خانواده؛ مهمترین سازمان اجتماعی که مورد غفلت قرار گرفت


ایسنا/ زنجان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نشست توانمندسازی بازیگران خانواده با هدف تحکیم خانواده توسط فعالان اجتماعی آغاز شد.

حصرالله شب گذشته (۲۶ خرداد) در نشست توانمندسازی فعالان خانواده با بیان اینکه خانواده به عنوان یکی از مهمترین نهادهای اجتماعی مورد بی توجهی قرار گرفته است، افزود: حضور فعالان «بیایید دور هم جمع شویم تا ارتباط برقرار کنیم.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در شورای فرهنگ عمومی استان و دوری خانواده ها از سبک زندگی اسلامی افزود: این نشست همچنین با هدف تحکیم خانواده از طریق سازمان های خدمات اجتماعی آغاز شد.

این مقام مسئول با اشاره به حضور خانواده و مؤسسه تربیت معنوی اسلامی در نمایشگاه قرآن و ارائه توصیه های اسلامی گفت: انجام می دهد. آموزش خانواده های بازیگر زنجان. این برنامه همچنین با همکاری نهادهای فرهنگی و هنری و مساجد اجرا می شود.

در ادامه این نشست، مدیر مؤسسه خانواده و معارف معنوی اسلامی نیز با بیان اینکه در دوران انقلاب نزدیک ترین مدیران مردم در ذهن مردم ماندگار شدند، گفت: اگر پیام انبیا قدرت نفوذ داشته باشد، زیرا پیامبران معروف هستند

محمدحسین چاوشیان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مردمی ترین انقلاب است و هر چیزی که مردمی است ماندگارتر است و هر حرکتی که مردم را به بدنه نظام پیوند دهد تاثیرگذارتر است، ادامه داد: خانواده را باید از دید اجتماعی نگاه کرد. نقطه نظر. . در جامعه درشان همه آسیب های اجتماعی به نهاد خانواده برمی گردد و هر چقدر خانواده را رکن تمدن نوین اسلامی بدانیم، جامعه رشد خواهد کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در ۱۶ سیاست بر موضوع خانواده تاکید کرده اند، اما متاسفانه هنوز در سازمان پیوند فامیلی نداریم، لذا این سازمان نگاه تخصصی به فعالان ارتقای دانش خانواده دارد و در تلاش برای آموزش است. . چالش ها و مسائل.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هیچ تمدن و کشوری موفق نمی شود مگر اینکه از زنانش محافظت شود، گفت: باید به همه اعضای خانواده نگاه کرد و اگر از جزییات و دیگر جزئیات غافل شویم، بله نتیجه ای نخواهیم گرفت.

قائم مقام مؤسسه خاتم گفت: با وجود اهمیت خانواده، هنوز در هیچ نهادی شناخت خانواده وجود ندارد. خانواده مفهوم جدیدی نیست، اما گاهی اوقات به دلایل واضح نادیده گرفته می شود.

فاطمه سادات رازکی یادآور شد: در سخنان رهبر معظم انقلاب در سال ۹۲ انتظار چندانی از دولت و دولت در حوزه خانواده وجود نداشت و بر ورود افراد به حوزه تاکید شد. کار ما را تقویت می کند.

وی گفت: تشکل های زیادی در حوزه خانواده در ایران وجود دارد و بسیاری از این سازمان ها فقط در مناطق بایر خدمات اجتماعی ارائه می دهند. همچنین تلاش می کنیم فعالانی را برای آموزش خانواده هایی مانند شبکه مویرگی تربیت کنیم.

رازکی با اشاره به طرح توانمندسازی فعالان و ایجاد مطالب و ارسال آن به تشکل ها در موضوعاتی مانند آموزش کودک و نوجوان، آموزش زوجین و مادران، گفت: اجازه دهید حلقه ارتباطی بین مردم و دولت باشیم. شبکه تسهیلگر خانواده در هر حوزه و محتوای تخصصی در اختیار آنها قرار می دهد.

وی تاکید کرد: طرح آموزشی به صورت عملی و آکادمیک در دو هفته و دروس مقدماتی اجرا می شود و شرکت کنندگان در دوره به آموزش حلقه های خود خواهند پرداخت.

انتهای پیام/