر مربع می رسد. سلول های پوست دائما در حال ریزش و ریزش هستند. هر انسان در طول زندگی خود ۱۸ کیلوگرم از سلول های پوستی خود را از دست می دهد.
 • زمانی که می‌خوابید، حدود ۸ میلی‌متر بلندتر می‌شوید و وقتی از خواب بیدار می‌شوید، به قد اصلی خود باز می‌گردید. این به این دلیل است که وقتی می‌نشینید یا می‌ایستید، صفحات غضروف بین مفاصل مانند یک اسفنج در اثر نیروی جاذبه فشرده می‌شوند.
 • هر کلیه حاوی یک میلیون فیلتر جداگانه است. کلیه ها به طور متوسط ​​۱.۳ لیتر خون در دقیقه فیلتر می کنند و روزانه ۱.۴ لیتر ادرار دفع می کنند.
 • ماهیچه های متمرکز چشم ۱۰۰۰۰۰ بار در روز حرکت می کنند. اگر عضلات ساق پا باید تحرک یکسانی داشته باشند، فرد باید ۸۰ کیلومتر در روز راه برود.
 • گرمای تولید شده توسط بدن انسان می تواند حدود ۲ لیتر آب را در ۳۰ دقیقه بجوشاند.
 • یک سلول خونی در ۶۰ ثانیه در سراسر بدن گردش می کند.
 • ۹۰ درصد اطلاعاتی که از دنیای اطراف خود دریافت می کنیم از طریق چشم است.
 • اگر می گویید از بی خوابی می میرید، درست است. شما می توانید هفته ها بدون خوردن غذا بمانید، اما طولانی ترین زمانی که می توانید بدون خواب بمانید ۱۱ روز است. دیگر هرگز بیدار نخواهی شد.

چند موضوع جالب دیگر

مطالعات پیشنهادی: مقاله ۳ اشتباهی که کاربران در واتس اپ مرتکب می شوند را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید