حلوای بدون آرد طرز تهیه حلوای بدون آرد طرز تهیه حلوای بدون آرد


این حلوا با پودر بیسکویت تهیه می شود و طعم فوق العاده ای دارد. این حلوا را می توانید برای مناسبت های مذهبی یا به عنوان یک میان وعده سالم و خوشمزه تهیه کنید.

حلوا بدون آرد

حلوا بدون آرد این یکی از روش های بسیار جالب حلوا است و برای تهیه آن نیازی به آرد نیست. این حلوا را می توان شکل داد و رول کرد و اگر تمام نکات را رعایت کنید یک حلوای درجه یک خوشمزه خواهید داشت. اگر آرد در دسترس ندارید و حلوا می خواهید، حتما این دستور را دنبال کنید. با مجله دلتا بودن با

مواد ضروری برای تهیه حلوا بدون آرد

  • ۲ فنجان بیسکویت پودر شده
  • ۱/۲ فنجان روغن مایع
  • ۲ قاشق غذاخوری کره
  • ۲ فنجان شیر
  • شکر ۱ لیوان
  • هل و زعفران به مقدار کافی

دستور حلوا بدون آرد

طرز تهیه حلوا بدون آرد

مرحله اول

ابتدا باید بیسکویت های مورد نیاز را خرد کنید. می توانید از هر نوع بیسکویتی استفاده کنید اما بیسکویت های ساده پتی بور انتخاب خوبی برای تهیه این حلوا هستند. برای آسیاب مواد را در غذاساز یا ۱۲۳ بریزید و پودر کنید و یا می توانید در نایلون ریخته و با همزن دستی خرد کنید تا له شده و پودر شوند.

مرحله دوم

در مرحله بعد باید شربت مخصوص این حلوا را تهیه کنید. برای این کار شیر، شکر، کمی زعفران و پودر هل تازه آسیاب شده را در ظرفی اضافه کرده و مدام هم بزنید. شیر را نباید بجوشانند یا بجوشانند، کافی است شکر را آب کرده و شیر را گرم کنید. پودر بیسکویت آماده شده را از صافی رد کنید تا یکدست شود.

سطح سوم

سپس پودر بیسکویت را داخل تابه بریزید و به مدت ۵ دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آن از بین برود. سپس کره و روغن مایع را اضافه کرده و ۵ دقیقه دیگر هم بزنید و حرارت دهید. حرارت باید متوسط ​​باشد و رنگ بیسکویت ها زیاد تغییر نکند. حرارت را کم کنید تا شربت آماده شده در مرحله بعد اضافه شود.

طرز تهیه حلوا بدون آرد

مرحله چهارم

شربت را به کمک ملاقه به آرامی اضافه کنید و هم بزنید تا حلوا یکدست شود. اگر می خواهید حلوا را غلتان کنید نیازی به گهواره کردن آن نیست و به محض اینکه حلوا جمع شد آن را از روی حرارت بردارید و در قیف بریزید. این روزها که بازار چشم انداز داغ است، این مقاله را درباره ۶ چشم انداز ساده که می توان به سرعت ایجاد کرد، بخوانید.

نکات اصلی تهیه حلوا بدون آرد

  • شیر را به هیچ وجه نباید جوشانده و بیسکویت ها را له کرده و الک کنید تا بافت حلوا نرم و یکدست شود.
  • می توانید هل را استخراج کنید یا از دانه های هل استفاده کنید و انتهای آن را بردارید.
  • مقدار زعفران بستگی به ذائقه شما دارد.

حلوا بدون آرد

پروپوزال مطالعه: برای دستور پخت بیشتر شیرینی خانگی، کیک رژیمی آب انگور بدون فر را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید