حمایت از کارگران موجب رونق اقتصادی می شود


ایسنا/ زنجان نماینده ولی فقیه در استان زنجان تاکید کرد: حمایت از قشر زحمتکش موجب رونق صنعت و اقتصاد می شود.

آیت الله علی خاتمی ظهر امروز (۱۵ اردیبهشت) در مراسم گرامیداشت روز جهانی کارگر با اشاره به جدیت شعار امسال و فرمایشات مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، استان زنجان از نظر صنعتی در شرایط تولید آمار E دارای اعداد بسیار پایینی بود.

وی با بیان اینکه بهره وری، افزایش کیفیت کار، نوآوری، کسب ارزان نگرش های فناورانه باعث ایجاد اشتغال و تولید با کیفیت می شود، افزود: مردم تلاش می کنند.

امام جمعه زنجان یادآور شد: با توجه به اینکه بعد از انقلاب اسلامی، زحمات حاکمان انقلابی از نظر معیشتی و تولید آنطور که باید و شاید خوب عمل نکرده ایم و با شرایط مطلوب فاصله داریم. برخی علت کمبود را تعطیلی دو ساله کرونا می‌دانند، اگرچه این بیماری به دلیل تولید کم عنوان شده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان تاکید کرد: حمایت از کارگران موجب رونق و گردش صنعت و اقتصاد شده است و می طلبد مسئولان استانی به معیشت و سلامت کارگران توجه ویژه داشته باشند.

دبیر خانه کارگر زنجان نیز در ادامه این مراسم گفت: حمایت از سرمایه گذاران باید در اولویت باشد.

اصغر نجاری با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست افزود: این موضوع نباید بهانه ای برای فرار از دست سرمایه گذاران باشد. زیرا تامین سرمایه گذاری در استان و رفع موانع اداری بسیار مهم است.

وی افزود: تولید اقتصادی منجر به ایجاد اشتغال می شود لذا از دولت می خواهیم مدیریت نقدینگی را به درستی احیا کند. زیرا بحث پولشویی، نبود فرصت های شغلی، حضور تاجر و دلال در بازار و… است. باعث ایجاد ناامنی در اقتصاد شده است.

حمایت از کارگران موجب رونق اقتصادی می شود

این فعال کارگری خاطرنشان کرد: دغدغه کارگران و ضعیف ترین اقشار جامعه حذف ارز ترجیحی است. از آنجایی که شاهد افزایش قیمت‌ها، تشدید بحران و اعتراضات بوده‌ایم و خواهیم داشت، از همه مسئولان ذی‌ربط و نمایندگان مجلس تقاضا داریم که به دنبال جایگزین مناسب برای این موضوع باشند.

نجاری در خصوص نگرانی کارگران از تعدیل نیرو گفت: افزایش دستمزدها باعث کاهش تعداد کارگران در برخی کارگاه ها و شرکت ها شده است، ضمن اینکه باید شرایطی را برای کارگران فراهم کنیم که افزایش دستمزد آنها را نگران نکند. جامعه کارگری و کارفرمایان مکمل یکدیگر هستند و زمانی مجموعه ای حاصل می شود که کارگر سرمایه اصلی مجموعه تلقی شود، بنابراین از کارفرمایان می خواهیم به این موضوع توجه داشته باشند.

دبیر کاسا دوس ترابالهادورس با بیان اینکه بیمارستان امام حسین (ع) و کلینیک های تابعه همواره در زمینه تامین تخت و تجهیزات کارگران دچار مشکل بوده اند، گفت: باید حمایت از این قشر در نظر گرفته شود.

این کارمند با اشاره به دلیل نامه این هفته و اظهارات این مقام کارگری ادامه داد: همیشه گران است و در دهه اخیر با حقوق این گروه ها همخوانی ندارد.

نجاری تاکید کرد: کاهش قدرت خرید یکی دیگر از دغدغه های جامعه کارگری است که نباید با نظارت روزافزون در این حوزه شیرینی این افزایش دستمزد را برای کارگران تلخ کرد.

انتهای پیام

soreces