حمایت به موقع احسان حدادی!احسن حدادی که در سال‌های اخیر به شدت افت کرده است، غیبتش در جام جهانی را برای حمایت از هم تیمی‌اش که ویزای آمریکا نگرفته، می‌گوید، اما آیا واقعاً این دلیل اصلی استعفای حدادی است؟

به گزارش ایسنا، رقابت های دوومیدانی قهرمانی جهان از ۲۴ جولای تا دوم مردادماه به میزبانی اورگان آمریکا در حال برگزاری است و نمایندگان ایران فرصت حضور در این مسابقات را از دست داده اند.

احسن حدادی و مهدی پیرجهان دو ورزشکار ایرانی بودند که به مسابقات جهانی راه یافتند. حدادی با مکاتبه با فدراسیون جهانی و پیرجهان این سهمیه را کسب کرده بود که به دلیل عدم صدور روادید برای سرپرست تیم پیرجهان و علی رضایی، حضور نمایندگان ایران در این رویداد بزرگ لغو شد.

احسن حدادی برای سفر به آمریکا مشکلی نداشت و می توانست به اورگان برود اما دبیر فدراسیون اعلام کرد که این ورزشکار به دلیل حمایت پیرجهان در مسابقات شرکت نمی کند اما آیا واقعا انگیزه اصلی حدادی همین است؟

حدادی که در سال های اخیر شرایط تمرینی خوبی نداشت و افت زیادی داشت، سه سال پس از حضور در مسابقات جام امام رضا (ع) توانست رکورد ۶۱.۱۱ متر و قبل از آن از حرکت به زیر رکورد را به دست آورد. برای این ورزشکار به حدی افت کرده است که نه از طریق ثبت نام و نه از طریق رنکینگ جهانی سهمیه مسابقات جهانی را دریافت نکرده و اگر به فدراسیون جهانی نامه نمی زد، سهمیه نمی گرفت.

حدادی که از ۱۷ خردادماه برای یک اردوی دو هفته ای راهی آمریکا شده بود، پس از تایید حضورش در جهان گفت که اگر قرار است در دنیا شرکت کند، باید به عنوان فیزیوتراپ و ماساژور فعالیت کند. امکانات باشد. اما او پس از چند روز به ایران بازگشت و رکوردی بهتر از ۵۸.۵۷ متر در لیگ ثبت نکرده است، بنابراین مشخص است که شرایط خوبی ندارد.

ثبت همزمان این رکورد ضعیف و حمایت حدادی از پیرجهان و غیبت او در مسابقات جهانی این سوال را ایجاد می کند که آیا حدادی واقعاً به حمایت از هم تیمی خود اعتقاد داشت یا اینکه رکورد تاریخی ضعیف او در اورگان شرایط برای حضور مساعد نیست؟ آیا از این فرصت برای توجیه دلیل اصلی غیبتش استفاده می کند؟ زیرا این ورزشکار به خوبی می داند که با رکورد ۵۸ متر حتی در مرحله ابتدایی موقعیت خوبی کسب نکرده و شانسی در جهان ندارد.

شاید بهتر باشد حدادی از برخی ورزشکاران ایرانی که به دلیل مخالفت های آمریکایی ها شانس حضور در مسابقات رسمی را از دست می دهند حمایت کند و دیگر به اردوهای آمریکایی نروند و در داخل کشور تمرین کنند.

انتهای پیام/

زخم