حقیقت در مورد ویتامین C و پوستویتامین C به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مکمل‌های سلامتی در جهان، شهرت شایسته‌ای دارد – به‌ویژه در میان کسانی که به دنبال حمایت مؤثر سیستم ایمنی و تقویتی برای کاهش ذخایر انرژی هستند.

اما چیزی که بسیاری از مردم نمی دانند این است که ویتامین C عملکردهای ارزشمند دیگری در بدن دارد.

طبق تحقیقات – افزایش سطح ویتامین C می تواند منجر به فواید سلامتی زیادی از بهبود ترمیم زخم تا کاهش نرخ سرطان، تسکین گرگرفتگی و مهار رشد شود. هلیکوباکتر پیلوری، محافظت در برابر سموم، کاهش آب مروارید و بهبود سلامت لثه.

علاوه بر این، شواهد فزاینده ای نیز وجود دارد که نشان می دهد ویتامین C از پوست سالم حمایت می کند و می تواند به عنوان یک محصول قوی ضد پیری استفاده شود.

علاوه بر این، اگر مکمل ویتامین C را به شکل لیپید مانند آلترینت مصرف کنید، این مزیت اضافی را خواهید داشت که تقریباً ۱۰۰٪ جذب می شود. محصولات استاندارد خوراکی ویتامین C نمی توانند آن را تضمین کنند.

لیست ویتامین C

بازیگران، ستاره‌های پاپ، مدل‌ها، هنرمندان West End و ستاره‌های تلویزیون واقعیت همگی مصرف ویتامین C را در وبلاگ‌ها، اینستاگرام، یوتیوب و در مصاحبه‌های خود توصیه کرده‌اند. (در اروپا با نام آلترینت شناخته می شود اما در آمریکا به نام لیپو کروی شناخته می شود و دقیقاً همان محصول هستند)

جای تعجب نیست که برخی از روزنامه نگاران و مشاوران برجسته سلامت و زیبایی اروپا شروع به تمرکز بر روی اینکه آلترینت چگونه می تواند شما و پوست شما را سالم نگه دارد – کارولین هرونز، ترینی وودال، جنیفر راک (The Skin Nerd)، تریونا مک کارتی، کلر مک گراث ( ورزشکار حرفه ای IFBB)، هووت گولان، و اخیرا روزنامه نگار سلامت و زیبایی آلیس هارت دیویس، همگی به وفاداری خود اذعان کردند. آلیس هارت دیویس اخیراً آزمایشی ۱۲ هفته‌ای از مصرف روزانه ۳ کیسه ویتامین C جایگزین را به پایان رساند و نتایج پوست شگفت‌انگیز بوده است – با خواندن مقاله او در تایمز و اخیراً در دیلی میل ببینید چه اتفاقی می‌افتد.

ویتامین C برای پوست فوق العاده صاف

گذشته از فعال نگه داشتن تمام موتورها در سیستم ایمنی بدن، دانشمندان کشف کرده اند که با کار از درون به بیرون با کمک ویتامین C، می توانید پوستی صاف، نرم و جوان تر داشته باشید.

در واقع، جادوی ضد پیری که چهره خیره کننده و زیبایی بی انتها را ایجاد می کند در سلول های پوست درست زیر سطح پوست رخ می دهد. بنابراین، به نظر می رسد که زیبایی واقعی در عمق پوست است!

سلول های پوست خانه تولید کلاژن هستند – ماده ای که ما را در کنار هم نگه می دارد. با این حال، هنگامی که به دهه بیست سالگی خود می رسید، سنتز کلاژن شروع به کاهش می کند. قبل از اینکه بفهمید پوست شما در حال خشک شدن است، شروع به افتادگی می کند و چین و چروک ها ظاهر می شوند.

علاوه بر این، شما نمی توانید کلاژن را بدون ویتامین C تولید کنید، که یک بازیگر اصلی در مکانیسم های مولکولی است که جادو را از سلول های شما به سطح پوست شما منتقل می کند.

شواهدی که نشان می دهد ویتامین C کار می کند

یک مطالعه شخص ثالث، دوسوکور و کنترل شده با دارونما که توسط شرکت Princeton Consumer Research Ltd در سال ۲۰۱۴ انجام شد، به طور خاص به بررسی اثرات ویتامین C بر سلامت پوست پرداخت و نتایج شگفت انگیزی به همراه داشت.

این مطالعه نشان داد که ویتامین C آلترینت، اولین مکمل ژل ویتامین C چربی دوست در جهان، با افزایش تولید کلاژن برای کاهش چین و چروک و مبارزه با علائم، کشسانی و استحکام پوست را تنها در ۱۲ هفته ۶۰.۸ درصد افزایش داد و در ۱۶ هفته به ۶۱.۴ درصد افزایش داد. ظهور مجدد لکه های تیره؛ سالخورده.

این نتایج شگفت انگیز با مصرف روزانه فقط ۳ کیسه ویتامین C آلترینت در یک دوره ۱۶ هفته ای به دست آمد. همچنین دلگرم‌کننده این واقعیت است که افرادی که فقط یک کیسه در روز مصرف می‌کنند، بهبود قابل‌توجهی ۳۴.۹۹ درصدی در کشسانی و لطافت پوست خود را تجربه کرده‌اند. گروه دارونما اصلاً بهبودی نشان نداد، در واقع کاهش جزئی در خاصیت ارتجاعی پوست نشان داد.

شما می توانید ویتامین C بیشتری از آنچه فکر می کنید جذب کنید

تا همین اواخر، اجماع عمومی بین محققان علمی – به ویژه موسسه ملی بهداشت ایالات متحده – این بود که بدن انسان نمی تواند بیش از ۲۰۰ میلی گرم ویتامین C اضافی را در هر زمان جذب کند (که مربوط به حدود ۷۰ میکرومول در لیتر در بدن است. خون). پلاسما). با این حال، اکنون پس از نتایج تحقیقات علمی جدیدتر، این موضوع رد شده است.

نویسندگان یک مطالعه کوچک منتشر شده در مجله تغذیه و پزشکی محیطی خلاف این را پیشنهاد می کنند. دکتر هیکی و رابرتز دریافتند که تجویز یک دوز ۳۶ گرمی ویتامین C لیپوزومی آلترینت از آزمایشگاه های LivOn به سطوح پلاسمایی خون ۴۱۷ میکرومول در لیتر دست یافت.

تحقیقات اضافی توسط دکتر Johan Bolhuis با استفاده از ۶ گرم از ویتامین C آلترینت چرب باعث تولید سطوح پلاسمایی ۲۰۴ میکرومول در لیتر شد. بولیوس به تلاش برای ترکیبات متعددی از ویتامین C استاندارد خوراکی و ویتامین C چربی دوست ادامه داد که منجر به افزایش سطح پلاسمایی خون ۵۱۲-۵۷۹ mEq/L شد.

این نتایج از پیش‌بینی دکتر هیکی و رابرتز حمایت می‌کند که سطوح ویتامین C پلاسما ۵۰۰-۶۰۰ میکرومولار در لیتر را می‌توان به راحتی با ویتامین C لیپوزومی آلترینت به دست آورد و حفظ کرد.

و این دقیقا همان چیزی است که برای شاداب نگه داشتن سیستم ایمنی بدن خود به آن نیاز دارید. چندین مطالعه نشان داده اند که ویتامین C فعالیت گلبول های سفید خاصی را که بدن برای تخمین زدن و از بین بردن باکتری ها و ویروس های مهاجم استفاده می کند، افزایش می دهد.

چرا ویتامین C آلترینت اینقدر خوب است؟

متخصصان تغذیه بر این باورند که ویتامین C واقعاً کلید حفظ سلامت بهینه پوست است، اما وقتی صحبت از مکمل‌ها به میان می‌آید، نحوه دریافت ویتامین C واقعاً می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

آلترینت اولین کسی بود که ویتامین‌های چربی دوست پیشرفته را با استفاده از یک فرآیند ثبت اختراع برای ایجاد لیپوزوم‌ها، که مولکول‌های میکروسکوپی فوق‌العاده هوشمندی هستند که مواد مغذی مانند ویتامین C را حفظ، محافظت و مستقیماً به سلول‌هایی که به آن‌ها نیاز دارند، تولید کرد.

مزیت منحصربه‌فرد لیپوزوم‌ها توانایی آن‌ها در دور زدن شیره‌های گوارشی و موانع جذب است که میزان استاندارد ویتامین C خوراکی را که بدن واقعاً می‌تواند استفاده کند، محدود می‌کند.

غلبه بر این موانع به این معنی است که ویتامین C لیپوزومی حاوی ویتامین C است که تقریباً ۱۰۰٪ قابل جذب است.

اگر برای پوست خود ارزش قائل هستید، انرژی فراوان و آینده ای سالم می خواهید – ویتامین C لیپوزومی آلترینت قطعا راه رو به جلو است.

Altrient C نیز در رسانه های اصلی برجسته شده است، و در اینجا آخرین مقاله ما منتشر شده است بار

https://www.thetimes.co.uk/article/vitamin-c-the-new-anti-ageing-treatment-0v2rk2pct [Opens in a new window]

Jacqueline Newson BSc (Hons) Nutritional Therapy

منابع

اکبرزاده ع، داوران س، حنیفه پور ی و همکاران. لیپوزوم ها: طبقه بندی، آماده سازی و کاربردها Res Lett در مقیاس نانو. ۲۰۱۳; ۸ (۱): ۱۰۲.

Akhilander Naidu K. ویتامین C در سلامت انسان و بیماری هنوز یک راز است؟ بررسی اجمالی. مجله تغذیه ۲۰۰۳، ۲:۷:۱-۱۰.

Hickey DC، Roberts HG، Cathcart RF. جریان پویا: پارادایم جدید برای آسکوربات. J Orthomolecular Medicine ۲۰۰۵; ۲۰ (۴): ۲۳۷-۲۴۴.

Jone A. Liposomes: بررسی کوتاه. فارم. علوم. و دقت ۲۰۱۳; ۵ (۹)، ۲۰۱۳، ۱۸۱-۱۸۳.

مائدا او و همکاران ویتامین C از رشد یک عامل خطر باکتریایی سرطان معده جلوگیری می کند: هلیکوباکتر پیلوری. سرطان ۱۹۹۷; ۸۰: ۱۸۹۷-۹۰۳.

فیلیپ HA. گرگرفتگی – مروری بر ادبیات رویکردهای درمان مکمل و جایگزین. دکتر جایگزین کشیش ۲۰۰۳; ۸ (۳): ۲۸۴-۳۰۲.

تلنگ پی اس. ویتامین C در پوست درماتول هندی آنلاین ج ۲۰۱۳; ۴ (۲): ۱۴۳-۱۴۶.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع