خطرات و مزایای شبکه در سازمان خود شما


شبکه سازی در سازمان او اغلب به عنوان راهی برای افراد حرفه ای جهت ایجاد مشخصات توصیه می شود ، اما نه بدون خطر. برخی از مدیران دوست ندارند گزارشات آنها در خارج از گروه خود ایجاد شود و اگر متوجه شوند فردی به ادارات دیگر – به قول خودشان – اصرار می کند ، واکنش بدی نشان می دهد ، به ویژه اگر این اتفاق بدون اطلاع آنها رخ داده باشد.

این سفرهای بین بخشی که در مدیریت به عنوان “پوشش مرزها” شناخته می شوند ، شرایطی را توصیف می کنند که در آن یک کارمند به عنوان راهی برای ایجاد پایگاه اطلاعات شخصی خود از مشاوران یا دانش همکاران خارج از گروه خود درخواست می کند.

از نظر تئوری این ایده خوبی است و می تواند برای کارکنان ، تیم آنها و سازمان گسترده تر آنها مثبت باشد زیرا می تواند جریان یادگیری ، نوآوری ، خلاقیت را تشویق کرده و راه حل های جایگزین برای مشکلات ایجاد کند.

در عمل ، برخی از مدیران به وضوح احساس ناراحتی می کنند زیرا می ترسند نشان دهند که کنترل گروه خود را از دست داده اند. همچنین ممکن است برای کسانی که دارای ارزشهای سنتی مدیریت عموم هستند که این واقعیت را درک نمی کنند که محیط تجاری پیچیده امروز ممکن است نیاز به ترکیب بیشتری داشته باشد بیگانه باشد.

اریک کوینتان ، استادیار رفتار سازمانی دانشکده مدیریت و فناوری اروپا در برلین ، به ایرلندی تایمز می گوید: “مدیران اغلب احساس مالکیت بر گروه خود و اقدامات آن دارند و منجر به احساس قوی مالکیت روانی می شود.” به

وی گفت: اول از همه ، به این دلیل است که عملکرد خود آنها معمولاً با عملکرد تیم آنها مرتبط است. ثانیاً ، به این دلیل است که مدیران در طول زمان درک عمیقی از مهارت ها ، فعالیت ها ، اهداف و نیازهای کارکنان پیدا می کنند و سوم این که از مدیران انتظار می رود با کنترل و مدیریت م theirثر خود به کارکنان در دستیابی به اهداف خود کمک کنند. “

سقف گسترده

Quintane بخشی از تیمی است که توسط استادیار جولیا N Mell از دانشکده مدیریت روتردام رهبری می شود ، که اخیراً تحقیقاتی را در مورد مشکلات احتمالی مرزها انجام داده است. این تحقیق ، که شامل 300 شرکت کننده عمدتا در انگلستان و ایالات متحده است ، نشان داد که اگرچه مراجعه به همکاران خارجی برای مشاوره می تواند مفید باشد ، اما برخی از رهبران آن را تشویق یا تشویق نمی کنند ، در حالی که برخی دیگر از تضعیف فعال اعضای تیم خود که عبور از خطوط دپارتمان

کوینتان می گوید: “مزایای محدوده مرزی به خوبی ثبت شده است ، اما ما در مورد منفی که می تواند ایجاد کند بسیار کمتر می دانیم و به همین دلیل ما این تحقیق را انجام دادیم.”

“این فعالیتی است که کارکنان آن را دوست دارند زیرا ارتباط آنها با همکاران و سایر مدیران باید مورد استقبال قرار گیرد زیرا باعث افزایش دید تیم آنها می شود و می تواند دیدگاه متفاوتی را به همراه داشته باشد که منجر به نتایج بهتر می شود.

“با این حال ، برخی از مدیران از زیردری که ظاهراً تیم خود را به دیگران نشان می دهد ، قدردانی نمی کنند ، زیرا این معمولاً نقش آنهاست و اگر اعضای تیم آنها با ایده هایی که با مدیران در تضاد هستند ، بازگردند ، ممکن است منجر به موقعیت ناخوشایندی شوند.

“حتی اگر این احساس از دست دادن کنترل بیش از واقعی تلقی شود ، می تواند تأثیر روانی بر مدیر داشته باشد. آنها ممکن است احساس کنند که کسی از آنها دور می شود و این می تواند آنها را به واکنش منفی سوق دهد. “

یکی از راههای اجتناب از هرگونه واکنش این است که قبل از شروع کار با نگه داشتن رئیس خود در صف ، آن را متوقف کنید. کوینتان می گوید: “اگر از مافوق پیشاپیش مشاوره گرفته شود و متعاقباً در مورد مبادلات به خوبی مطلع شود ، این احتمالاً هرگونه واکنش منفی احتمالی را تعدیل می کند.” “گسترش مرزها باید به خوبی مدیریت شود و به عنوان یک فعالیت از طریق فرهنگ شرکت مشروعیت پیدا کند.

“اگر به نظر می رسد طبیعی ، قابل انتظار و قابل قبول در بالا و تقریباً یک هدف غیر رسمی شرکت باشد ، این می تواند به غلبه بر مدیریت خط یا مقاومت ناظر در برابر آن کمک کند.”

کوینتان می افزاید که سازمانها باید کارکنان را در مورد خطرات احتمالی که مرزها ممکن است برای آنها ایجاد کنند و اهمیت ایجاد یک خط ارتباطی مشخص با مافوق مستقیم آنها قبل از شروع هر گونه فرایند به تنهایی ، آموزش دهند.

مدیران ناامن

همیشه افراد ناامن در نقش های رهبری تلاش می کنند تا هر جنبه ای از رفتار تیم خود را کنترل کنند ، اما اکثر مدیران مترقی مایل به حساسیت مرزی نیستند ، البته با توجه. “همانطور که مدیر فروش یک تجارت بزرگ تولید مواد غذایی توضیح می دهد. “من خوشحالم که از دانش یا توصیه هایی استفاده می کنم که ما را م effectiveثرتر می کند ، اما من دوست ندارم کور باشم. اگر کسی به من بگوید که می خواهد از خارج از دپارتمان کمک بگیرد یا دید دیگری داشته باشد ، خوب است. چیزی که من دوست ندارم این است که آن را به خصوص از راه دور یا در ملاقات با رئیس خود به طرف من پرتاب کنید.

“به هر طریقی آنچه را که برای انجام بهتر کار خود نیاز دارید بیاورید ، اما با احترام به من فکر کنید که ابتدا تفکر شما مرا راهنمایی می کند. در صورت وجود ، می توانم درک بهتری از این داشته باشم که در شرایط معین چه کسی بهتر می تواند پاسخ های مورد نیاز را ارائه دهد. “

کوینتان می گوید ماهیت کار به گونه ای است که مدیران ناگزیر لوازم جانبی برای تیم ها و بخش های خود توسعه می دهند. اگر این مورد تهدید شود ، آنها می توانند دفاعی شوند و دمای واکنش آنها برای شخصیت های فردی کاهش می یابد.

او می گوید: “برخی از افراد را می شناسید که با محدودیت هایی که دارند کاملاً مناسب هستند اما نه همه.” “به همین دلیل است که کارکنان باید کمی بیشتر مراقب این موضوع باشند و آموزش در کجا می تواند به مدیران کمک کند زیرا می تواند آنها را از مزایا و همچنین توافقات احتمالی فرایند و چگونگی آشتی دادن این دو موضوع آگاه کند.”

کسب و کار امروز

از آخرین اخبار و تفسیرهای تجاری مطلع شویداینجا ثبت نام کنید

دیدگاهتان را بنویسید