خانواده ها می گویند HSE فشار آورد تا تجاوز جنسی را در خانه مراقبت Donegal فاش کند


خانواده های برخی از 18 بزرگسال دارای معلولیت ذهنی که ادعا شده در مراقبت HSE در یک دوره 13 ساله مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند ، می گویند که آنها معتقد نیستند HSE “قصد گفتن این امر را داشته است” تا زمانی که تحت فشار قرار نگیرند. یک افشاگر

بر اساس گزارشی ، تا دسامبر 2018 به خانواده ها اطلاع داده نشد که یک متوفی سابق که اکنون ساکن مرکز 40 تختخوابی Ard Greine Court در Stranorlar ، Co Donegal بود ، عزیزان خود را به “تعداد زیادی سوء استفاده جنسی” معرفی کرده است. “حملات” با “دانش کامل کارکنان و مدیریت”.

گزارش منتشر نشده توسط شورای ملی بررسی مستقل (NIRP) می گوید این حملات بین اواخر دهه 1990 و 2016 رخ داده است.

خانواده هایی که در سراسر استان زندگی می کنند ، می گویند “شوکه” ، “ناامید” و “بسیار خراب شده” توسط یک مرکز تحت مدیریت HSE که معتقدند می توانند به آنها و عزیزان آسیب پذیر خود “شکست خورده” اعتماد کنند.

تقریباً سه سال پس از آنکه به آنها گفته شد سوء استفاده صورت گرفته است ، آنها هنوز “با بسیاری از سوالات بی پاسخ” هستند.

یکی از قربانیان خواهر که هنوز در دادگاه ارد گرین زندگی می کند ، گفت: “ما در مورد مراقبت و صداقت آینده این سازمان کنونی نگرانی داریم.”

“به طور منظم هدف قرار می گیرد”

جزئیات سوء استفاده و پاسخ کارکنان و مدیریت در گزارش ناشناس و منتشر نشده NIRP ، که توسط ایرلند تایمز منتشر شده ، شرح داده شده است. در دسامبر 2018 راه اندازی شد و در فوریه امسال تکمیل شد ، در اختیار خانواده ها قرار نگرفت.

او با اشاره به نام نویسنده با نام مستعار “براندون” می گوید: “شواهد … نشان می دهد که براندون مرتباً افراد خاصی را هدف قرار می داد و توانست ساکنان آسیب پذیر را که بی وقفه دنبال می کرد ، شناسایی کند.”

اگرچه از تیم بازبینی خواسته شد “حوادث جدی نگران کننده” را که در مرکز HSE در سالهای 2003-2016 رخ داده است ، بررسی کند ، اما می گوید که سوابق قبلی “نشان می دهد که این رفتار جنسی ادامه داشته است … قبل از 2003”. اولین حادثه ثبت شده ، که در آن براندون با دستان خود بر روی دستگاه تناسلی یکی از ساکنان پیدا شد ، در ژانویه 1997 بود.

گزارشهای مکرر کادر پرستاری از سال 2008 برای اقدامات م toثر برای محافظت از ساکنان در برابر “طبیعت تهاجمی براندون” و روانپزشک خارجی در سال 2011 در مورد “تهدید جنسی روش فرصت طلبانه” ، درنده و تکرار این مرد “.

رایج ترین پاسخ این بود که آن را در چندین سالن جابجا کنید. “براندون … 9 بار در دوره … این بررسی برانگیخته شد. در حالی که هر یک از این حرکات به کارکنان و ساکنین سالن براندون استراحت می داد ، اما خالی شد ، اما متأسفانه آنها به سایر ساکنان دسترسی پیدا کردند ، بسیاری از آنها که قربانیان جدیدی شده اند. “

پردیس ییلاقی

ساکنان دارای معلولیت ذهنی تا سال 2008 در سه بخش Sean O’Hare Unit در بیمارستان سنت جوزف زندگی می کردند ، هنگامی که در امتداد جاده اردس گرین ، که شامل هفت خانه ییلاقی بود ، قدم می زدند.

براندون به همراه پنج مرد دیگر در خانه 1 قرار گرفت – تصمیمی که NIRP آن را “برای همه ساکنان دیگر ساکن آنجا” مخرب توصیف کرد.

در گزارشی از یک روانپزشک خارجی ، مورخ 12 آوریل 2011 ، آمده است: “این کاملا نامناسب است که اجازه دهیم این مرد به زندگی خود ادامه دهد و از مردان معلول و آسیب پذیر برای یادگیری استفاده کند.

“این واقعیت که اقوام قربانیان شناخته شده وی از قسمت های سوءاستفاده مطلع نشده اند ، می تواند به عنوان تبانی یا همدستی تعبیر شود ، اگر وضعیت مورد بررسی قرار گرفته باشد.”

در 16 نوامبر 2011 ، یک روانشناس پزشکی قانونی به مدیریت توصیه کرد که باید “در مورد شرایطی که خانواده ها را در جریان می گذارد” یک سیاست تدوین شود.

در دسامبر 2011 ، براندون با مراقبت شخصی به محل اقامت خود منتقل شد. سوء استفاده به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

متأسفانه ، در 5 سپتامبر 2013 ، او به خانه 1 منتقل شد تا با ساکنی که قبلاً به او حمله کرده بود زندگی کند. “

در صورتجلسه جلسه اکتبر 2013 به این نکته اشاره شده است که چون براندون اکنون ویلچر نشسته بود ، کمتر می توانست سوء استفاده کند. در این صورتجلسه همچنین آمده است که هزینه مراقبت یک به یک براندون در خانه 2 بدین معناست که مدیر خدمات “هشدار داد که نمی تواند ادامه دهد ، بنابراین به خانه 1 نقل مکان کرد”.

براندون در سال 2016 به خانه سالمندان منتقل شد و در سال 2020 درگذشت. خانواده اش هیچ وقت درباره رفتارهای توهین آمیز او به او چیزی نگفتند.

TD محلی

Whistleblower ، که بین سال های 2011 تا 2016 با مركز اطلاعات و كیفیت بهداشت (Hiqa) و Garda تماس گرفته بود و احساس می كرد كه نواقص مكرر همچنان برطرف نشده است ، در اكتبر 2016 به TD مستقل محلی TD Thomas Pringle مراجعه كرد.

آقای پرینگل آنچه را که شنیده بود “وحشتناک” توصیف کرد و گفت “باید با آن کنار بیاید”. او در نوامبر سال 2016 ادعاها را به مدیر منطقه HSE ارائه کرد و مدارکی که بعداً توسط مخبر به وزیر معلولیت ، فینیان مک گرات ارائه شد.

به گفته آقای پرینگل ، آقای مک گرات مستندات را به مدیریت ملی HSE ارجاع داد – “مداخله ای کلیدی”.

علیرغم شواهد ارائه شده توسط افشاکننده ، قبل از بررسی ، که توسط HSE در Donegal در سال 2016 انجام شد ، در نوامبر 2018 به خانواده ها اطلاع داده نشده است. قربانیان براندون حتی از نظر آسیب نیز ارزیابی نشده اند.

وی گفت: [to take action] گزارش NIRP می گوید: “رویکردی کمتر از قوی برای اطمینان از ایمنی و رفاه ساکنان … حداقل به مدت دو سال”. “تیم بازبینی … نگران تاثیر براندون است رفتار هر یک از ساکنان … توسط مسئولان مراقبت از آنها کاملاً درک نشده است. “

آقای پرینگل می گوید ، هنگامی که این بررسی با اسناد مخبران ارائه شده به دفتر ملی HSE مطابقت نداشت ، NIRP مأموریت یافت تا تحقیق کند. “هنگامی که من اولین بار در سال 2016 این موضوع را مطرح کردم ، فکر نمی کردم که ما هنوز پنج سال بعد در اینجا باشیم و در تلاش برای دریافت پاسخ برای خانواده ها باشیم.”

HSE از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد. NIRP به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

گردا پرونده ای را در مورد این پرونده به رئیس دادستانی عمومی ارسال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید