خدمات کلینیک فیزیوتراپی – سایت سلامت ۹۸


خدمات کلینیک فیزیوتراپی

خدمات کلینیک فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از مراکز درمانی است که امکان تسکین دردهای عصبی، درمان دردهای عضلانی، رفع مشکلات ارتوپدی و … را ارائه می دهد. در واقع روش ها و تکنیک های درمانی اعمال شده در فیزیوتراپی جایگزینی برای جراحی یا مصرف طولانی مدت دارو هستند. با توجه به اینکه اکثر مشکلات ارتوپدی و عصبی نیازی به جراحی ندارند، فیزیوتراپی دیاکو می تواند گزینه مناسبی برای درمان باشد.

از سوی دیگر، بخش قابل توجهی از جراحی های مرتبط با عضله مانند فتق دیسک کمر، تنگی کانال نخاعی و غیره با عوارض زیادی همراه است. در این شرایط، اکثر افراد درمان های غیر جراحی را ترجیح می دهند.

بهترین کلینیک شهر پردیس

بهترین فیزیوتراپی در محوطه دانشگاه از ورزش و تکنیک های درمانی برای درمان بسیاری از مشکلات ارتوپدی و تسکین شرایط عصبی استفاده می کند. این مرکز دارای فیزیوتراپیست زن و مرد می باشد. اکثر افرادی که به عنوان فیزیوتراپ در این مرکز مشغول به کار هستند، فارغ التحصیلان دانشگاه های مطرح کشور مانند بهشتی و علوم پزشکی تهران هستند.

نکته قابل توجه دیگر در مورد این مرکز این است که یک مرکز درمانی خصوصی مجهز به تجهیزات پیشرفته و مدرن در زمینه فیزیوتراپی است. این مرکز از روش های درمانی نوین برای تسکین دردهای عضلانی و عصبی، مشکلات حرکتی و … استفاده می کند.

چرا فیزیوتراپی؟

همانطور که می دانید بخش قابل توجهی از درمان های این مجموعه مربوط به انجام برخی ورزش ها یا فعالیت های روزانه در منزل می باشد. متأسفانه اکثر افراد به دلیل عادات غلط مانند نشستن نادرست، ایستادن مکرر و طولانی مدت، انجام فعالیت های شدید و اشتباه و غیره از مشکلات عضلانی و دردهای عصبی رنج می برند. در این صورت دیاکو آموزش های لازم را در زمینه فعالیت های روزمره به بیماران و افراد آسیب دیده ارائه می دهد.

انطباق تکنیک های درمانی با مشکلات بیمار

کلینیک فیزیوتراپی با توجه به مشکلات بیماران خدمات و درمان های مجهز خود را ارائه می دهد. هر بیمار نوع خاصی از حرکت، مشکل عصبی یا عضلانی دارد. تکنیک های درمانی مناسب روند بهبودی بیماران را سرعت می بخشد و موثر است.

ارائه خدمات

این کلینیک فیزیوتراپی در زمینه تکنیک های درمانی مختلف مانند الکتروتراپی، تحریک الکتریکی با سوزن، مگنت تراپی، مکانیک درمانی، لیزر درمانی، امواج شوک درمانی، نوار چسب و ورزش درمانی فعالیت می کند. بسته به نوع آسیب و مشکل، بیماران از انواع تکنیک های درمانی برای تسکین، بهبود یا درمان مشکل بهره می برند.

درمان شین اسپلینت در دیاکو

“آتل ساق پا” اصطلاح کلی برای سندرم استرس تیبیا داخلی است. این اصطلاح به دردی اطلاق می شود که در هر نقطه از ساق پا از زانو تا مچ پا احساس می شود. ورزش هایی که شامل دویدن زیاد است می تواند باعث این عارضه شود. یکی از شایع ترین علل این درد استفاده بیش از حد از گوساله است. علت دقیق این درد مشخص نیست. این می تواند ناشی از تاندون ها و عضلاتی باشد که در امتداد ساق پا کشیده و استخوان را می کشند. در نتیجه باعث التهاب می شوند. تحقیقات جدیدتر نشان می دهد که این وضعیت ممکن است پاسخ استرس استخوان باشد.

دردی که در قسمت داخلی استخوان ساق احساس می شود «آتل ساق پا میانی» نامیده می شود. در حالی که اصطلاح “شین آتل قدامی” به درد احساس شده در قسمت بیرونی ساق اشاره دارد. با این حال، حالت داخلی رایج تر است. در موارد شدید، درد در دو طرف استخوان ساق پا احساس می شود.

علائم عوارض

علائم و نشانه ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • درد در امتداد ساق پا احساس می شود.
  • ناحیه مورد نظر نسبت به لمس حساس و دردناک می شود.
  • پوست پوشاننده ممکن است قرمز و متورم باشد.
  • درد را می توان قبل، حین یا بعد از دویدن احساس کرد.

درمانهای خانگی

  • درمان خانگی شین اسپلینت نیز امکان پذیر است.
  • برای بهبودی تا حد امکان استراحت کنید.
  • یک کیسه یخ را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه، حدود سه یا چهار بار در روز، روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.
  • از مسکن های ضد التهابی مانند آسپرین یا ایبوپروفن استفاده کنید.
  • در طول ریکاوری، فعالیت های کم ضربه مانند شنا انجام دهید.

درمان مشکلات ساق پا

دیاکو این عارضه را با کمک یک سری روش های درمانی از جمله شوک ویو تراپی درمان می کند. در واقع، این نوع درمان ها برای اصلاح عوامل بیومکانیکی، مانند عضلات سفت یا نامتعادل، که می توانند بر سبک دویدن شما تأثیر بگذارند، توصیه می شود. از سوی دیگر، فیزیوتراپیست به شما آموزش می دهد که چگونه پاهای خود را قبل از دویدن، تکنیک های بهتر دویدن و غیره محکم کنید.